Skocz do zawartości
klakier35

Wyciszenie splywu w kominie-MAX otwarty zawor

Rekomendowane odpowiedzi

WItam wszystkich,odkad pamietam zawsze mialem problem z glosnoscia spywajacej wody do komina i nastepnie sumpa.Stosowalem wiele kombinacji diy ale tak naprawde nigdy nie zdawalo to egzaminu,tym bardziej ze akwa bylo w pokoju gdzie sypiam.Watek dotyczy sytyacji gdzie kazdy z Nas moglby zawor[kulowy] otorzyc calkowicie by woda z calym impetem "przetaczala"sie przez sump.Zalet takiego przeplywu na pewno jest wiecej niz wad? Gdy zaczynamy dlawic zawor wydaje mi sie ze"dusimy" caly przeplyw-woda leniwie plynie przez sump,slabo oplywajac tam zlorza filtracyjne,by nie wspomnac o wielkokrotnosci przelywu cieczy przez caly system...bez wzgledu na srednice rury splywowej jak i calej hydrauliki..czy jest to Mozliwe czy to jakas wiedza tajemna?

p.s.za wszelkie bledy przepraszam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skręcasz lekko główny zawór tak by woda delikatnie przelewała się rewizją.

U mnie spływ był bezgłośny.

Gdy ja się uczyłem morskiego to dawało się pompę obiegową o mocy 10x litraż zbiornika.

W 600l miałem DC6000 (z czego pewnie z 4000 pompowała) i według mnie wystarczyło, ale wiem że wielu wyznaje zasadę więcej=lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemka Michale,wlasnie o To mi chodzi zeby nie skrecac[dlawic] zaworu celem wyciszenia,czy jest sposob by zawor byl OTWARTY MAX? I bylo cicho,a przez sump woda wartko plynela,jesli to sie nie uda zrobie panel,jak ma klku kolegow z tego forum.Choc sump daje pewna "przewage" i wygode ,mam na mysli wieksza powierzchnie filtracyjna,pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grzegorz,

chyba za dużo kombinujesz.

A jak się nad tym zastanowisz to zauważysz że przepływ wody przez sump nie ulega zmniejszeniu, gdy przykręcisz trochę zawór.

Pompa obiegowa wciąż podaje tyle samo wody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witaj Michale,mialem mnostwo czasu oraz zmuszala mnie do tego sytuacja,by prubowac to ustrojstwo wyciszyc.Teoretycznie i fizycznie masz racje...ale z autopsji jednaj wynika ze predkosci przeplywu spada,u mnie woda w sumpie sie doslownie ze zrzutu ledwo saczyla[32mm] ,a plynaca woda bardziej sie kisila niz plynela.obieg jebao 3000. Ten watek zalorzylem bo bede startpwac od nowa[zmiana mieszkania] i juz nie moge sobie pozwolic na taki rumor jak mialem.Sorki ten aspekt wierci mi dziure w glowie.....pozdrawiam 

p.s. obieg i tak chce teraz zwiekszyc-zarowno pompa jak i sfrednica zrzutu[40mm]. Nadal szukam odpowiedzi 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zrobiłbym tak jak Michał napisał plus zlikwidowany grzebień i jest cisza oraz zdecydowanie większy przepływ niż x 10

Głośno się zrobi jak ślimak dostanie się do spływu nie raz w nocy taka akcja zerwała mnie ze snu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej Grzesiek, wiesz to czy otworzysz zawór główny na maksa, czy skręcisz go delikatnie tak żeby delikatnie przelewało się rewizją nie wpływa na szybkość przepływu wody przez sump, tym wyznacznikiem jest odpowiedni przekrój rur oraz pompa, przez odkręcenie zaworu na maks masz tylko hałas bo woda w kominie a raczej jej poziom jest nie do ustabilizowania, przykręcając zawór tak aby woda szła troszkę rewizją nie zmniejsza jej przepływu gdyż nadmiar idzie właśnie rewizją, gdyby było inaczej wydajność pompy by się zwiększyła a gwarantuje Ci bo kiedyś mierzyłem wydajność pompy w różnych warunkach tak nie jest, utrudniasz sobie tylko życie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Paragon,dziekuje Ci za odpowiedz,moze faktycznie wizualnie to wyglada masakrycznie,wiadomo gdy odkrece zawor woda glosno wpada do komina i nastepnie do sumpa,choc te turbulencje w sumpie sa np bardzo pozadane jak ktos ma filtracje oparta na duzej ilosci skaly lub ceramice.detrutus takze jest podrywany i nie zalega po katach.Ale pompa nadal przetacza ta sama ilosc wody.Dotychczas mialem pompe 3000L oraz 32mm zrzut,w nastepnym akwa ktore bede stawiac bedzie 4000L i 40stka zrzut.Ostatnim mankamentem tego wszystkiego jest decyzja czy akwa z panelem czy sump.Start bedzie na zeo,do tego reaktor wapnia oraz decyzja czy bedzie pienidlo[choc symboliczne raczej] ,a to jest zwiazane z wlasnie co2 z reaktora.pozdrawiam z pochmurnej i deszczowej opolszczyzny

p.s jak zwykle za bledy przepraszam jesli kogos to razi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Paragon,dziekuje Ci za odpowiedz,moze faktycznie wizualnie to wyglada masakrycznie,wiadomo gdy odkrece zawor woda glosno wpada do komina i nastepnie do sumpa,choc te turbulencje w sumpie sa np bardzo pozadane jak ktos ma filtracje oparta na duzej ilosci skaly lub ceramice.detrutus takze jest podrywany i nie zalega po katach.Ale pompa nadal przetacza ta sama ilosc wody.Dotychczas mialem pompe 3000L oraz 32mm zrzut,w nastepnym akwa ktore bede stawiac bedzie 4000L i 40stka zrzut.Ostatnim mankamentem tego wszystkiego jest decyzja czy akwa z panelem czy sump.Start bedzie na zeo,do tego reaktor wapnia oraz decyzja czy bedzie pienidlo[choc symboliczne raczej] ,a to jest zwiazane z wlasnie co2 z reaktora.pozdrawiam z pochmurnej i deszczowej opolszczyzny

p.s jak zwykle za bledy przepraszam jesli kogos to razi

Wstaw sobie cyrkulator do komory w której będziesz miał skałę ustaw na maksa i po temacie, jak bym miał wybierać sump czy panel zawsze wybrał bym sump

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi