Skocz do zawartości
Kudłaty

Z AF na KZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie chciał bym przejść z pełnej palety AF na KZ, akwarium kręci się na tej metodzie od początku tj. października 2016r. Niestety nie do końca jestem zadowolony z tych produktów. Wiem że te same korale mogą wyglądać lepiej i mieć większe przyrosty (a te na AF są ale słabiutkie)

Wiec tak w sumpie znajduję się:

- odpieniacz Deltec 1456 ustawiony na 1/3 swojej mocy

- All in one biopellets premium 400ml + NP-reducing BioPellets 150ml

- kulka glonów spaghetti pod czerwonymi ledami

- 4l. siporax (noszę się z zamiarem wyrzucenia go)

-węgiel (regularnie wymieniany raz w miesiącu)

Aktualne parametry:

Zasolenie - 1,025

kH - 8,0 (salifert)

Ca – 410 (salifert)

Mg – 1400 (salifert)

No3 – 0 (salifert)

Po4 - 0,08 (mała Hanka)

pH – 8,1 – 8,2 mierzone testem salifert, miernikiem pH „długopis” i od czasu do czasu papierki (wiem że żaden z tych testów nie jest do końca wiarygodny)

k - 400

t - 26 stopni

Suplementacja:

Balling- prochy AF, pompa dozująca wszystkiego (kH, SBS, Ca, Mg)  wychodzi po równo około 100ml/na dobę

Reszta produktów AF mniej więcej zgodnie z tym co podaje producent (korekty dawkowania nanoszę na podstawie obserwacji )

Sól chcę zmienić na Red Sea Coral Pro, do tej pory używałem Aquaforest - Probiotic Reef Salt.

Zdjęć nie dorzucam bo są w tym temacie:

http://reefclub.pl/index.php?/topic/904-takie-tam-300-420-w-obiegu/

I tu szanowni koledzy i koleżanki nasuwają się pytania:

Jak to ugryźć żeby się udało bez restartu?

Czy wywalić wszystko i wstawić kamyki?

Czy ktoś już to przerabiał i ma jakieś wnioski?

Co z KZ jest potrzebne od razu, a z czy powinienem się wstrzymać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grzesiek,

wrzuć nowsze foty zbiornika i korali.

Pokaż i opowiedz z czego konkretnie jesteś niezadowolony.

Grześku, w takim mieszanym akwarium Zeo nie jest potrzebne, ogarniesz je sobie z dobrymi rezultatami i mniejszym bólem głowy ;)

Ja bym proponował iść za ciosem i tak jak wybrałeś sól Red Sea tak przeszedłbym na ich Reef Care Program.

W zasadzie potrzebowałbyś tylko kilka preparatów i obędzie się bez zakupów filtrów itp.

NO3PO4X i 3 butelki na kolory, później ten pokarm Reef Energy.

Sprzedaj też tego Sarco, to podtruwacz...

Ballinga proponuję kupić samemu prochy w dobrej firmie, a nie na allegro. Albo kupić jakieś od Hansa.

Zacząłbym zakraplać bakterie KZ codziennie i lać NO3PO4X 1ml na 100l.

Pellety bym usuwał co tydzień po 25%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Program Red Sea nie jest taki prosty bo te trzy buteleczki nie są proste do ogarnięcia co do dawkowania ale jak się rozgryzie co z czym się je to może być dobrze no i NO3PO4X to jest wóda, cukier, ocet i nie na soli Red Sea pro tylko zaczynałbym od zwykłej blue

Osobiście jestem po przesiadce z biopellet na zeovit trwało to od listopada do końca stycznia a od lutego do kwietnia pełny zeovit efekty korale dostały po, dupie kolory totalnie poszły w brąz system, w, trakcie zmian zrobił się delikatny zaczeły pojawiać się plagi więc padła decyzja restart na zeo i w, ten sposób sześc miesięcy, poszło w praktykę i wiedzę a, efektów w, koralach brak a zrazem zacząłem sprzedawać Lpsy

Teraz jak miałbym zmieniać metodę na zeovit to bez wahania restart po co tracić czas i męczyć korale

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Michał Sacro jutro razem z Scopasem jedzie do zbiornika który odpaliłem w pracy. Reszta miekasów też trafi do tego zbiornika, zostaną tylko Rico, Euphyllie, poza tym sps-y.

A co do sps-ów to też je poprzebieram i część z nich trafi do akwarium naszych przyjaciół, napatrzyli się u mas i stawiamy im 500 w obiegu, dziś kleimy skały i hydraulikę. Na pewno powstanie o tym wątek tak żebyście mogli śledzić nasze dokonania. To akwarium ruszamy na zeo i chyba spróbujemy bez odpieńka.

Fotki dziś wieczorem uzupełnie.

Co do Ballinga myślałem nad zakupami w sklepie dla chemików, ale tam nie dostanę sbs.W związku z tym że podmiany robię raz w miesiącu wolał bym ją podawać. Jakiego producenta sbs stosujecie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam najtańsze prochy z allegro a SBS z firmy Preis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi