Skocz do zawartości
Radeksl

Wprowadzenie ZeoVit w baniaku 20 miesięcznym

Rekomendowane odpowiedzi

no tak, ale nie mam aiptasii w baniaku, w sumpie jest w baniaku nie ma.

Kwestia czasu i aptasię będziesz miał w głównym, wrzuć brzydala do sumpa niech się rozprawi z plagą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mialem wszedzie, teraz brzydal to kintroluje, ale chyba ma za malo bo sie euphyliami interesuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mialem wszedzie, teraz brzydal to kintroluje, ale chyba ma za malo bo sie euphyliami interesuje

On lpsy stresuje ale nie wcina ale jak masz zoanthusy to możesz mieć ich coraz mniej taka to rybcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zoanthusy byly alendawno odlecialy, a co innego na aiptasie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chetoniki np. Auriga

Jedyny minus jej taki, jak I wszystkich chetonikow, ze lubi miekkie poskubac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zoanthusy byly alendawno odlecialy, a co innego na aiptasie ?

Jak się uporał z aptasją to tylko zostaje odłowienie i sprzedać innemu kto ma problem z różyczkową plagą jak chcesz mieć nie zestresowane Lpsy.Ja go nawet na początku karmiłem, wszystko wcinał ale tak już ma zakodowane skubać korale mi załatwił tricadnę małże od razu nocne polowanie na drania,odłowienie i do sklepu oddałem.Próbowałem nawet preparat REDSEA aptasia ale ciężko jest draniom wstrzelić w mordę płyn a jak podrażnisz to póżniej masz większy wysyp nie pierdzieliłem się i zrobiłem test skała z baniaka i przypalłem  zapalniczką i spokój plagi brak, są w sprzedaży mini palniki.Mi w ten sposób pomogło może inni mają inne sposoby bo słyszałem o kwasku cytrynowym wstrzyknąć strzykawką z igłą ale to chirurgiczny zabieg no i do wody może się przedostać.Gdzieś jeszcze czytałem że laserem wypalają

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiesz nie bardzo widze u mnie wyjmiwanie konstrukcji skalnej 80% skaly mam poklejone, postawie drugi maly zbiornik w ktirym zamieszka brzydal, od czasu do czasu wrzuce go do glownego jak sie roze pokaza, bede tam tez trzymal krewetke na asteriny taki baniak dla czuscicieli :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

K 430

Ca 470

Mg1320

kH 7,7

No3 1

PO4 0,08

dzisiejsze testy przed podmianą :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Idzie tak dobrze, że strach teraz coś zmieniać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chyba za dobrze, zeszla krewetka debelius tydzien temu , a dzis jezowiec :(. LPSy zaczely bardzo marudzic , oby to byla wina brzydala ewentualnie Navarchusa, chociaz ten drugi skubie raczej miekkie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście uważam że nie ma nic lepszego na aiptasie jak krewetki kuekenthali (lysmata kuekenthali).

Co prawda najlepiej mieć około 3-5 sztuk bo są płochliwe i dlatego czują się dobrze w stadzie,   ale nic nie skubią, są aktywne po zgaszeniu światła i wyśmienicie radzą sobie ze szklanymi różyczkami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście uważam że nie ma nic lepszego na aiptasie jak krewetki kuekenthali (lysmata kuekenthali).

Co prawda najlepiej mieć około 3-5 sztuk bo są płochliwe i dlatego czują się dobrze w stadzie,   ale nic nie skubią, są aktywne po zgaszeniu światła i wyśmienicie radzą sobie ze szklanymi różyczkami.

Mam te (kuekenthali) lenie 4... i aiptasia sobie żyje jak żyła...  wyciągają jedzenie z mord lpsów i nie są szkodliwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupilem kiedys 10 szt , widzialem je moze ze dwa razy, a rozyczki sie pleniły. Dopiero brzydal uporzadkował, wole go odlawiac i od czasu do czasu wpuscic zeby sie najadl.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

popatrzcie na moj pyłek. Walcze z tym od początku, moze ktos z was ma pomysl ? Wata na splywie wymieniana codziennie. sump raz na miesiac czyszczony ze złogów.Cyrkulacja az wyrywa korale ze skal :), a paprochy mają sie dobrze.

post-1841-0-10799200-1495357756_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wata na cyrkulator ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tez była, miesiac cxasu sie bawilem. Najciekawsze ze baniakowi zaraz pykną dwa lata, a mam to od poczatku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mknie krewetki zaczęły robić robotę dopiero jak w nocy wyłączyłem wszystkie światła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po4 zatrzymalo sie tak miedzy 0,1-0,12 oscyluje, ale za tydzien wymiana kamyczkow to moze ruszy w dół

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nie drgnie przez dłuższy czas to będziemy szukali skąd się bierze PO4.

Skoro nie rośnie to znaczy że system daje radę opanować to co jest na bieżąco importowane do zbiornika z pokarmami itd.

Ale jeśli długo nie spada, to czasem trzeba pokombinować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

System.opanowuje, ale leje vsv prawie wiadrem, mam gluty w sumpie w baniaku. Jak tylko zmniejsze vsv zaraz po4 rosnie. NO3 zeszlo do okolo 2 i te jakby stoi narazie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No3 niewykrywalne, PO4 0,08. powoli zaczynam zmniejszac dawke VSV

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko idzie zgodnie z planem, zaczynam się zastanawiać jak biologia zareaguje na zmianę pożywki :food1:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

narazie odstawiam tez SP. zielone kotale brazowieja. daje tylko zeobak i vsv no i kamyki. PO4 zejdzie ? zawsze wszyscy powtarzaja ze musi byc no3 zeby zeazlo po4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobaczymy, u mnie schodziło, ale dozowałem ZS3 a w nim jest NO3...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no ja musze wyjsc z vsv. a moze wychodzac z vsv wprowadac zs3 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi