Skocz do zawartości

Jacek56

Forumowicz
 • Zawartość

  683
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

20 Excellent

O Jacek56

 • Tytuł
  rafoholik

Profile Information

 • imię
  Jacek
 1. Jacek56

  Reaktor wapnia

  Taki dźwięk wydaje silnik krokowy przy bardzo, bardzo wolnych obrotach. Tego przy tych silnikach się nie uniknie. Zwiększysz obroty „dźwięk” zniknie.
 2. Jacek56

  Zeovit nowy przewodnik

  Zapominasz, że mam reaktor Ca i z niego leci cała masa fajnych mikroelementów.
 3. Jacek56

  Zeovit nowy przewodnik

  ZS= zeostart
 4. Jacek56

  Zeovit nowy przewodnik

  Ja głównie używam SP i ZS.
 5. Jacek56

  Wkład reaktora wapnia

  Dzięki Paweł.
 6. Jacek56

  Wkład reaktora wapnia

  Twój lokalny sklep akwarystyczny.
 7. Witam szanowne grono. Byłem w LFS i podczas rozmowy padło twierdzenie, że wkład do reaktora wapnia trzeba wymieniać przynajmniej raz w roku bo z biegiem czasu "uwalnia mniej” ( nie wiem czy jasno się wyraziłem?), traci swoje „właściwości”, nie chodzi o utratę objętości. Jak dla mnie to totalna bzdura ale może się mylę. Najgorsze jest to, że ta opinia wyjechała od „tytanów” akwarystyki morskiej, którzy się w to bawią, nie od wczoraj. Wkład jest wkład, jak się rozpuści to zostaje muł i trzeba go co jakiś czas usunąć bo blokuje cyrkulację wewnątrz kolumny i reaktor nie pracuje tak jak powinien. Tak przynajmniej jest w moim DIY modelu DASTACO. Żeby wyrzucać wkład który się nie zdążył rozpuścić bo siedzi już rok w kolumnie to chyba lekka przesada?
 8. Kilka lat temu, rzeczywiście tak było. Obecnie komputer jest poprawiony i lampy działają OK.
 9. Dzięki, czyli potwierdzają się moje obserwacje.
 10. Tylko ja używam tej soli???
 11. Miałem rudy piasek przez pół roku. zmieniłem sól i rude zniknęło.
 12. Mam, przerobiłem 2 worki, po wsypaniu do wody następuje reakcja egzotermiczna (palucha do soli też lepiej nie wsadzać). Nie jest to gwałtowna reakcja ale temperatura wody rośnie. Parametry sprawdzę dzisiaj, też jestem ciekawy czy pokrywają się z tym co podaje producent. Najważniejsze, że po podmianie dno jest czyste, nie mam żadnych wykwitów tak jak po soli AF. Rozpuszcza się super, po wymieszaniu, osadów brak. Posiada specyficzny zapach. Co to specyficzny zapach, otwierasz wiaderko z solą i czujesz nieprzyjemny zapach chemii.
 13. Kilfu używał świetlówek ponad 2 lata, podobnie jak Rafał i żadnych negatywnych skutków nie było. Ten test to gwóźdź grobowy dla ledów.
 14. Czyli znowu Rafał i Kiflu mieli rację.
 15. Jacek56

  SPS polipowanie

  Temat dziwny ale niektóre wypowiedzi warte przeczytania, przynajmniej dla mnie bo z biologi „noga” jestem. Pojawiło się kilka zdań o pH i zdolności do samoadaptacji korali do pH w zbiorniku,
×