Skocz do zawartości
Michał

Karmienie LPS

Rekomendowane odpowiedzi

Podziwiam karmienie ręczne - nigdy tego nie robiłem a LPSy zawsze duże i przygotowane do propagacji. Po latach coraz bardziej jestem przekonany, że wszystkie cuda do karmienia to zwykła ściema - chodzi tylko o to aby wodę trochę "wybudzić".

Będąc na zeo stosowałem przez 3 lata tylko ZS2 i bakterie + zeolity, żadnych pokarmów prócz płatków dla ryb, woda wyzerowana a wszytko rosło miało sie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam też korale nie foto. Głownie pod nie to mixuje. Reszta dostaje przy okazji. A pro po okazji... jak nie foto nie dostaną jeść doustnie przez 2-3 dni to też nic im się nie stanie a u mnie rosną jak szalone mimo, że u wieli dawno ginęły. Wiem bo sam dostawałem od nich korale w stanie agonalnym i... u mnie mają się świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat LPSy dostają niesamowitego przyspieszenia gdy się je karmi IMO. Niektórym poprawiają się też kolory.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do lps mam teraz tylko dwa ale zauważyłem że tylko jak ruszę kamyczkami nawet w dzień to polipy wychodzą jak szalone .

Czyli chyba coś pobierają ?

Zdjęcie jest zrobione 5 minut po ruszeniu kamyków

e2604a8f49ed01d0f6fa2f6340c13fea.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Krzysztof pięknie kurczę a chciał bym juz wystartować ...

Ja podkarmiam co pare dni kilka kropel LPSy zawiesina JBL KorallFluid , Korale prawie pękają . eupylia np mało sie nie rozerwie, polipy do piachu sięgają .

Np ponozej jak Calausteraa reaguje :

82d957d0b2ac6a08b00ca11d5c28510a.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

trochę odkopię temat :)

Kochani... z Waszego doświadczenia.... Jeśli akwarium jest tylko z LPS i w ramach karmienia stosować po kropelce co dwa dni: 

Korallen-Zucht Amino Acid LPS Korallen-Zucht Aminoacid Concentrate  Korallen-Zucht Coral Vitalizer

Ewentualnie znalazłęm pokarm z ocean nutrition:  OCEAN NUTRITION - REEF PULSE  DLA SPS / LPS

Co sądzicie o takiej koncepcji???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z aminokwasów tylko jedne - KZ LPS

Jeśli chodzi suchą o karmę, to wybrałbym jakiś granulat, jak na przykład Reef Pearls -> https://www.zanclus.net/pokarmy-dla-ryb-odzywki/199-reef-pearls-500-1000-micron.html

Pokarmów w proszku typu Reef Pulse, nie polecam, ponieważ one służą do sporządzania "zawiesiny", czyli 99% pokarmu nie tafia do korali i tylko psuje wodę w akwarium.

Reef Pearls podawałem długą pipetą, bezpośrednio do mordek - tzw. target feeding.

Wymaga to więcej pracy i czasu, ale minimalizujemy zbędne obciążenie filtracji, jak i dokarmianie plag.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Granulat faktycznie wydaje się i jest lepszy, gdyż można bezpośrednio trafiać do mordek.  Problemem może być wysokie akwarium, ze względów technicznych. 

A gdyby tak używaćt tylko Acid LPS i KZ Vitalizer i nie używaćani proszku ani granulek. Miałoby to rację bytu? Co myślisz/myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi