Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. Daniel

  Kupię SPS-y

  Witam, jak w tytule kupię szczepki SPS-ów najchętniej taki pakiet 10 - 20 szt. - kwestia rodzaju gatunków posiadanych przez sprzedającego. W skrócie raz a dobrze dla sprzedającego i kupującego, wole tak niż tak co chwile coś doklejać na skale.
 3. MorskiMen

  Czego nauczyła mnie ośmiornica

  Żyją krótko ale za to intensywnie i są to bardzo mądre stworzenia
 4. Michał

  Czego nauczyła mnie ośmiornica

  Ośmiornice to bardzo ciekawe zwierzaki. Te które żyją w wodach Irlandii czasami są na sprzedaż w miejscowym akwarystycznym... częściej w sklepach z owocami morza w lokalnym porcie rybackim. Na pewno przykuwają uwagę swoim wyglądem. Mają naturę badaczy. Ludzie wrzucają im do akwarium zabawki dla niemowląt, grzechotki, piłki. Potem te ośmiornice chodzą z tym i bawią się. Szkoda że żyją tylko 2 lata.
 5. Ostatni tydzień
 6. Arturro

  Obecne ABC - Metody ZEO

  Mocny fiolet i tylko na żwirze i w określonych miejscach. Ustalenie które elementy to wyzwalają pewnie troche mi zejdzie. Niezwykłe jest to, że w jednym akwarium produkt może zakłócać równowagę, w innym ją wzmacniać. To chyba dlatego ZEO może się nie znudzić.
 7. alex

  Sól

  Nie wiem czy samo ATI, ale nie mam czasu na pieszczenie się z baniakiem ostatnio i mimo wszystko koralowce jakoś zipią. Podmieniam czasami nawet 1x na miesiąc 10%, prawie nie suplementuję, zeolit po czasie, węgiel zapomniałam włożyć, więc coś w tej soli musi dawać radę Używam od kilku miesięcy tego "zajzajera" i póki co jestem bardzo zadowolona. Spoko, sama się prosiłam tą ksywą, a poza tym nie jestem drobiazgowa
 8. Pavlik

  Sól

  NIe zauważyłem Ola przepraszam już się poprawiłem
 9. moffens

  Sól

  @Pavlik jak możesz tak do naszej rodzynki na forum po męsku się odnosić
 10. Pavlik

  Sól

  Myślisz że od samego Ati korale dobrze reagują? Akwa od początku na ATI czy tylko do podmian stosowałaś?
 11. Michał

  Obecne ABC - Metody ZEO

  Z cyano już tak jest, że trudno stwierdzić skąd się bierze. U mnie wyskakiwało po ZF7, ale ludzie nie dozujący niczego ze stajni KZ również mają cyano
 12. Daniel

  Obecne ABC - Metody ZEO

  Ja mam regularnie wysyp cyjano po CoralSnow Plus ale akurat ja ma ostatnio rozjechany ilości dozowanego ZeoStaru (pompa dozująca…) więc może to też być przyczyna - więc nie sugerował bym się tym moimi cyjano wyniku CoralSnow Plus no chyba że ktoś też tak ma/miał.
 13. alex

  Sól

  Używałam wielu dobrych marek, ale najbardziej podoba mi się ATI Absolute Ocean. I nie chodzi mi tylko o wygodę, ale to jak koralowce reagują i skała wygląda (nawet valonia odpuściła).
 14. alex

  Obecne ABC - Metody ZEO

  Używam Zeofood Plus regularnie i nie mam po nim wysypu cyjano itd. Może to kwestia łączenia kilku dodatków, a nie samego food'a?
 15. fresz33

  Obecne ABC - Metody ZEO

  Potwierdza się że zerowe No3 i Po4 to kroczenie po cienkiej linie pastele może i fajne ale jak masz je cały czas bez wpadki która dużo kosztuje. Zielonego koloru? mam i ja przy podmianie ściągam kożuszek tak raz w miesiącu.
 16. Pavlik

  SPS Mazowieckie/Podlaskie

  Cześć, Kupie różne odmiany Acropor, ewentualnie inne sps w rzadszych odmianach. Najchętniej w odległości do 100km od Ostrowi Mazowieckiej.
 17. Arturro

  Obecne ABC - Metody ZEO

  No to jak już jest zgoda (zgodnie z Naszą tradycją) na opiniowanie i doradzanie to coś popiszę Od czasu problemów z podwijaniem kiecek u Acropor - wydedukowałem samozwańczo, iż może są np wygłodzone ? Wtedy właśnie Zeofood zastapił Spongepower a Pohl extra to leciał mililitrami niemal codziennie. Efekt ? 1. Skała przypomina naturalną od różnego rodzaju życia, 2. ciemniejsze lecz intensywniejsze kolorystycznie a po podłączeniu codziennego minimalnego dodatku a-balance i b-balance: wielokolorowe Acropory - bajka, nigdy takich nie miałem Ale jest też wada: irytujący syf cyjano-podobny na żwirku i to grubo. Nie wiem czy tak zostanie np zeofood. Każdy z tych preparatów coś wyjątkowego daje i wszystko zależy na co się nastawiamy lub jaki rozwiązujemy problem. Moim zdaniem sama podstawa jest dobra tylko na start i przy małej masie koralowej. Potem wciąż czegoś brakuje a to za jasne a to papierowe i zaczyna się kombinowanie czyli dodawanie.
 18. Michał

  Obecne ABC - Metody ZEO

  Miałem 3 zbiorniki, w żadnym nigdy nie było problemów z cyano... chyba że po Zeofood 7. Teraz jest nowa wersja Zeofood Plus, więc nie wiadomo. Oni tam non stop pracują ze składem preparatów i rzadko informują o zmianach. Później ludzie pytają na forach, że coś tam ma inny kolor, albo inaczej pachnie Zeofood ma pobudzać mikrobiologię, no i pobudzał
 19. Daniel

  Obecne ABC - Metody ZEO

  Michał@ dziękuję za konkretne informację krótko i na temat. A tak na marginesie gąbki ex aequo na drugim miejscu w moim akwarium na równi z acroporami, moje ,,oczko w głowie” to osłonice. Robert@ no bez przesady parę razy kiedyś ze sobą pisaliśmy itp. tyle że chyba na innym portalu i Twoje akwarium też kiedyś na zdjęciach widziałem więc już nie bądź taki skromny A wracając do Twojej wypowiedzi to często na tych różnych portalach i forach jest dużo radców i doradców a jak co do czego to wiedza praktyczna na poziomie zero, i to nie tylko chodzi o fora akwarystyczne tylko ogólnie, więc wolałem uprzedzić fakty i wypowiedzi typy: nie mam zeo ale uważam że…. A czysto od siebie dodam że ja mam akwarium prowadzone na Zeo od 1,5 roku więc dość krótko, więc chciałem się mądrzejszych kolegów od siebie w tym temacie dopytać i poznać opinie. Dla mnie podstawa prowadzenia tej metody to oprócz: To jeszcze ZeoFood ale od niego odchodzę już powoli a wpis kolegi Michała mnie tylko w tym utwierdził.
 20. Danielj

  Sól

  Ja używam ich od 2015 roku Były wzloty i upadki, ale już mam dość. Właśnie zrestartowałem dwuletnie akwarium z przyczyny...., nie wiem jakiej. Parametry były dobre, nic w wodzie nie brakowało, nic nie było za dużo... po ok roku nic nie chciało rosnąć.... Zmian wielkich w tym czasie też nie było. Wcześniej od ok 2010 używałem Grotecha i było w miarę dobrze.
 21. Arturro

  Sól

  Rodzimego producenta używałem przez pierwszy rok mej morskiej kariery, zaparty całym sobą, że wspieramy "swojego" ale kurka jakoś mi nie szło bo wiedzy nie miałem a to wymagająca sól jest jednak .. I poszedłem na łatwiznę - od kilku lat niezmiennie Fauna Marine z Kh 8,0-8,3. Nie wiem jak oni to robią i jak to działa ale to samograj wstępnie stabilizujący środowisko.
 22. Arturro

  Obecne ABC - Metody ZEO

 23. moffens

  Sól

  Jak dla mnie najlepsza do tej pory używana to: TM Bio actif.
 24. sith114

  Sól

  Red sea na ten moment i jestem zadowolony. Paru znajomków chwali sobie Faune i Tropic Marine
 25. Pavlik

  Sól

  No to walnę produkt niszowy D-D H2O
 26. Michał

  Obecne ABC - Metody ZEO

  Wtedy pisali czysto o podstawach filtrowania wody, ale janusze nie karmili korali, wysadzali akwaria i hejtowali na forach. Dlatego w nowym manualu w tych "podstawach" podają właściwie kompletny zestaw preparatów które są potrzebne do prowadzenia akwarium metodą Zeovit długofalowo. Stąd ta różnica. Dla mnie podstawy to: 1. Zeobak 2. Zeovit kamyki 3. Zeostart 4. węgiel Gdy nutrienty spadną zaczynam karmić akwarium. 5. Coral Vitalizer 6. jeśli zajdzie potrzeba to później dochodzi Pohl's Xtra. Gdy już wszystko jest OK, korale rosną, mam tych korali więcej w akwarium, mam gąbki (lubię gąbki, zwłaszcza niebieskie) 7. Coral Booster + Flatworm Stop 8. Potassium Iodide Fluoride 9. Sponge Power Czyli taki mix produktów do metody Zeovit + produkty "stand-alone" nie związane z tą metodą, typu właśnie Coral Booster i Flatworm Stop, na pewno w lodówce znajdzie się też Coral Snow i Bio-Mate. Tych preparatów nie trzeba kupować, ale jak raz użyjesz to potem już nie da się przestać. Najlepiej wprowadzać sobie wszystko po jednym, wtedy widać jaki wpływ na akwarium ma dany składnik i czy coś robi, czy nie. Na początku może się zakręcić w głowie, ale to wszystko ma sens.
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
 • Biuletyn

  Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi nowościami i informacjami?

  Zapisz się

Strony zaprzyjaźnione z reefclub.pl

Portale społecznościowe

×