Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przeniesione z Galerii żeby nie spamować wątku Roberta.

A gdzie kupujesz towar?

Ja znam tylko Seahorse Aquariums, Artane Aquatics i Fish Antics. Słyszałem że właśnie Artane Aquatics ma drugi sklep i zbiorniki kwarantannowe w Swords.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A gdzie kupujesz towar?

Ja znam tylko Seahorse Aquariums, Artane Aquatics i Fish Antics. Słyszałem że właśnie Artane Aquatics ma drugi sklep i zbiorniki kwarantannowe w Swords.

Zalezy co ecotecha swiatlo i pompe z seahorsa ale jsk zapewne sam wiesz oni sa drodzy.

Artane kiedys mialo sklep na swords ale zamkneli sie i przeniesli fo arte razem z przeprowadzka ceny poszly w gore.

Ja najczesciej do aquarium solutions w ashbourne smigam maly sklepik ale ceny sa bomba plus andy sciagnie ci co tylko sobie zyczysz.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A i tak wszyscy maja dodtawy z tego samego zrodla. A roznica w cenie jest ogromna np szukalem ryby i roznica byla ok 30e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do Artane Aquatics to święte słowa, gdy się otworzyli to pojechałem tam by zobaczyć sklep. Sami poruszyli temat i krytykowali otwarcie Seahorsa, że to ładny i duży sklep, ale to właśnie winduje ceny. Sprzedawali Acry po 50eu, ryby i krewety po 20-30, więc zaglądałem tam co tydzień bo to 10 minut od mojego domu.

Ale zmienili strategię muszę powiedzieć... Teraz takie same Acry są tam po 90eu, to już w Seahorsie kupisz po 60-70eu. No i wieczna ściema z Zeovitem, za tydzień będzie, za tydzień będzie... A ostatnio mi powiedzieli że nie handlują Zeo i nie zamierzają. Podobnie z dostawami, co chwile piszą na forum o wielkich dostawach, wysyłają maile, jedziesz, a na sklepie pustki, albo 10 brązowych sarco.

W sumie nie ma tam po co jeździć, ja zaglądam tam tylko dlatego że obok jest polska hurtownia Polsmak, a tak to w życiu bym tam extra nie pojechał.

Nie traktują klienta za poważnie raczej.

Z ciekawostek to zaczęli handlować ledami KESSIL, fajne światło to daje, ale gdzie tam im do Radiona, cenowo też średnio.

Zajrzę w weekend do Ashbourne w takim razie, nie byłem tam nigdy, ale rozmawiałem z nimi przez telefon kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam napewno sie nie zawiedziiesz tylko moze poczekaj na dostawe bo nie sadze zeby im cos zostalo z ostatniej. Teraz chyba jutro beda mieli napewno da znac.

Ostatnio mial acro po 45 wiec roznica jest.

Oni te swiatla na zamowienie sa w stanie ci sprowadzic tak samo jak produkty zeo. Ostatnio czekalem miesiac na zeofood z sh szybciej by bylo prosto od producenta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie przeglądam co piszą w swoim dziale na LFKS, mają 4 gatunki fitoplanktonu, no no...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sklepik malutki napewno nie mozna go porownac do innych ale nie ma rzeczy ktorej ci nie sciagna i to w rozsadnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robert jedziesz w ten weekend do SH? Podobno w czwartek była jakaś killerska dostawa od jakiegoś monstera eksportującego do USA.

Kealan mówił że 2,5 roku się starali o tą dostawę.

Ciekawe co tam przyjedzie i jakie będą ceny :D Te Tridacny co ostatnio przyjechały to żadna nie zeszła, a jak byłem tydzień temu to 4 z 6 wyglądały jakby zaraz miały trafić do kosza na śmieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakos nie czuje potrzeby tam jechac wciaz wole Andiego odwiedzac zawsze to taniej i zawsze cos sie upoluje za smieszne pieniadze. Do sh ktos ostatnio przyniosl szczepki zobaczysz je w tym 1 akwa po prawej stronie zadna rewelacja xenia i inne miekie. Cena 25e za sztuke no sorry ale ceny to oni z kosmosu biora. NIestety czasem musze do nich jezdzic bo jako jedyni maja produkty KZ zeby nie to to podejzewam ze bym tam nawet nie jezdzil. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musiałem dzisiaj tam pojechać po Zeo.

Ale mnie wkurzyli, nie mają Zeobak, nie mają Sponge Power, nie ma nic, za to mają z 40 butelek Stylo-Pocci Glow.

Kupiłem 2 worki Zeo z 3 jakie mieli na sklepie...

Jak już zapłaciłem za to co kupiłem to nie wytrzymałem i wspomniałem mu o pozostałych moich zamówieniach, sprzed 2 miesięcy,

a czas realizacji miał być max 3 tygodnie :growl:

Przy okazji dowiedziałem się że jakiś chłopak wraca, który już tam kiedyś pracował. Guru od SPS jakiś.

Odpalają na górze na zapleczu duży zbiornik SPSowy i będą... uwaga... handlowali szczepkami SPSów.

Chyba zwrócili uwagę że ta forma handlu kwitnie na forach.

Powiedziałem mu że to dobry pomysł bo w tym kraju nie da się kupić korali SPS i zamawiamy z Niemiec.

Wyraz jego twarzy bezcenny :D

W wiadrze po soli, na samym środku sklepu, na podłodze, pływa jakiś rzadki pokolec za którego chcą 400 euro.

Pytam co on tak w tym wiadrze na podłodze.

Dowiedziałem się że to specjalnie żeby każdy sobie mógł kucnąć i obejrzeć.

Ryba za 400€ w czarnym wiadrze, pełnym do połowy, bez grzałki itd...

No nic, pojechałem do domu, za dużo tego dla mnie na jeden raz :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u jakość jak u polskich handlarzy ;) heheheh 

U nas co prawda jakaś niespotykana zmiana. W erybce w panoramie pusto, nawet kraba nie można kupić, akropora idzie w szczepki po 30 zł (tu akurat bardzo dobrze, niech koszą takie reefmanie i inne wwwsklepy), a aquamedic nie sprzedawał ryb prosto z boxów po dostawie, tylko w wygaszonym świetle pływały na tzw kwarantannie. Się odnaleść nie mogę w tych realiach ;) ehheheheeh 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytają co się pisze na tych forach.

Ja akurat wszystkie ryby mam od tych co dzisiaj tam byłem i tam 1 tydzień kwarantanny jest minimum, przeważnie 3, zależnie od gatunku.

W gównianym sklepie kupię małego pokolca typu żółtek czy hepatus za 40€, w tym co jeżdżę dam 55€,

ale dostaję rybę zdrową, po kwarantannie i jeszcze 7 dni gwarancji na nią.

Jeśli chodzi o Polskę to akwarystyka morska przestała być tam podziemiem, teraz tych sklepów morskich jest po kilka w każdym mieście, więc co teraz?

Ano to co wszędzie, trzeba obniżać ceny i jednocześnie podnosić jakość żeby przyciągnąć klienta i żeby ten klient potem szepnął dalej dobre słówko o sklepie.

Kurde ci ludzie tam nazywają się "profesjonalnymi" sklepami/salonami akwarystyki wręcz, więc jakiś profesjonalizm powinni pokazać,

a nie sprzedawać z wiadra jak baby na targu.

Chyba że będą próbowali zaskarżyć ludzi za to, że do nich nie przychodzą ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szczepki to oni juz jakis czas maja tylko bylo zapytac o ceny to cie dopiero powali. 23e sztuka za takie jak moje i do tego zadne jakies specjalne gatunki. Ludzie przestali kupowac przy takich cenach jakie ma to sie chwyta innych sposobow. 

Pamietam jego sklep jak dopiero zaczynal ceny byly normalne byly ale zrobilo sie glosno o nim i jego sklepie to i ludzie sie pojawili. 

Kroja ludzi jak moga koles z pracy pojechal corka chciala rybke zostawil pawie 200e na zlota rybke i akwa dla niej :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj taki sklep zawsze będzie istniał bo w Dublinie jest masa ludzi z ogromnymi pieniędzmi i dla nich 200eu za złotą rybkę i plastikowe akwarium to jak dla nas paczka fajek.

A oni jednak są popularni, dość profesjonalni, dobrze ściemniają no i mają swoje programy w TV średnio raz w roku, gdzie Kealan popisuje się wiedzą.

Z cenami świrują, średnio z asortymentem, ale jednak jest to najlepszy sklep w Irlandii to im trzeba przyznać.

Po drugie oni cały czas prowadzą działalność naukową w celu zachowania gatunków morskich ;)

Na sam program rozmnażania koników morskich dostali 7 milionów euro.

A robią tam różne nowe projekty co jakiś czas...

A Fish Antics? Zamknęli sklep w Dublinie i przenieśli się na uniwersytet do Galway,

bo taką gigantyczną kasę dostają od rządu na badania naukowe, że zajmowanie się dalej handlem,

to było dla nich zawracanie tyłka. I mają teraz tylko sklep internetowy oraz usługi prowadzenia akwarium dla dużych klientów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Program w tv to on co tydzień ma z dzieciakami a jak wiadomo to niezły klient.

No co poradzić ma monopol na Dublin i się tego nie przeskoczy. Zostaje zamawianie online tylko tu koszty transportu.

Zostaje aquarium solutions tam zawsze jakiś deal się wyrwie. :lol:

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osiwieję przy tych chłopakach z SH.

W weekend nie mieli Zeobak, miałem przyjechać dzisiaj.

Nie ma dalej Zeobaku, nie ma też dostawy która miała przyjść, ale w niej i tak nie ma Zeobaku, będzie w następnej...

Chyba zacznę żebrać na forach żeby ktoś poszedł mi kupić buteleczkę i wysłał na tą kolonię karną ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mówiłem Ci zamawiaj przez ich stronę bo inaczej się nie doczekasz. Jak juz tam złożysz zamówienie to nie mają wyjścia i muszą ci przysłać. W przyszłą sobotę będę zamawial z niemiec sprawdź może oni na tej stronie mają to dołożę do zamowienia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mają.

To odezwę się w tej sprawie, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak coś to daj znać do piątku jakbyś coś chciał.

Cheers

Robbie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisałeś że szykuje się plajta w Ashbourne, ja myślę że Artane też klęknie wkrótce, przynajmniej dział morski.

Nie wiem czy byłeś ostatnio ale ja tam zaglądam po każdej dostawie i w zasadzie od lata zbiorniki morskie są puste.

Akwaria ze szczepkami... Nie wiem po co oni sprowadzają coś, czego nikt nie chce nawet za darmo.

W słodkowodnych też jakoś ambitniej zaczynali, paletki itd, a teraz pływają tam gupiki, welonki i inne takie rybki dla dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wieki tam nie byłem jak jeszcze w Swords mieli sklep to odwiedzalem teraz mi jakoś nie po drodze a dwa ze cen nie mieli rewelacyjnych.

Coś się dzieje ze takie pustki czas pokaze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Artane wprowadzili sól Seachem Reef Salt, chyba Royal Nature nie podbiła rynku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja musze zakupić wiaderko jakiejś soli. Ta sól aqua world tez ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłeś/jedziesz Robert do Andy'ego? Podobno SPSy wczoraj przyjechały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bylem :D i 3 upolowalem wkleje pozniej zdjecia 

ja bylem szybko zaraz po tym jak wstawil fotki na fb i niezlego deala mi dal wiec trzeba patrzc co tam nowgo ma powiem tak za te 3 zaplacilem tyle co w sh za jednego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi