Skocz do zawartości
Arturro

Falowniki i pompy -jaki przepływ

Rekomendowane odpowiedzi

Uruchomiłem to swoje 500 literków na acroporkach; podłączyłem 4xtunze 6095 (pod kontrolerem) i powiem szczerze szału z przepływem nie widzę.

Brakuje mi takiego "przestrzelenia" wody na druga stronę raz w jedną a raz w druga stronę.

Pochwalcie się  jakie cyrkulatory/falowniki z jaką mocą macie w swoich akwariach SPS? Doradźcie coś na to moje  500+ :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam u siebie Tunze 2 x 6105 I jedna 6255. I jest moc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Adam, pracują w jakim trybie i z jaką mocą ? Ta 6255 to silne urządzenie .. Ciche są ? Moje 6095 praktycznie "niesłyszalne"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś w 150cm długim miałem 2x Jebao WP-40 (13k litrów) i jak były nowe to dawały radę.

Teraz wybrałbym raczej więcej słabszych pomp, koniecznie Tunze.

Może jakbyś dodał jeszcze 2x 6095 to zyskałbyś i "moc" i elastyczność by poustawiać je tak żeby nie było "martwych" stref.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobacz czy w pompach jezeli sa starego typu jest zworka 24v jezeli nie to beda tunze dmuchac z mniejsza moca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobawiłem się pompami -4x6095. Fajnie szeroko dmuchają ale krótko, coś za coś. Zamieniłem jedną na 6105 - lepiej, dużo lepiej ale wciąż dolne partie jakieś leniwe. 

Teraz zapodałem 6255 w ramach testów - ta to potrafi dmuchnąć, ale skubana głośna jakaś..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi