Skocz do zawartości
Michał

Akwarium morskie bez odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wyłączyłem w swoim 94l, mam tam 6l siporaxu w panelu i zobaczę co będzie dalej :D

Na razie jest ciszej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I bąbelków mniej w głowie Michał :good2: a jak parametry zerowe? Chyba na tym forum będzie trzeba club założyć ilu morszczaków prowadzi szkiełka bez odpieńka 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

NO3 mam zerowe, trochę fosforanów jest, ale nie ma tragedii.

Zobaczymy co będzie za tydzień. Pisałem że ostatnio pękł mi odpieniacz i jakieś 3 dni czekał na sklejenie. Po uruchomieniu szalał.

Mam świadomość tego że to mały zbiornik, ale mam w nim 2 błazny i ślimaka :) więc obciążenie minimalne.

6l Siporaxu to całkiem sporo jak na taki baniaczek, zobaczę co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Strasznie wywracacie mój światopogląd do góry i zapytam się przekornie:  :wacko:

kto z szanownego grona ma akwarium bez odpieniacza ?

- dłużej  niż 3 miesiące

- dłużej niż 6 miesięcy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Arturro u mnie "bez" pienidla stuknelo juz szosty miesiac,choc z zeo od kilku dni,ta cisza jest bezcenna,nie ma czyszczenia kubka,niebezpieczenstwa przelania,to co by odpienil to wchlania system,korale,drobniejsze zycie,choc nadal dla mnie "serce" mojego systemu to dsb,ulegnie za miesiac likwidacji,by zdac sie juz calkowicie na Zeo,pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam baniak bez odpieniacza od jakichś 3 lat i ma się świetnie. Dodam tylko, że jest to zbiornik na dolewkę :D

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za 15 lat na jakimś forum - "zobaczcie posty sprzed 15 lat, oni wszyscy stosowali odpieniacze, kolesie nie mieli pojęcia o morszczyźnie" :D

...pamiętam czasy gdy w słodkowodnym wskazane było wypłukać w kranówce żwirek co tydzień i dla pewności zdezynfekować w piekarniku :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

... już powoli na tym forum zaczyna się dyskryminacja zwolenników skimmer'ów  :cray: ... aż boję się czy za jakiś czas przy rejestracji nie będzie trzeba wyłączyć odpieńieka ... bo inaczej ... " fora ze dwora " ...

PK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie to trochę jak w słodkowodnym, problemy z NO3 i PO4 są aż zielsko nie wyrośnie. Potem dolewasz.

To samo w morskim. Jeśli masz konkretną biomasę korali to one też ciągną z wody co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapach "morza" przy kawie... bezcenne, świeżutko umyty kubek i odpieniacz dziarsko zabrał się do pracy ;-)

Proszę popatrzcie jak wygląda odpieniacz. Niedługo takie zdjęcia będzie można zobaczyć tylko w muzeum w dziale archeologii ;-)

2418b3fc9451f9e9e45d26d21dc7e605.jpg

Dariusz Barcikowski

Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Piękną masz tą maszynownię. Jednakże można prościej.

33375163325_6126ab47ae_h.jpgUntitled by Jacek Kowalski, on Flickr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma co sie smiac, ktos zawsze musi byc pierwszy zeby inni popelnili mniej bledow. Przynajmniej tak mi sie wydaje.

Co by nie OT to watek zyje.

Jedno jest pewne czy pieniek jest czy nie podreczna "apteka" jest. Ostatnio nawet dostalem od zony magiczny koszyczek w kolorze blue, zeby mi do butelek pasowal ;) - fota jutro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za 15 lat na jakimś forum - "zobaczcie posty sprzed 15 lat, oni wszyscy stosowali odpieniacze, kolesie nie mieli pojęcia o morszczyźnie" :D

...pamiętam czasy gdy w słodkowodnym wskazane było wypłukać w kranówce żwirek co tydzień i dla pewności zdezynfekować w piekarniku :D

Ty się śmiejesz, ja tak robiłem ze żwirkiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłem tak samo, w przekonaniu że jestem wzorowym akwarystą, bo kolegom nie chciało się wkładać tyle pracy w zbiornik ;)

Dzień 3 bez odpieniacza - na powierzchni wody zebrała się warstwa (czegoś tłustego?) wyraźnie zatrzymuje bąble powietrza, nie pozwala im uciec.

Chyba ten zbiornik nie jest gotowy, ale mam już pomysł na tuning filtracji biologicznej :D

Na razie nie włączam, obserwuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marek,

nie mam, ale właśnie kombinuję czy by kubła nie podłączyć do akwarium :)

Ewentualnie wsadzę coś do panela, bo tam mam taki przemyślany pod filtrację, z zakrętami i komorami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem filtr Aquael turbo 2000 robi swoją robotę - owata w kubek i co drugi dzień wymiana owaty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłem tak samo, w przekonaniu że jestem wzorowym akwarystą, bo kolegom nie chciało się wkładać tyle pracy w zbiornik ;)

Dzień 3 bez odpieniacza - na powierzchni wody zebrała się warstwa (czegoś tłustego?) wyraźnie zatrzymuje bąble powietrza, nie pozwala im uciec.

Chyba ten zbiornik nie jest gotowy, ale mam już pomysł na tuning filtracji biologicznej :D

Na razie nie włączam, obserwuję.

Chyba obieg i cyrkulacja nie tak jak się coś zbiera na powierzchni wody?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, nadal jestem beeeez ;)

6367ff7551dda6fee96343176053f6d0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Maciek przy takich testach bez potwora będziesz długo miał banana na twazy wiem co to za uczucie, uważ teraz z dawkowaniem dopalaczy bo brak tego co bąbelki tłucze a on dużo dobrego zabierał. Niech moc morszczaka będzie z tobą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, nadal jestem beeeez ;)

6367ff7551dda6fee96343176053f6d0.jpg

Maciek magia jakaś ???? Już tyle dni bez i wciąż zero???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkąd wyłączyłem skimmery nigdy ten instrument nie pokazał nic prócz samych zer, więc dla mnie to nie Eureka   :)  już nawet nie wiem czy  znalazł bym gdzieś Hankę..  gdzieś siedzi w grubym już kurzu ;)

BTW-  Maciek, mam reagenty do zbycia 10,2017 ok. 20szt.  u mnie się przeterminują, a widzę że Tobie by w obecnej sytuacji pasowały, jakby co to daj mi znać, mogę podesłać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

A ja mam pytanie skoro jedziemy bez odpieniacza jakie robicie podmiany wody?

Pozdrawiam Robert

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

A ja mam pytanie skoro jedziemy bez odpieniacza jakie robicie podmiany wody?

Pozdrawiam Robert

Robert to wszystko zależy od obsady i jak działa u ciebie biologia i co dozujesz niektórzy podmieniają 5-10% co tydzień ja będę robił co dwa tygodnie a KZ pisze że raz w miesiącu na b.dobrej soli ale u nich np. pływa jeden pokolec na 300L a kolorowo jest od korali każdy baniak jest inny. Zalecane jest nawet na jakiś czas zrobić 30% podmiany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi