Skocz do zawartości

Arturro

wspieram reefclub.pl
 • Zawartość

  452
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

6 Neutral

O Arturro

Profile Information

 • płeć
  Male
 • pisze z:
  Szczecin
 • imię
  Robert
 1. Arturro

  Acropora Black Bugs

  Miałem bugsy w wariancie white Męczą upatrzone acropory, nie powodują nagłego zejscia koralowca, tkanka zanika jako reakcja obronna i/lub ilosci robali na żywicielu. Trudne do usunięcia, wazna profilaktyka w postaci posiadania ryb je utrzymujących w minimalnej ilości. Z dipów się śmieją, bo nie zabija; możliwe zastosowanie "chemii" z dużymi stratami biologicznymi.
 2. Arturro

  [112L] kilka pytań przed startem

  Dużo tych odstępstw od standardów - skała, światło, bloki ceramiczne, "najtrudniejsza" sól.. To wymaga naprawdę dużego doświadczenia by system najszybciej minął niszę dojrzewania/plag. Daj się chociaż namówić na 100% wody z innego zdrowego zbiornika.
 3. Arturro

  Najlepsze akwarium SPS w Europie?

  Całość nieco monotonna. Natomiast sprytnie poukładał skałę tak, że acropory się nie stykają a jest wrażenie dużego zagęszczenia.
 4. Arturro

  Najlepsze akwarium SPS w Europie?

 5. Arturro

  Reaktor wapnia

  Kupiłem pompę perystaltyczną firmy Aqua trend model Milestone. Na tle wszechobecnego chłamu wykonanie bardzo dobre, regulacja precyzyjna. Tylko jest jedno ale: przy małych obrotach wydaje wysoki ton, jest on ledwie słyszalny ale w nocnej ciszy gdzieś ten wysoki ton dźwięku przenika i jest istotną wadą. Mam taki egzemplarz (do wymiany) czy ten typ tak ma ?
 6. Arturro

  dolewka RO

  A jaki to czaso-okres ?
 7. Arturro

  Zeovit nowy przewodnik

  Celowałem bardziej, zastanawiałem się nad stosowaniem dodawaniem jodu, amonoacid, coral vitalizer..
 8. Arturro

  Zeovit nowy przewodnik

  A doraznie ? widziałem Twoje akwarium, widziałem kolory acropor; aż trudno mi to pojąć, że nic więcej ?
 9. Arturro

  Zeovit nowy przewodnik

  SP to Sponge Power a ZP ?
 10. Arturro

  Zeovit nowy przewodnik

  S
 11. Arturro

  Zeovit nowy przewodnik

  Zwariować można z tymi produktami ..niejedna kobieta może nie mieć tylu kosmetyków co moje koralowce preparatów KZ A co właściwie Wy używacie w swoich zbiornikach ? bo ja gubię się i nie wiem co już kupować
 12. Arturro

  Falowniki i pompy -jaki przepływ

  Pobawiłem się pompami -4x6095. Fajnie szeroko dmuchają ale krótko, coś za coś. Zamieniłem jedną na 6105 - lepiej, dużo lepiej ale wciąż dolne partie jakieś leniwe. Teraz zapodałem 6255 w ramach testów - ta to potrafi dmuchnąć, ale skubana głośna jakaś..
 13. Arturro

  Wkład reaktora wapnia

  LFS ?
 14. Arturro

  Falowniki i pompy -jaki przepływ

  Adam, pracują w jakim trybie i z jaką mocą ? Ta 6255 to silne urządzenie .. Ciche są ? Moje 6095 praktycznie "niesłyszalne"
 15. Uruchomiłem to swoje 500 literków na acroporkach; podłączyłem 4xtunze 6095 (pod kontrolerem) i powiem szczerze szału z przepływem nie widzę. Brakuje mi takiego "przestrzelenia" wody na druga stronę raz w jedną a raz w druga stronę. Pochwalcie się jakie cyrkulatory/falowniki z jaką mocą macie w swoich akwariach SPS? Doradźcie coś na to moje 500+
×