Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

 1. Ostatni tydzień
 2. Kupię stary model refraktometru Aqua Medic niebieski w szarym pudełku . 501339960
 3. MorskiMen

  Wymiana odpieniacza

  Dzięki za info panowie , ostatecznie padło na 600 i
 4. Michał

  Wymiana odpieniacza

  Kiedyś z odpieniaczami było tak że im większy tym lepszy. Teraz mówi się żeby brać taki który pobiera tyle powietrza w litrach ile jest wody w systemie. Wybierzesz co chcesz, ja na twoim miejscu brałbym Delteca 400 albo 600.
 5. MorskiMen

  Wymiana odpieniacza

  Ewentualnie jeszcze mogę wziąć pod uwagę ten : Bubble Magus Curve A5 bądź Curve A7
 6. MorskiMen

  Wymiana odpieniacza

  jaka to nowa sztuka Michale ? W tej chwili mam delteca aph 525 do max 600 l i nie widzę żadnych negatywnych skutków , powietrza wciąga 350 l / h . Znów na stronkach z opisem o Deltecu 600 i piszą że pobór powietrza to 600l /h .
 7. Michał

  Wymiana odpieniacza

  Deltec 600i wciąga 900 litrów powietrza, licząc więc według nowej sztuki mówiącej że 1 litr na 1 litr, to on jest ponad 2x mocniejszy niż potrzebujesz. 900 litrów powietrza to jest bardzo dużo.
 8. MorskiMen

  Wymiana odpieniacza

  @moffenswiesz co odpieniacz mój stary odpienia bez problemu ale pompa już coraz głośniej chodzi i mnie można powiedzieć wk.... A jak mam wydać 609 PLN na nową pompę to wolę dołożyć i kupić nowszej generacji odpieniacz. Także kupić kupię na pewno, a jeśli nie idzie dobrać trochę większego żeby nie zrobić sobie kuku to raczej wybiorę Deltec 600i
 9. moffens

  Wymiana odpieniacza

  Kupuj sprzęt do aktualnego akwarium, nie na zapas... Jeśli myślisz o przesiadce, a Twój aktualny odpieniacz działa - to nie zmieniaj go tylko poczekaj na nowe szkło. Nic na siłę, rób to z głową. Odpieniacz powinien być dobrany do akwarium jak pisał Michał.
 10. MorskiMen

  Wymiana odpieniacza

  Zdaję sobie sprawę że co za dużo to nie zdrowo ,ale szukam kompromisu gdyż pienidło kupuję na dobrych kilka lat a niewykluczone że zmienię w międzyczasie baniak na większy ( coś koło 600 l )i sprawę odpieniacza miałbym załatwioną dlatego zapytanie o odpieniacz z zapasem mocy.Ale nie na tyle mocny by "wytrzepał" mi za mocno wodę w obecny baniaku .
 11. Michał

  Wymiana odpieniacza

  Za "mocny" odpieniacz tak naprawdę nie robi lepszej roboty tylko gorszą. W pierwszych godzinach/dniach faktycznie wytrzepie z wody tonę organiki, a potem z uwagi na fakt, że te mocniejsze modele mają szerokie "gardło" w kubku, nie będzie w stanie zbudować gęstej piany i jej wypluć. Będzie więc robił za drogi napowietrzacz, gdzie mniejszy odpieniacz mógłby jeszcze produkować jakiś urobek do kubka. Warto dopasować skimmer do ilości wody i ryb w baniaku.
 12. MorskiMen

  Wymiana odpieniacza

  No też tak myślę że ciut może być za mocny, nawet jeśli będzie skręcony na minimum. Zostaje 600 i z pompą dcc2 (24 v) ewentualnie 600ix z pompą dcs 400 (230 v)
 13. Michał

  Wymiana odpieniacza

  Pogubiłem się w tych Jebao i ich nazewnictwie, ale z tego co wiem to był facelift i teraz Delteki mają te cichsze pompy Sine Wave i na kontrolerze jest nadruk "Sine Wave Controller 2" ta z twojego linku w opisie jest DCC2 ale na foto starsza DCC (jedynka) i nie ma tego dopisku na kontrolerze. 1000i Protein Skimmer | D-D The Aquarium Solution 1000i nie za duży do 400l?
 14. MorskiMen

  Wymiana odpieniacza

  Ciekawe która pompa jest dokładnie w tym Deltecu bo równiez widzę są DCC2 SW https://reef-aquarium-store.com/deltec-dcc-2-protein-skimmer-pump
 15. MorskiMen

  Wymiana odpieniacza

  Też własnie się bardzo zastanawiam nad tym Deltekiem 1000 i , idealnie by mi się wpasował w sumpa od półeczki do górnej krawędzi szafki mam 55 cm przy zanurzeniu 25 cm odpieniacza , więc praktycznie sump szyty pod niego , chodzi mi jeszcze po głowie MAXSPECT JUMP MJ-SK400 ,on za to ma już 55.5 cm 0,5cm więcej niż mam miejsca ( ale mogę przerobić półeczkę ) i zanurzenie optymalne to zakres od 18 do 22 cm
 16. Michał

  Wymiana odpieniacza

  W tych odświeżonych "i" jest Jebao DC, a w "ix" chyba Aquabee AC.
 17. Arturro

  Wymiana odpieniacza

  Mam odpieniacz Deltec 1350 który używałem kiedyś w akwarium 200l; przeznaczony wdł producenta do 400l. Prostota, jakoś wykonania +niezawodna pompa Aquabee= cicha bezawaryjna praca.
 18. Michał

  Wymiana odpieniacza

  Siema Marcin, ja gdybym miał teraz wymieniać odpieniacz to bym pewnie patrzył na Deltec z pompami DC, na przykład 600i albo 1000i gdybyś chciał więcej zapasu mocy. Niby nic specjalnego, ale jednak wyprodukowane przez ludzi którzy robią odpieniacze od dekad, cicha praca, kompaktowe wymiary a przy tym jest wydajność. Widziałem je w akcji na żywo i byłem pozytywnie zaskoczony kulturą pracy, mimo wszystko pompka DC, dodatkowo zamknięta wewnątrz body.
 19. Wcześniejsza
 20. Małymi krokami zbliża się wymiana wysłużonego Delteca aph 525 w moim akwarium . Co byście mogli polecić do akwarium 400l ( w obiegu ) powiedzmy średnio obciążonym . Szukam czegoś z delikatnym zapasem mocy ( 600l ) , zależy mi również na kulturze pracy . Macie jakieś sprawdzone modele ? Pozdrawiam
 21. Zdarza się, nieczęsto ale się zdarza, że po podmianie zostaną podrażnione acropory. Dotąd uważałem, że np za krótko była mieszana sól. Ciekawe czy koncentrat to rozwiązuje?
 22. Mówiąc "losowe" chodziło mi raczej o sam proces produkcyjny soli takiej typowo "wiaderkowej". Czy gdy rozpuszczę górną połowę wiaderka, to czy ona będzie miała takie same parametry jak dolna połowa? Czy te proszki są jakoś równomiernie wymieszane, czy to się nie rozwarstwia z czasem? Mówią żeby wymieszać nowe wiaderko, ale to też dodatkowa robota. Kiedyś w LFS kupiłem na próbę sól wzorowaną na tych "morskich" solach typu H2O i RS. Kryształy NaCl w niej były takie 5mm+ i pomiędzy nimi jakieś inne proszki. Jestem przekonany że ta sól miała inne parametry w lewej garści a inne w prawej. Co do pi
 23. Ktoś coś wie i gdzie jej będzie dobrze ta różowa
 24. robert2678

  B-Balance

  Powoli zaczynam wprowadzić dziś pierwsza dawka 5ml. Choć manual co innego pisze 3ml/100 L na tydzień czyli powinienem dac 15 ml. A na butelce pisze 1/100 codziennie i bądź tu mądry Pozdrawiam Robert
 25. Ja sprzątam w sumpie 2 razy w roku przy okazji wymiany złoża i czyszczenia filtra
 26. Ja się nie nakręcam To tylko taka luźna uwaga, że w takim relatywnie drogim produkcie nadal coś trzeba robić dodatkowo. A co do soli to przez 8 lat nie trafiłem na żaden piasek po rozpuszczeniu
 27. Jak bardzo losowe ? Na wiaderkach jest napisany jakiś tam parametr, zdaje sobie sprawę że występuje rzeczywisty uchyb +/-. Tylko czy to ma znaczenie przy dodaniu 5-10% solanki ? Pomijam sytuację w których może wystąpić "wadliwa" partia soli.
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
 • Biuletyn

  Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
  Zapisz się
×
×
 • Dodaj nową pozycję...