Skocz do zawartości
Panoramiks200

Doklejenie komina w działającym akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Chciałbym zaciągnąć opinii Waszej. Mianowicie chodzi o doklejenie komina do działającego zbiornika. Samo doklejenie raczej problemem nie jest lecz wycinanie fragmentu szyby bocznej już napawa mnie o obawy. Szklarz "co zna się na robocie" jest bardzo zdeterminowany i nie widzi problemu. Jednak chyba ryzyko jest ogromne i nie wiem czy gra jest warta świeczki. Co sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rafał nie jestem szklarzem, ale jeśli gość ma odpowiednie narzędzia i minimum pojęcia o tym co robi, to nic złego się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sklej lepiej nowe szklo. Szybka akcja z przekladka jak u Snoch w kilka osob i na caly dzien roboty.

Dobrze wiesz ze to nie ma prawa sie udac :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rafał nie ryzykuj ...

PK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie,"przechodzilem juz przez ten temat i sie DA :) ale JA na kilka dni niestety opruznilem akwa do zera,[wszystko w innym szle] ,nastepnie naciolem spoiny bocznej szyby na glebokosc 5cm z -stalowa linka z casto,a szklasz dobrym nozykiem zalatwil reszte.Szybe po opukaniu [szklo 8mm] wylamal do Wnetrza akwa.Puzniej oszlifowal cale ciecie wzdluz i wspolnie z kolega morszczakiem wkleilismy wczesniej na Gotowo sklejony komin,lacznie z wywierconymi przezemnie otworami.Na dzialajacym akwa tez sie da.Najwazniejsze wczesniejsze rozciecie spoin co zapobiegnie niepotrzebnym naprezeniom,oraz noz szklarski i pewnosc szklarza sa nieodzowna pomoca,pozdrawiam

p.s.za bledy jak zwykle przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rafał zamawiaj nowe, Krzysiek dobrze mówi. Zdam Tobie relacje jak poszła przekładka u mnie... woda mi się skurczyła i miejsca brak. Będzie nowy baniak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi