Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

 1. Z ostatniej godziny
 2. Nie zauważyłem jakiegoś mocnego wzrostu wysokości rachunku za prąd. Rachunek cenowo podobny jak zimą. No i klima działa tak naprawdę kilkanaście dni w roku na full gdzie naprawdę jest gorąco. Mieszkanie mam na wschodnią stronę i nie nagrzewa się bardzo mocno. Jak klima jest na 24 to woda w akwarium max 26.
 3. Myślę że nie ma w wątkach z akwarium morskim. Te wentylatorki turbinowe u mnie to pozostałość jeszcze po tym jak bawiłem się kupę lat temu w hodowlę krewetek słodkowodnych. Tutaj można sobie poszukać więcej info https://krewetki.org/forum/viewtopic.php?f=16&t=7664&hilit=chlodzenie Taka turbinka jak poniżej. Do niej dokupuje się regulator obrotów (można sobie wyregulować obroty, na maksa dmucha tak że hoho ) i sterownik temperatury jak z linku z forum krewetkowego. https://allegro.pl/oferta/wentylator-turbinowy-24v-0-25a-95x95x30mm-11944783663
 4. Niestety to jest problem używanych sprzętów, które w akwarystyce pracują w mało komfortowych warunkach. Mnie doświadczenie w pierwszym zbiorniku nauczyło, że niestety część sprzętu musiałem kupić dwa razy. Jestem prawie pewny, że problemem jest czujnik optyczny, one lubią się psuć.
 5. Jest gdzieś opisana/pokazana? Wybacz pytanie ale nie zdążyłem przeczytać jeszcze wszystkich wątków.
 6. Dzisiaj
 7. Jak prądowo wygląda sytuacja? Wysłane z mojego Oppo Reno 3 Pro przy użyciu Tapatalka
 8. Klima w mieszkaniu na auto 24 stopnie
 9. U mnie od lat i bez zmian turbina schładza bardzo szybko . Wysłane z mojego Oppo Reno 3 Pro przy użyciu Tapatalka
 10. Wczoraj
 11. @Michał Zaglądałem przy montowaniu na samym początku. Wszystko było cacy. Pompa pracowała kilka tygodni bez problemu. W pewnym momencie pojawił się problem. Napisałem dziś do Tunze. Zobaczymy jutro czy czyszczenie czujnika pomogło.
 12. No i jak tam chłodzenie Panie i Panowie? Kupione? Zaczyna się sezon i można obkupić się tanimi wentylatorami w różnych marketach. Najwięcej baniaków wysadzanych jest latem, przez ugotowanie.
 13. Jeszcze zajrzyj do wnętrza kontrolera, zobacz czy nie był zalany, czy ścieżki nie są popalone. Pewnie będzie to trzeba wysłać do Tunze do DE, to musisz sobie zobaczyć czy się to opłaca.
 14. @Michał Kontrolka pokazuje na zielono "level" bez względu na wszystko. Póki co moczę czujnik optyczny w kwasie cytrynowym. Ocet podobno je uszkadza. Zobaczymy co dalej. Zastanawiam się czy w razie czego kupić nowy czujnik czy lepiej np Level Automatic nówkę. Pompa działa na bank. Jest w Warszawie w ogóle jakiś serwis Tunze?
 15. Na pewno wskazania kontrolek będą dużą pomocą w szukaniu wadliwego elementu dolewki. Po włożeniu wtyczki dolewa trochę w ramach testu. Nie ma jakiegoś osadu na czujniku optycznym? Gdy woda jest kilka cm poniżej czujnika to co pokazują kontrolki? Z Twojego opisu myślę że czujnik optyczny jest uszkodzony (albo kabel od niego itd) i dlatego nie dolewa. I dlatego przelała aż do czujnika awaryjnego który ją wyłączył (przynajmniej tak sobie to wyobrażam z twojego opisu). Czujnik optyczny ma być niżej, a ten z pływakiem to awaryjne zabezpieczenie gdyby coś poszło nie tak i ma być wyże
 16. Może coś nie łączy, albo padł czujnik optyczny.
 17. Ostatni tydzień
 18. Sprzęt kupiony używany w zestawie z nową pompą,która niezwłocznie wymieniłem. Dodatkowo nowa kostka elektryczna. Początkowo wszystko było git. Od jakiegoś czasu pompa zachowuje się dziwnie: przez pewien czas dostawała świra i pompowała co chwila. Nigdy nie przelała,ale poziom był dużo wyższy,niż sensor. Przemieściłem oba czujniki. Po tym z kolei dolewki były rzadkie. Ostatnio prawie wcale - poziom wody kilka cm pod czujnikiem i nic. Po wyjęciu i włożeniu wtyczki z łaski coś tam doleje i fajrant. Oba czujniki są w sumpie w pobliżu pompy obiegowej. Co z tym fantem zrobić? Co może być nie tak?
 19. Mespilia Globulus na przykład lubi glony i dość skutecznie je ogarnia. Nie mniej - nigdy Ci żaden zwierzak nie wyczyści idealnie. To czego nie ogarnie czyścik na magnesie to ogarnia czyścik do którego wrzucam żyletkę. Nie mniej żeby trzeba było używać skrobaka żyletkowego to trzeba wpierw dopuścić by glony zarosły szybę by jej nie wziął czyścik magnetyczny. Miałem JBL Floaty II z doklejonym ostrzem Easy Blade (ściągane gdy nie było używane). I dawało radę bez najmniejszego problemu. Do nowego kupilem Tunze Care z pływakami. Mam też MagFloat z dołączanym ostrzem i tez daje rade dopoki ostrze
 20. Auriga trafiła do nowego, pełnego aiptasi,domu. Temat do zamknięcia.
 21. @Michał Nie jestem akwarystą od wczoraj. Nie zrzucam ciężaru sprzątania na zwierzaki,bo jest to bezcelowe. Zastanawiałem się tylko czy jakiś zwierzak będzie miał smaka na 5mm zielonych, twardych "plam" czy mam jeszcze bardziej przyłożyć się do skrobania szyb. Boję się narobić rys nadmiernym szorowaniem na nowym szkle. Miększe osady skrobię codziennie lub co 2 dni,bo dużo tego się osadza. Te twardsze zostawiam w spokoju, licząc na to,że z czasem może samo się rozpuści. Jeśli nie to będę skrobał. Co do samej "ekipy czyszczącej" to zamysł jest taki,żeby brać zwierzaki,które są fajne i nie tylko
 22. Po prostu uważam że ta cała "ekipa sprzątająca" to jest w większej części mit. Wiem że w sklepach sprzedawcy mówią, że to zwierzę ci wyczyści piasek, a to szyby, ale w praktyce tak nie jest, więc lepiej od razu kupić odmulacz i porządny czyścik do szyb, zamiast inwestować w zwierzęta które tego nigdy nie ogarną w zadowalającym stopniu. A znam ludzi którzy mieli setki ślimaków, a i tak musieli drapać szyby. Jeśli przestaniesz lać cokolwiek do akwarium i będziesz trzymał niskie parametry to szyby dłużej będą czyste. Ale tutaj pojawia się pytanie czy patrzymy na zdrowie i wygląd koralowców, cz
 23. @=Fresz= Co prawda to prawda...Teraz mam problem ze złapaniem dziada
 24. @norbi2222 Ostatecznie starłem te glony palcem XD Nożyk budzi opory. Nie chcę ryzykować porysowania akwarium :( @Michał Dzięki za kolejną nic niewnoszącą odpowiedź.
 25. Można jeszcze się ewentualnie pokusić i „nożyk” do czyszczenia kuchni indukcyjnych.
 26. Niestety takich niema...Te które nie jestem w stanie usunąć czyścikiem Flipper to usuwam je nożykiem do tapet.
 27. Tak trzeba mieć różne zwierzaki, jedne czyszczą piasek, drugie czyszczą szyby, a trzecie robią podmianki
 28. Karta płatnicza tania i dobra,ale! Ale mam skupiska zielonych, trudnych do usunięcia glonów na szybie. Czym je zaskrobać? Niektóre idzie zedrzeć szczotką do zębów. Innych niestety nie Jakieś zwierzaki to zjedzą?
 29. Fajna rybka do fish only. Gustuje w koralowcach. Wysłane z mojego Oppo Reno 3 Pro przy użyciu Tapatalka
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
 • Biuletyn

  Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
  Zapisz się
×
×
 • Dodaj nową pozycję...