Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie byłem dzisiaj w seahorsie i powiem jedno MASAKRA wydałem całe 35 e szczepki SPS kupiłem po drodze i wychodzi tak że cena jest 1/4 jak w seahorsie gratisa dostaniesz zawsze .Decyzja podjęta muszę kupować zawsze z wyprzedzeniem przez internet .Dzisiaj tak dla picu zapytałem że mam niskie KH i co mi doradzą to wciskali mi belinga(wszystkie preparaty+pompa) i pytali czy pompę mam do dozowania bo chętnie by mi sprzedali :) masakra 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio byłem po Zeo.

Nie było kamyków i zeobaku.

Był zeostart i 20 butelek stylo pocci glow.

Zastanawiam się po co mi hobby które tutaj nie ma prawa istnieć bo nie da się niczego kupić na tej wiosce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

musiałem wczoraj zamówienie w seahorsie zrobić i zamówiłem też przy okazji Ultra LPS Grow and Colour M bo jak byłem w niedziele to nie mieli dzisiaj dzwonią do mnie i mówią że wszystko jest oprócz tego to ja mówię że spoko to mogą mi wysłać to w przyszłym tygodniu jak dojdzie a on mi na to że oni nie wiedzą kiedy to będą mieli i czy w ogóle to będzie .

Jednym słowem MASAKRA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

www.sewatec.de ma to wszystko co oni i więcej... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taka ciekawostka 30€ sztuka

Dołączona grafika

Kolor i gatunek do zgadniecia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to z sH to powinni dawac gratis do korali :D

Jak bylem jakis czas temu to mieli euphyllie. Strasznie cienkie I dlugie polipy (bardzo fluo zielono zolte) moze z 6malych glowek. Mowie sobie, a co tam I tak nic nie maja, to chociaz kupon wykorzystam. Nikt nie wiedzial ile kosztuje :D dzwonili do Kealana I chyba zle wytlumaczyli o co chodzi, bo uslyszalem cene 250e (wtf?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kealan mówił mi z rok temu że ściąga do współpracy wielkiego speca od SPS i że będą hodowali SPS i sprzedawali szczepki.

No i ściągnął Stevora (w skali Irlandii to taki K. Tryc).

Efekty widać na foto powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stevor to olewa ja z nim rozmawiałem robi bo robi. A dwa to po tym co usłyszałem od niego jak powiedziałem że mi się szyby zielone robią mam inne zdanie o nim i daleko mu do tryca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Michal napisal "w skali IE" :)

To ta koncowka polskiej liczebnosci (my chyba cos kolo 55mln, Ie -cos kolo 5mln) ciekawe ile naszych rodakow ;)

Ps. Byles tam rozumiem. Maja heliofungie ciekawe? Od tygodnia mi Kealan smsy pisze ze sa piekne, ale ani ceny ani fotek sie nie doczekalem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co ja moge powiedziec to koles z dublina ktory oglasza sie Na adverts z SPSami po 15 € powiedzial mi ze sps w SH Sa miedzy innimi od niego. Ale za 30€.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem ale już dawno przestałem patrzeć co mają w akwariach. Bo raz szkoda kasy dwa rodzynka tam nie znajdziesz. Polecam adverts 3 kolesi jest którzy non stop coś mają jeden z rathcool jeden z Carlow i jeden z bray o ile się nie mylę. Reszta to chłopaki na irishfishforum ale to już prywatnie bo oni raczej się nie ogłaszają

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje pierwsze sps bralem od Keith z waterford. Dawal naprawde duze kawalki. Ostatnio bralem od sinksiangsiong :D zartuje (I bez urazy do nikogo) takiego chinczyka, ktorego imienia nie pamietam ;) z dub. Nie moge narzekac na zadnego z nich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jamie on ma piękne i korale i akwa. Graham (Essox) następny godny polecenia było jeszcze kilku ale zlikwidowali zbiorniki.

Derek (40+) też ma ładne.

Był robbiereef ale zlikwidowal akwa i Paul (Billy ocean) niestety też akwa poszło do likwidacji. Stevor ma piękne akwa ale ani nie tnie ani nie sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Paul to był jedyny koleś z którym warto było pogadać o SPS.

Graham ma ładne, ale jego za rączkę ktoś prowadzi, sam nic nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam Jamie jak ma cos do sprzedania to jest to spory kawalek corala. Np przestalem jezdzic do tego z Rathcoole bo jego fragi SPSow ledwo widac na tych podstawkach. Widac ze to bicie kasy na zaboj. 

A u tego z carlow bylem wczoraj i kroi nam sie mala konkurencja dla SH bo mowil mi ze zamierza konkretnie sie tym zajac i bedzie sprowadzal korale z angli i niemiec. Niedlugo pojawi sie tez jego strona. moze ceny to nie jest jakas super deall ale ma i bedzie mial Acany, Favia. Czyli cos co zdaza sie bardzo zadko. Za pare dni bedzie robil zamowienie na nowa dostawe jesli ktos szuka czegos specjalnego zawsze moze zapytac. 

Tylko ppojawia sie pytanie czy kupowac i dawac komos zarobic czy poczekac az bedzie cieplej zebrac sie do kupy i zamowic konkretnie z angli czy z niemiec bez ich marzy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie jamiego jadę jutro nawiedzic skubnac mu parę ślimaków moje zostały wybite przez kraby.

Co do tego z Carlow on oficjalnie mówi skąd to ma.

Sami możemy się zebrać i nie trzeba pośredników. Kwestia zebrać kasę wybrać co kto chce i zamówić. Ale tak jak mówiłem dużo zależy od pogody nie warto ryzykować jak jest zimno.

White Corals na fotkach ma ładne w rzeczywistosci dużo I'm brakuje. Korallen farm spore kolonie i przystępne ceny.

Extremecoral różne opinie mają.

Jest strona w UK nie pamiętam nazwy drogie i małe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak pisalem rozmawialem z nim wczoraj bo bralem korale od niego. Ma zbiornik jakies 300l ale przygotowuje dodatkowy 400l wlasnie poto by chandlowac koralami. Mowil ze zamawia z angli i z niemiec ( pewnie duze kawalki i potem dzieli na male na sprzedaz. Nastepne zamowienie/dostawe robi w tym tygodniu ( tak mowil ) bo wiekszosc np. acan, favia sprzedaly mu sie bardzo szybko. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robert pewnie chodzi Ci o mailordercoral . Corallenfarm faktycznie wyglada calkiem. A moze pogadac np. Z Przemkiem z PS zeby z Polski wyslal? Jest jeszcze jedno w DE, ale trzeba sie zlozyc konkretnie, bo zamowienie musi miec 100kg. No I musze rozkminic caly kalkulator, zeby nie bylo jakis dodatkowych, zaskakujacych doplat :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście że lepiej zamówić samemu niż płacić pośrednikom. Te ceny wysyłki ekspresowej z Niemiec kształtują się pomiędzy 50-70 euro. To jest niemal za free i w 24h dostawa.

Pośrednicy tylko tną korale na szczepki, a szczerze mówiąc mi się już odbija szczepkami, nie warto tego brać, latami trzeba czekać aż coś z tego wyrośnie... Nie mam na to czasu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale panowie jak oni zamawiają to widocznie to przychodzi żywe przeglądałem tą stronę co mi Michał wysłał ze sklepu w Niemczech i tam co oni nazywają szczepkami to tu pewnie robi z tego 3-5 szt (jeśli są takie jak opisują na zdjęciu) .

Czeka od nich na odpowiedz bo wysłałem wiadomość i zamówię porę szczepek 3-5 dla samej ciekawości jakiej to wielkości oni sprzedają te szczepki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale panowie jak oni zamawiają to widocznie to przychodzi żywe przeglądałem tą stronę co mi Michał wysłał ze sklepu w Niemczech i tam co oni nazywają szczepkami to tu pewnie robi z tego 3-5 szt (jeśli są takie jak opisują na zdjęciu) .

Czeka od nich na odpowiedz bo wysłałem wiadomość i zamówię porę szczepek 3-5 dla samej ciekawości jakiej to wielkości oni sprzedają te szczepki 

Jak bedziesz cos zamawial to daj znac to moze sie dolacze z jakims zamowieniem. Jesli to nie problem.

A jeszcze jedno jesli inni zamawiaja nawet teraz corale np. Z angli to moze nie trzeba czekac az bedzie cieplej. I cos zorganizowac. Kilka korali pod choinke od swietego mikolaja.

Niekture strony daja gwarancje ze corale dotra zdrowe I pakuja je z wkladami termicznymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

problemu nie będzie ,co do korali z Anglii nie wiem o którym sklepie mówisz bo jest taki  jeden(nie wiem czy ten daj linka) ale ponoć lipny Michał wie więcej na ten temat Ci z Niemiec odpisali mi i że nie ma problemu z wysłaniem korali do Irlandii .Napisałem następną wiadomość jak długo to idzie jak pakują i czy pogoda (niska temperatura)nie ma wpływu na stan korali i czekam na odpowiedz.

Co do zamówienie to muszę to jakoś zgrać żeby moja połowa była w domu (a nie na zakupach  :kiss: )  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Usiądę później przy kompie wstawię foty korali które zamawiałem z korallen farm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi