Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Michal,dobry wieczor,czy jesli dobrze zrozumialem z opisu tez balast obsluzy takze bez problemu zarniki 150 wat?,czy dalbys rade to wyjasnic?,serdeczne pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzuciłem ten link jako ciekawostkę, żeby pokazać że ten rodzaj oświetlenia jeszcze nie przeminął, skoro producenci wypuszczają nowe stateczniki.

W Europie są ich odpowiedniki, różne Lumateki itd, poszukaj w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może zapytam inaczej ... jaki typ ballastu rekomendowany jest do zasilenia żarnika Radium 250W?

PK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

M80 jest rekomendowany pod te żarówki magnetyczny.

Ciężko dostać i chyba tylko w stanach Hamilton je jeszcze robi skóra za wyprawę się nie opłaca. Ja na elektronicznym jadę i daje rade.

To może zapytam inaczej ... jaki typ ballastu rekomendowany jest do zasilenia Radiona 250W?

PK

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

... a jakie mogą być ewentualne problemy wynikające ze stosowania zamiennika tego balastu?

PK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problemów żadnych. Żarówka nie będzie świeciła w swojej specyfikacji. Z tego co pamiętam te żarówki coś pod 300w najlepiej się czują i najlepsze spectrum maja.

Plus taki ze przy balascie 250-270w można wyciągnąć prawie 2 lata z tych żarówek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ci z reefclubowiczów, którzy świecą HQI - jakich żarników używacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak myślicie ... czy oświetlę samym żarnikiem 250W zbiornik 70x70x55?

PK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak myślicie ... czy oświetlę samym żarnikiem 250W zniornik 70x70x55?

PK

Ja mam takie tyle ze lampa 4 x t5 I 250w radium

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doświelisz ale proponuję odbłyśnik 50x50cm bo mniejszy nie doświetli boków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Mam pytanie. Wie może ktoś jak jest z dostępnością tych przemysłowych zamienników dla żarnika Radium 400W 20000K? Bo obszukałem polski internet i nic nie znalazłem :( W katalogach Philipsa i Osram też ich nie widać. :(

Pozdrawiam,

Włodek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Włodzimierz napisał:

Cześć. Mam pytanie. Wie może ktoś jak jest z dostępnością tych przemysłowych zamienników dla żarnika Radium 400W 20000K? Bo obszukałem polski internet i nic nie znalazłem :( W katalogach Philipsa i Osram też ich nie widać. :(

Pozdrawiam,

Włodek

Hej Włodek

Osram i Radium to ta sama linia produkcyjna i z tymi źarnikami jest chwilowy problem z dostępnąścią bo Osram zawiesił produkcję tych źarników ale z zagranicą są dostępne tylko ten koszt wysyłki podbija cenę

Sklepy w PL nie chcą zbytnio zamawiać tych źarników mowa o 400w bo muszą zamówić opakowanie zbiorcze i nie sprzedają się w tak szybkim tempie i muszą robić przeceny bo mają zamrożony hajs 

Jak zadzwonisz to hurtowni i powiesz że jesteś zainteresowany opakowaniem zbiorczym (chyba 16szt) to zamówią

Używam tych źarników

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Marku za info. Na szczęście udało mi się kupić w nocy na Allegro chyba ostatnie 2 szt. tych żarników Osram z wyprzedaży magazynu po 163 zł. :D Mam zapas na rok ale co dalej to nie wiem :( 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,michale u siebie uzywam zarnika ktorego swiatelko tak bardzo Ci sie podobalo,giesemann crystal 17.000K 150wat, lecz zasilany balastem Lumatec 250SL ,swiatelko daje bardzo zimne,cholernie jasne[sorki za wyrazenie] , jest na tyle biale to swiatelko ze musi byc przelamane odrobina niebieskiego,u siebie mialem teraz 2x39wat niebieskie swietlowki,wtedy naprawde barwa swiatelka robi sie bardzo juz dla oczu przyjemna,wczoraj zmienilem jedna swietlowke na aquablu special i jest ochyda,widac ze ta pojedyncza swietlowka daje za bardzo rozowa barwe,wiec znow wroce do dwoch niebieskich.Sam na "wlasnej" skorze przekonalem sie ze swiatelko hqi jest  Tym Jedynym,zdrowe dla oka,wizualnie takze jest jak dla mnie nad samym t5 i ledami,sorki za taki dlugi wpis,pozdrawiam posolonych

p.s. raz jeszcze prosze o opinie niebieskich zarnikow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, klakier35 napisał:

Witam,michale u siebie uzywam zarnika ktorego swiatelko tak bardzo Ci sie podobalo,giesemann crystal 17.000K 150wat, lecz zasilany balastem Lumatec 250SL ,swiatelko daje bardzo zimne,cholernie jasne[sorki za wyrazenie] , jest na tyle biale to swiatelko ze musi byc przelamane odrobina niebieskiego,u siebie mialem teraz 2x39wat niebieskie swietlowki,wtedy naprawde barwa swiatelka robi sie bardzo juz dla oczu przyjemna,wczoraj zmienilem jedna swietlowke na aquablu special i jest ochyda,widac ze ta pojedyncza swietlowka daje za bardzo rozowa barwe,wiec znow wroce do dwoch niebieskich.Sam na "wlasnej" skorze przekonalem sie ze swiatelko hqi jest  Tym Jedynym,zdrowe dla oka,wizualnie takze jest jak dla mnie nad samym t5 i ledami,sorki za taki dlugi wpis,pozdrawiam posolonych

p.s. raz jeszcze prosze o opinie niebieskich zarnikow

Ballast elektroniczny daje zimną barwę światła a magnetyczny cieplejszą.

Jak zakupisz źarnik 20000k wtedy zobaczysz różnicę ale też duży wpływ ma odbłyśnik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grzegorz co kto lubi, jak pisałem wcześniej, Giesemann Crystal dla mnie jest idealnym źródłem światła.

Lubię białe światło w akwarium, ale ten żarnik będąc krystalicznie biały jednocześnie wyciąga kolorowe pigmenty z korali.

Ryby też wyglądają mega.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemka Michale,zapewne masz racje,czy Ty uzywales samego zarnika czy "lamales" jego barwe t5tkami?,. To co piszesz o pigmentach korali,czy chodzi Ci raczej o rozne zooksantelle ktore sa w spesach?,wiele razy juz o tym czytalem ze zooksantelle potrafia oddac swoje "skrywane" kolorki ale musi byc takze spelnione kilka warunkow "drodze" ,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grzesiek miałem sam żarnik, ale w lampie którą mam kupić do zbiornika który mam w planach będą T5.

Dam same niebieskie, albo te ledowe "świetlówki" royal blue, ale nie tyle by dodać niebieskiego za dnia, co żeby zrobić niebieskie poranki i zachody.

Jeśli chodzi o kolorowe pigmenty, to miałem na myśli to, że to światło dla ludzkiego oka jest białe, ale zawiera w sobie tyle niebieskiego i fioletu, że ładnie podbija wszystkie kolory i fluorescencję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi