Skocz do zawartości
adamswiatek

Prośba o pomoc w przeliczeniu....

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym prosić kogoś bardziej kumatego o pomoc w przeliczeniu proporcji.

Mam AF Mg Plus do utrzymania poziomu magnesu , który dozuje teraz 20 ml dziennie. Kończy mi się ten roztwór i mam w zapasie AF Mg Buffer który nie jest gotowym produktem podnoszenia magnesu, tylko proszkiem który stosuje się w metodzie Ballinga.

I teraz czy ja dobrze rozumuję:

Czyli jak 10ml Mg Plus podnosi 5mg/L poziom w 100l wody w akwarium, a rozpuszczone 10g Mg Buffer w 1000ml RODI i 100ml takiego roztworu podnosi poziom magnesu o 1.2mg/L w 100 litrach wody w akwarium , to jak dobrze rozumuję musiałbym rozrobić 400g Mg Buffer w 1000ml RODI żeby uzyskać podobne stężenie jak gotowy Mg Plus?

Tak to rozwiązałem sobie :

10g proszku Mg Buffer w 1000ml RODI.

To nam daje roztwór którego 100ml podnosi poziom o 1.2mg/L w 100 litrach wody.

Czyli żeby zobaczyć ile 10ml tego roztworu podniesie poziom Mg, to muszę podzielić 100ml przez 10 co nam da 10ml, oraz 1.2mg/L też przez dziesięć. Według tego rozliczenia 10ml roztworu Mg Buffer podniesie poziom magnesu tylko o 0.12mg/L w 100 litrach wody.

Teraz żeby osiągnąć podobny poziom podnoszenia magnesu jak Mg Plus (5mg/L) muszę pomnożyć roztwór przez 40 (40×0.12mg/L=4.8mg/L).

Czyli muszę pomnożyć ilość proszku do roztwory o 40 aby uzyskać pożądane stężenie. Czyli 10g proszku Mg Buffer x 40 co nam daje 400g proszku musi być rozpuszczone w 1000ml w RODI żeby otrzymać stężenie podobne do gotowego Mg Plus.

Kurde , ale to skomplikowane.

Czy dobrze policzyłem??

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi