Skocz do zawartości
Michał

Zeovit nowy przewodnik

Rekomendowane odpowiedzi

Thomas przygotował nowy przewodnik do ZEOvitu.

Na razie po niemiecku, wersja angielska na dniach. Czy będzie polska, zobaczymy. Jak coś to sobie sami zrobimy ;)

Podoba mi się jak przejrzyście jest to zrobione, w formie kolorowej tabelki.

Składniki będące podstawowymi składnikami Zeovitu są wyraźnie oddzielone od składników opcjonalnych.

Jest ogólny podział na kategorie - to na kolory, to na problemy itd.

Co ciekawe nowe A-Balance i starsze Pohl's Xtra są teraz w podstawowym zestawie.

Dla starych ZEOheadów taka sobie ciekawostka, ale dla nowych morszczaków fajna sprawa :)

Na pewno zmniejszy poczucie zagubienia wśród bogactwa niebieskich butelek.

Teraz widać co trzeba mieć, co opcjonalne, a co prawdopodobnie nigdy się nie przyda.

Wszystko w pigułce, jakie parametry utrzymywać, ile dozować, czy można łączyć z KZ Coral System itd.

Nowy przewodnik po niemiecku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie ciekawostka - mi się w oczy rzuciło:

a)Zeofood wraca do łask? Co prawda w oficjalnym starym manualu był ale praktyka szła raczej w stronę zastąpienia go SP.

b) B-Balance w postawowym zestawie - wcześniej był to raczej produkt do koloracji i rozjaśniania..

c) A-Balance - wcześniej z kategorii "magicznych"  i niby pomagających na cyano- a teraz w zestawie podstawowym..

d) ZS2 w podstawowych. no to świat się kończy

Nie znam się, więc się wypowiem :)

Moim skromnym zdaniem zbyt dużo niepotrzebnych rzeczy zostało tu wepchniętych do "basic" - albo może ja coś źle używam translatora google

Ktoś kto lepiej zna niemiecki może mi sprawdzić czy KZ w ogóle teraz promuje stosowanie Xtra special - w tabelce niby jest razem z Xtra, ale w każdym przypadku zaznaczają że ma nie być "special"?

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest z tym trochę zamieszania.

Sponge Power zastąpiło ZF7 w 14-dniowym cyklu na start.

Xtra jest dla zbiornika z nutrientami na stabilnym, niskim poziomie, żeby podkarmiać.

Xtra Special jest dla akwarium gdzie korale robią się zbyt blade, nutrienty są za bardzo wytrzepane i trzeba je trochę podnieść.

Można powiedzieć że Xtra Special to taki produkt podchodzący pod kategorię "rozwiązywanie problemów".

Tam są chyba związki azotowe i coś jeszcze, czego nie ma (lub jest dużo mniej) w normalnym Xtra.

W przypadku B-balance to życie pokazało, że jest to preparat do codziennego użytku, dlatego wrzucili go w "basic".

A-Balance okazało się być preparatem podobnym do Flatworm Stop i Sponge Power - robi swoje, a jako skutek uboczny poprawia kondycję korali i całego baniaka.

Jeszcze nie używałem, ale gdy postawię szkiełko to na pewno AB pójdzie w ruch :)

W A-balance ciekawi mnie to hamowanie "podwijania kiecek".

ZS2 poszedł w "basic" pewnie dlatego że teraz prawie wszyscy dodają miedź do swoich preparatów na kolorki, stało się to standardem :D

Ten ZF+ kupię małą butlę na przetestowanie.

Z ZF7 zawsze miałem przeboje. W żadnym z moich zbiorników nie miałem nigdy cyano... aż do zakroplenia ZF7. Wyskakiwało na drugi dzień i kilka dni trzeba było odczekać by zniknęło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak byś miał Michał info kiedy będzie wersja angielska to daj znać. Jakoś na głównej stronie nie widzę odnośnika żeby sobie samemu szukać póki co.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdy tylko się pojawi wrzucę link tutaj na RC  :good:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja żona stwierdziła że to przetłumaczy na Polski :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja żona stwierdziła że to przetłumaczy na Polski :)

Super !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jak tu żon nie kochać ucałuj ją i czekamy na tłumaczenie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Ja też będę wdzięczny za tłumaczenie.

pozdrawiam robert

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ENGLISH

Już drugie zdanie wyjaśnia wiele odnośnie dawek :)

This is the Guide, how we ourselves run all of our tanks: heavy stocked mixed tanks with good growth

rates – with lots of SPS, LPS, horn and soft corals, anemones, clams, fish ect ...

Dawki w manualu są na gęsto zasiedlony koralowcami zbiornik.

Nie żebyśmy tego nie wiedzieli, ale pierwszy manual, ani opisy na butelkach o tym nie wspominają.

If using our products for the first time as well as in tanks with low stock and also in tanks with low

or nearly no growth rates please reduce and adjust dosage recommendations accordingly.

Jeśli używacie naszych produktów po raz pierwszy, lub w akwarium z małą ilością korali, a także w zbiornikach

gdzie są małe lub brak przyrostów, proszę zmniejszyć i dostosować odpowiednio dawki.

:good:

Do not act after the principle the more the merrier!

Nie kierujcie się zasadą "im więcej tym lepiej".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A widzieliście to o żywicy?

Check conductivity of your RO water.Replace filter resin if level inceases of over 10μS

Zgodnie z tym :

https://www.easycalculation.com/unit-conversion/microsiemens-ppm-conversion.php

0.10 uS to 6.4103 ppm

Taka ciekawostka że woda z mojej studni ma na TDS około 150, a po membranie mam 0.03 do 0.05 czyli wg tego poradnika konkretnie ja  (o ile nie pomieszałem jednostek) nie potrzebowałbym żywicy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro tak jest , to rodzi się pytanie czy ktokolwiek bada swoją wodę z taką dokładnością? Praktycznie u każdego widziałem miernik TDS a nie przewodności, a one w takim razie są o rząd wielkości za mało dokładne :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Paweł ja mierzę czujnikiem konduktometrycznym w tej chwili mam na wyjściu po DI  0.062us  .

Ale tylko dla tego że mam go z pracy i jest na moim stanie a elektroda do wód ultraczystych.

Podobnie mam z pomiarem pH .

Obydwa mierniki firmy WTW 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Thomas odniósł się do nowego dawkowania ZF7/ZF+

U siebie w akwarium zaobserwował silniejszą biologię, lepsze kolory i mniej problemów z cyano gdy podaje zwiększone dawki.

Chociaż na początku może pojawić się biały film bakteryjny, który po usunięciu z szyb nie powinien już wrócić.

wątek na zeovit.com --> http://zeovit.com/forums/showthread.php?threadid=37097

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak się ma wymians zeolitu wg.nowego przewodnika? Czy wymienić trzeba 70 procent czy całość?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według nowego przewodnika wymieniamy całość co 6-8 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwariować można z tymi produktami ..niejedna kobieta może nie mieć tylu kosmetyków co moje koralowce preparatów KZ :laugh1:

A co właściwie Wy używacie w swoich zbiornikach ? bo ja gubię się i nie wiem co już kupować  :crazy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja głównie używam SP i ZS. 

SP to Sponge Power a ZP ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ZS= zeostart

A doraznie ?

widziałem Twoje akwarium, widziałem kolory acropor; aż trudno mi to pojąć, że nic więcej ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A doraznie ?

widziałem Twoje akwarium, widziałem kolory acropor; aż trudno mi to pojąć, że nic więcej ?

Zapominasz, że mam reaktor Ca i z niego leci cała masa fajnych mikroelementów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi