Skocz do zawartości
Arturro

Automatyczne karmienie w akwarium SPS a kolory Acropor

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie jest Wasze spostrzeżenie na temat: automatycznego karmienia pokarmem suchym ryb np tych wymagających częstego karmienia z gatunku Anthias versus utrzymanie w ryzach parametrów i ładnych kolorów Acropor?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robert,

miałem te ryby i jestem zdania, że nie wymagają "częstego" karmienia.

To chyba jakaś nowa moda w hobby się robi na automatyczne karmniki?

U mnie takowy działał tylko w sezonie wakacyjnym, gdy nie było mnie w domu.

Karmię suchymi granulatami, które mają taką wartość odżywczą, że moje Anthiasy były tłuściutkie i zdrowe, jedząc dwa razy dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje rybki w ogóle nie nauczyły się przyjmować suchego pokarmu, rozpieściłem je różnorakimi mrożonkami.

Druga sprawa, że wiekszosciowo karmię tylko 1xdziennie, niestety.

No coś muszę stadnego zapodać do tego mojego nowego projektu a wybór jest niewielki; stąd nieco na siłę te Anthiasy.

Czy ręcznie czy kolejny automatyczny gruchot wokół akwarium to dyskusyjna sprawa, zatem  pytanie inne czy karmicie regularnie ryby suchym pokarmem mając system acropora only ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robert,

kup sobie te Anthiasy i karm tak jak do tej pory i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy raz dziennie karmić anthiasy miałem evansi małe stadko i było OK one szybko przyzwyczjają się do nowych warunków w sklepie też napewno karmią raz dziennie więc śmiało wrzucaj rybcie do, baniaka jak wpuścisz stado to jakaś strata będzię bo z nich przekształci się samiec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda na to, że się zapętliłem w swoim myśleniu.. ech te nowe acroporowe 500+ odbiera racjonalne myślenie  :laugh1: .

Dziękuję rebjata za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A z suchym pokarmem najlepiej wyłączyć całą cyrkulację, upewnić się że wszystko zostało zjedzone.

Gdy używałem Zeo i parłem do ULNS to właśnie suche karmy były największym problemem, widocznym na szybach.

Robiłem tak że stopniowo tydzień po tygodniu zmniejszałem ilość pokarmu jednocześnie obserwując kondycję ryb.

W końcu zszedłem do ułamka tego co podawałem na starcie, a ryby nie schudły ani nie straciły kolorów i energii.

Jak nauczali guru od akwarystyki słodkowodnej dekady temu - ryb nie przekarmiać, ryba lekko głodna to zdrowa ryba.

Dla mnie się to sprawdza.

Z tym karmieniem Anthiasów x-razy dziennie to według mnie nadinterpretacja artykułów o nich.

Tak naprawdę to wszystkie ryby pożywiają się wiele razy w trakcie dnia.

Wystarczy pierwszy z brzegu film o zwierzątkach - spędzają dzień na szukaniu papu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi