Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy już ruszę z nowym szkłem ..

A jaki to czaso-okres ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od świeże trochę, o co chodzi z tom membranom 150 GPD,  czy ona puszcza więcej krzemianów?

Swoją drogą zestaw super ekonomiczny :good: , podoba mi się :)

Tak dokładnie, im większa przepustowość membrany tym mniej dokładna, im mniejsza tym więcej wylapie np taka 50 to już niezłe sito na krzemiany ale jej wydajność no jest srednia, ja mam kompromis dwie 75 połaczone szeregowo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jaki to czaso-okres ? ;)

Jeszcze w tej dekadzie :D

Powoli przygotowuję się do ewakuacji nad Wisłę i tak sobie myślę, założę, dojrzeje, ruszy i będę musiał wszystko sprzedawać za pół darmo...

Tutaj nie mam miejsca na takie akwarium jak bym chciał, a w PL chcę większe niż mogę postawić tutaj...

Kupować baniak i za chwilę sprzedawać za ułamek ceny, by kupić kolejny...

Ale ustalono nowy plan na najbliższą przyszłość i chyba mimo wszystko zorganizuję sobie te 300l.

Jak masz bogatą wode to nie lepiej dać membranę 50gp, wiem wolna, ale możesz dać dwie szeregowo :)

Niby na TDS 180 na wejściu do filtra, ale bogato w krzem i inne cuda, widać to nawet po ekspresowym tempie powstawania kamienia w czajniku.

Dam dwie żywice.

Wcześniej zanim TDS pokazał 001 ja już od dwóch-trzech tygodni miałem wysyp krzemionki w akwarium :)

Dodam żywicę po żywicy to będzie dobrze.

Tak dokładnie, im większa przepustowość membrany tym mniej dokładna, im mniejsza tym więcej wylapie np taka 50 to już niezłe sito na krzemiany ale jej wydajność no jest srednia, ja mam kompromis dwie 75 połaczone szeregowo

Gdzieś czytałem że kiedyś tak było, a od paru lat amerykańskie membrany mają tyle samo % skuteczności.

Ale teoria jedno, życie drugie. Jednak u mnie nie było wzrostu na TDS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze w tej dekadzie :D

Powoli przygotowuję się do ewakuacji nad Wisłę i tak sobie myślę, założę, dojrzeje, ruszy i będę musiał wszystko sprzedawać za pół darmo...

Tutaj nie mam miejsca na takie akwarium jak bym chciał, a w PL chcę większe niż mogę postawić tutaj...

Kupować baniak i za chwilę sprzedawać za ułamek ceny, by kupić kolejny...

Ale ustalono nowy plan na najbliższą przyszłość i chyba mimo wszystko zorganizuję sobie te 300l.

Niby na TDS 180 na wejściu do filtra, ale bogato w krzem i inne cuda, widać to nawet po ekspresowym tempie powstawania kamienia w czajniku.

Dam dwie żywice.

Wcześniej zanim TDS pokazał 001 ja już od dwóch-trzech tygodni miałem wysyp krzemionki w akwarium :)

Dodam żywicę po żywicy to będzie dobrze.

Gdzieś czytałem że kiedyś tak było, a od paru lat amerykańskie membrany mają tyle samo % skuteczności.

Ale teoria jedno, życie drugie. Jednak u mnie nie było wzrostu na TDS.

Wiesz nie wierze w to w naturze nic nie ginie i nic nie pojawia się od tak, jeżeli mają rożna przepustowość 50 a 150 , a producent deklaruje ze przy tym samym ciśnieniu mają taka samą wydajnosć to ja już jestem co najmniej podejrzliwy :) i wydaje mi się że czy teraz czy kiedyś membrany które stosujemy i pracują przy ciśnieniu miedzy 40-150psi (3-10bar) maja ta zależność większy przepływ mniejsza dokładność, większa dokładność mniejszy przepływ, chyba że mówimy o jakichś wysokociśnieniowych przemysłowych membranach, ktore pracuja na ciśnieniu rzędu 15-69Bar

Trzeba bylo by zrobic test przepuścić wode z krzemianami przez membrany o różnej przepustowości i zrobic testy na krzemiany wtedy się dowiemy  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to nie jest przypadkiem tak, że to jest jedna i ta sama membrana, tylko na wersjach 75, 100 i 150 jest jej nawinięte więcej?

Ma więcej tych "słojów" membrany i stąd większa przepustowość, przy tych samych właściwościach filtracyjnych.

Z tego co się orientuję to chyba właśnie tak jest z amerykańskimi membranami DOW (i wszystkimi ich rebrandami).

Mogę się jednak mylić, ale gdy szukałem info przed przesiadką na 150GPD to właśnie coś takiego wyczytałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokladnie :) , ale stąd się bierze większa dokładność, oczka w membranach są takie same czy to 50gpd czy 150gpd, tylko jest więcej uzwojeń, membrana z większą ilością uzwojeń wylapie więcej niz ta z mniejszą ilością, uzwojenia nie sa liniowe przecież tylko nakładają się na siebie rąbiąc coraz gęstrze sito, dlatego żeby zwiększyć wydajnoś i zachować dokładność zwieksza się ciśnienie, własnie dlatego przy wodzie z większą ilością "dodatków" takich jak np:, krzemiany lepiej sprawdzi się membrana 50 tak ja to rozumiem co nie znaczy że muszę mieć rację w 100% :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi