Skocz do zawartości
klakier35

dobor swietlowek 4x39wat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posolonych,chlopaki potrzebuje Waszej rady co do swietlowek.lampa 4x39 ,obecnie swieci 1.aquablu special,2.Coral plus .3 Ati blu plus oraz aqa nova niebieska.Swiatelko jest wrecz ochydne zarowno dla korali bo wszystkie maja szaro-bury kolor oraz wizualnie,az nie chce sie patrzec na zbiornik. Korale na razie zdecydowanie to miekkasy i proste lpesy ALE chce za jakis czas zapodac kilka acroporek.Chcialbym dolorzyc na pewno jedna co podbije zdecydowanie rozowy,czerwony ,a zarazem by bylo bardziej "niebiesko" w akwa.Czy jest ktos kto uzywa lampy 4x39?. Serdecznie prosze o jakies sugestie,pozdrawiam z kedzierzyna,grzegorz 

P.S. Za wszelkie bledy ortograficzne z gory przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym brał tak:

ATI Blue+

ATI Blue+

KZ New Generation /ewentualnie Giesemann Super Actinic jeśli chcesz bardziej niebiesko

Giesemann Super Purple

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może taki układ i nie będzie za niebiesko

Ati blue +

Biała 15000 ( sylvania marinestar 15000)

Ati purle

Ati blue +

Jakbyś szukał białych T5 to mam dwie szt. nowe Sylvania 15000 k mogę odsprzedać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czesc Marku :) ,ogolnie bialych w ogole nie chce,lubie jak jest niebiesko w zbiorniku,sam takze mam dwie biale luzem,dzis dostalem info ze ponoc swietlowki ATI bardzo mocno sie "zepsuly" ,cos w tym jest,sam mam jedna nowa i swieci bardzo blado,nic glebi niebieskiego swiatla,ciekawym jestem jak wygladaloby zestawienie 3xactinic +purple?,pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak pierwsze SPS-y do zbiornika z dominującymi  miękkimi i LPSami to rozważ wpierw stylopory, policipory, seriatopory,  a jeśli już acropory to może jednokolorowe - teoretycznie najłatwiejsze, mniej stresu będzie.

Ale tu wątek o świetle:   oddam za jakiś czas  zużyte świetlówki to sobie pokombinujesz jeśli takie cie interesują:

Narva Blue2 x2 Giesemann Pure Actinic x1 ATI Coral Plus x2 ATI Blue Plus x1

Ja po wielu próbach stwierdziłem, że najlepiej samemu wkładać poszczególne sztuki w okreslonych miejscach by na końcu uznać, że to jeszcze nie to co chciałem  :laugh1:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Arturo dzieki za odzew,w spesach przyznaje nie mam doswiadczenia,na trudniejsze acry naprawde nie mam zamiaru sie zucac.Na poczatek Nauki o trzymaniu spskow wlasnie wystarcza takie jak wspomniales.Jesli sa to swietlowki 39wat ,mozemy sie na priva dogadac.I tez masz zapewne racje z pojedycznym dopasywaniem rur do momentu az sie spodoba ...nam czy koralikom?  :lol:  :lol: .Milo byc czlonkiem tego forum,duzo tu czytam,przyswajam nadal wiedze,ktora mam nadzieje poskutkuje praktyka,pozdrawiam zakreconych inaczej :biggrin:  :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi