Skocz do zawartości
Jacek56

SPS polipowanie

Rekomendowane odpowiedzi

No Amerykanie :)

Twórcy płaskiej Ziemi, chemtrails i różnych nieistniejących problemów np. z osobowością, tak u dzieci jak i dorosłych :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat dziwny ale niektóre wypowiedzi warte przeczytania, przynajmniej dla mnie bo z biologi „noga” jestem.

Pojawiło się kilka zdań o pH i zdolności do samoadaptacji korali do pH w zbiorniku,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat dziwny ale niektóre wypowiedzi warte przeczytania, przynajmniej dla mnie bo z biologi „noga” jestem.

Pojawiło się kilka zdań o pH i zdolności do samoadaptacji korali do pH w zbiorniku,

Z tym pH to faktycznie tak jest, ja jestem tego żywym przykładem, kiedy bym nie zmierzył to zawsze 7,7 mam, i to jeszcze takie naciągane, bo w probówce lekki odcień żółtego też jest, co by sugerowało poziom coś pomiędzy 7.3-7.7 test saliferta, a w akwarium wszystko gra.  Ale niższych wartości to aż się boje w zeszyt wpisywać  :laugh1:.  Najważniejsza jest stabilność parametrów, a nie ich poziomy, o ile są w rozsądnym przedziale  ;)

Przez długi okres odpieniacz ciągnął powietrze z dworu, i nic to nie zmieniło, absolutnie nic. Widocznie u mnie biologia lubi ten przedział i stale do niego dąży. 

Przecież przez miliony lat w wodzie morskiej zachodziły tysiące różnych zmian i procesów, jak geologiczne np. podwodne erupcje, przemieszczanie płyt tektonicznych itd... , jak i powierzchniowych zmian klimatycznych , i biologia zawsze sobie z nimi radziła i zwierzęta też musiały się do nich zaadaptować ;), bo albo tak, albo pa pa, a ich niszę zapełniały inne gatunki.

Wystarczy zrobić solankę z soli kopalnianych z różnych okresów geologicznych i np. sól kłodawska z przed 250 milionów lat, w swoim składzie posiada poziom ca-30, a mg-5,  więc od razu widać jak drastyczne były to zmiany.

Jeśli chodzi o mnie, to są to naturalne procesy biologiczne  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi