Skocz do zawartości
fal

Montipora Zielona Plaga

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

Czy macie jakiś pomysł jak pozbyć się ze zbiornika Monti zielonej tak mnie wk....a ten koral ,że nie macie pojęcia rośnie szybciej niż trawa na ogrodzie zarasta wszystko obawiam się , że przez niego będę musiał po raz pierwszy zrobić restart zbiornika. Chyba ,że macie jakieś sensowne rozwiązanie jak go zlikwidować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Darek,

spróbowałbym wrzątkiem, kawałek po kawałku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Michał,

Jakoś kiepsko to widzę z tym wrzątkiem Monti jest wszędzie. na dobrą sprawę to musiałbym wymienić całą skałę i wszystkie chwasty pokroju talerzówek wywalić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Darek a może wodą wapienną, Jacek przez przypadek poparzył korale, a Ty możesz strzykawką z igłą zaatakować tylko monti.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozrabiasz 1 łyżeczkę KW w 5ml wody. Otrzymujesz gęstą maź, którą aplikujesz strzykawką na koral. Po chwili tworzy się skorupa na koralu, po paru godzinach wapno znika, a po koralowcu zostaje szkielet. Podczas nakładania na koralowiec warto wyłączyc cyrkulację. 100% skuteczność, sprawdzałem u siebie, metoda ryzykowna ale nie trzeba niszczyc aranżacji akwarium, coś za coś. Wyjęcie skały z montiporą i mechaniczne usunięcie daje 90% gwarancji powodzenia operacji, też testowałem u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie jest to jakieś rozwiązanie , są jednak pewne obawy czy szlak nie trafi innych korali ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi