Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Dzisiaj
 2. addicted

  Fitoplankton

  Przesyłka dotarła cała tak więc pozostaje mi jeszcze raz podziękować
 3. mib86

  Al - aluminium (glin) w akwarium

  Wlasnie bede dokladal siporaxu, leje biogro i wodke 1,5 ml na dobe
 4. Wczoraj
 5. fresz33

  DIY suplementy

  No to muszę na spokojnie przysiąść do tego tematu. Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 6. Many 1974

  DIY suplementy

  Krzysiu przecież wszystko masz podane i opisane w tym temacie, już bardziej się nie da
 7. fresz33

  DIY suplementy

  Macie jakiś link do strontu i potasu CZDA i przepis na roztwór? Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 8. Many 1974

  DIY suplementy

  Wystarczająco długi żebyś zdążył je zużyć do końca Chyba że jest to jakaś mieszanka, bo wtedy mogą powoli zachodzić jakieś niepożądane reakcje pomiędzy substancjami, w takim przypadku kieruj się węchem, jeśli w którymś momencie zacznie inaczej pachnieć to już bym tego nie wlewał.
 9. Many 1974

  Łapanie ryb na cyjanek

  Wydaje mi się że raczej nie, gdyby były zatrute amoniakiem to od razu po wyjęciu z worków bym to widział (amoniak działa błyskawicznie, a wtedy jest go największe stężenie ), a rybki zachowywały się normalnie przez pół miesiąca ( hepatus był tylko w kropkach, ale z pokolcami to standard ), i dopiero potem zaczęło je coś łamać. Zresztą po tym jak zaczęły mi lecieć zmniejszyłem zasolenie do 1.020 żeby żyło im się łatwiej, a w zbiorniku kwarantannowym miałem 1.015, oczywiście niczego nie można wykluczyć, ale tego co je zabiło to już się nigdy nie dowiem. Pozdrawiam Mariusz
 10. Ostatni tydzień
 11. chwialek

  DIY suplementy

  A z ciekawości jaki jest okres przydatności takich uwodnionych roztworów suplementów DIY?
 12. chwialek

  Łapanie ryb na cyjanek

  Many 1974 to co opisujesz równie dobrze mogło wynikać z warunków transportowych, podtrucia amoniakiem. Nie bez powodu zasolenie w akwariach kwarantannowych jest sporo niższe niż w naszych domowych rafach, ułatwia to rybie oczyszczenie organizmu z substancji dla niej szkodliwych.
 13. Many 1974

  Łapanie ryb na cyjanek

  No to niezłą mają przebitkę, nawet jak im połowa padnie to i tak nie odczują tego po kieszeni
 14. fresz33

  Łapanie ryb na cyjanek

  Tak Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 15. Many 1974

  Łapanie ryb na cyjanek

  Nie może być, aż trudno w to uwierzyć, czy to pewna informacja?
 16. Rafik73

  Hiacyntus

  do zamknięcia dziękuje
 17. Rafik73

  Acropora hiacyntus duuuża

  sprzedane do zamknięcia
 18. fresz33

  Łapanie ryb na cyjanek

  Jeden ze sklepów błazenki w hurcie kupuje po 2zł sztuka [emoji14] Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 19. Many 1974

  Łapanie ryb na cyjanek

  Wiadomo dlaczego sklepy nie chcą się zgodzić, bo jak kupią tanio, to wiedzą co to jest warte i po miesiącu mogło by już rybek nie być. O ile dobrze pamiętam to chyba nawet w którymś sklepie wprost pisali że rybki poławiane bez użycia chemii, ale ceny x2-3 razy.
 20. Arturro

  Łapanie ryb na cyjanek

  Wyleczyłem się z pospiechu zakupów mimo deficytu i tzw okazji. Bywało tak, iż oferowałem zapłatę za rybki, ba nawet dokładałem % zł więcej z warunkiem odbioru za około miesiąc. I .. większość sklepów nie zgadzała się. Kierowałem się jednak czymś innym- chciałem mieć pewność, że rybki są rzeczywiście parą. Teraz jak czytam o tym cyjanku to sobie myślę, że niechcący ominęły mnie takie problemy, nie utraciłem ryby od ponad 2 lat.
 21. Many 1974

  Łapanie ryb na cyjanek

  Dokładnie tak jest, kupujesz sobie rybki w sklepie, a one za moment padają, a Ty się drapiesz po głowie i nie wiesz o co chodzi. W zeszłym roku dokładnie tak miałem, kupiłem chyba siedem czy osiem rybek i po dwóch tygodniach od wpuszczenia się zaczęło, bez wyraźnej przyczyny zaczęły odchodzić na wieczną rafę, po sześciu tygodniach było po wszystkim Kupiłem 100 litrowy zbiornik kwarantannowy i przeniosłem tam wszystkie rybki, bo było podejrzenie że może mam jakiegoś kilera, niestety w ciągu miesiąca poleciały mi wszystkie świeżo zakupione rybki, stare rybki jakby nigdy nic i są do dzisiaj, no i poleciały mi jeszcze dwa błazenki które były też troszkę wcześniej kupione, ale w innym sklepie, chociaż były jeszcze w czasie aklimatyzacji. Po przeczytaniu tego materiału co Michał zapodał, nie trudno się teraz domyślić, od jakich poławiaczy trafiła do sklepu ta partia rybek.
 22. Przesyłka dzisiaj dotarła👍 tak więc jeszcze raz serdeczne dzięki😀 

  1. Many 1974

   Many 1974

   To cieszę się że doszło.

 23. Pewnie większość z was widziała na Youtube filmy, w których miejscowi łapią ryby zatruwając je cyjankiem. Otóż cyjanek odkłada się w organizmie i ryby wydalają go do wody w akwarium, do której my wkładamy ręce... https://www.sciencenews.org/blog/wild-things/dory-sale-may-have-been-poisoned-cyanide?fbclid=IwAR0nyWdrfSqSOmUD1tn22KGhKR53Y8ODN6KbehaqR7vgV-IHG0FjmF5Xb7M
 24. Many 1974

  Al - aluminium (glin) w akwarium

  Dsb zawsze możesz dołożyć, to tylko czysty piasek, ale dsb bardzo długo zaskakuje i najlepiej je trochę zaszczepić podłożem z już działającego. Na początku wymienił bym ceramikę, dołożył żywej skały do sumpa, lał bakterie i oczywiście jakąś pożywkę dla nich, bo same bakterie to na początku nic za wiele nie zdziałają.
 25. mib86

  Al - aluminium (glin) w akwarium

  Dsb nie mam, mam refugium, nie jest jakieś wielkie a raczej średnie. Leje bakterie może pomogą, dodatkowo myślę żeby dołożyć nową ceramikę. Czy w działającym już akwarium można założyć a w zasadzie dołożyć dsb?
 26. Fox

  Lampy LED i problemy z tym rodzajem oświetlenia

  Kiedyś, po złych doświadczeniach z przeszłości byłem zdecydowanym przeciwnikiem oświetlenia ledowego. Jednak od tego czasu minęło już kilka ładnych lat i odnoszę wrażenie że metodą prób i błędów dobór mocy/kolorów ilości światła poszedł trochę do przodu i są obecnie rozwiązania na rynku w miarę bezpieczne do stosowania. Wcześniej były to raczej rozwiązania oparte na wyssanych z palca założeniach im mocniej tym lepiej gdzie wszyscy wciskali marketingowy bełkot o tym jakie to niby "badania" prowadzili Można oczywiście dyskutować czy są to dobre rozwiązania do powiedzmy wyczynowej hodowli niektórych SPS tym niemniej widziałem już akwaria, które pod ledami funkcjonowały już jakiś czas i korale faktycznie w nich coś tam rosły. Ledy dają na pewno fajną zabawę kolorami jak chcemy sobie dobrać odcień pod upodobania to łatwiej przestawić lampę jak mieszać ciągle świetlówkami czy żarnikami. Tym niemniej nie wiem czy to wina aparatu, źródła światła czy czego tam innego ale wspomniane akwarium powyżej mnie osobiście kolorystyką nie powala - ot poprawne akwarium z nawaloną dużą ilością korali - ale z tego co tam przewijając film zobaczyłem właściciel pracuje w branży więc ma szeroki dostęp do różnych egzemplarzy.
 27. dzym

  Lampy LED i problemy z tym rodzajem oświetlenia

  Najciekawsze połączenie to T5 i LED - wizualnie. Jak się załączy odpowiednie ustawienie diodami to nawet bury koral pod T5 będzie cukierkiem pod LED. Używam a raczej mam hybryde gdzie świece samymi T5 bo ledy musiałem poskrecac na 10-15% przy zawieszonej/położonej lampie jakieś 15cm nad tafla wody (wysokość baniaka to jakieś 55cm) - wiec wyłączyłem LED. Mozna np w Acroporze w Wwa zobaczyć zbiornik oświetlany hybryda i jak tam SPS wyglądaja. Momentami wyrywa z kapci jak wyglądają tam kolory (o ile się coś nie wywali :)) W mojej ocenie ATI robiąc LEDa nie zrobiło lampy dla akwarystów tylko poszło za tym jaka jest potrzeba klienta na rynku: - ma wygladac - nie zjadać za dużo energii z tego co pamietam to oni chyba maja już w swojej stajni małego LEDa do nano rafek opartego na wyglądzie jak sunpower. ps. Ktoś kiedyś napisał ze żeby dobrze rosło pod LED to lampa powinna byc 1W/1L wody i chyba nie skłamał - tym bardziej ze ten przelicznik dotyczy się tez i świetlówek jak dobrze pamietam.
 28. Many 1974

  Lampy LED i problemy z tym rodzajem oświetlenia

  Panowie, a ja powiem tak, że i na ledach się da, ale na T5 czy HQI jest prościej, a efekt końcowy (wygląd korali ) i tak zależy od kunsztu akwarysty, który dokładnie wie dzięki swojej wiedzy, wyczuciu i doświadczeniu, czego i ile potrzebują jego korale. Taki wirtuoz akwarystyczny to nawet na soli kuchennej i ledach będzie miał lepsze efekty niż nie jeden z nas na innym źródle światła, więc dalsze nasze przekamarzanie się nie ma sensu, bo nie ma odpowiedniego punktu odniesienia. Żeby wykazać wyższość jednego źródła światła nad drugim, musiał by tylko jeden akwarysta opiekować się kilkoma baniakami o podobnej obsadzie, ale różnym źródle światła, i potem dopiero porównywać kondycję, przyrosty i kolor korali.
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×