Skocz do zawartości
Cergoth

Ceresit CX5, wpływ na wodę

Rekomendowane odpowiedzi

Około miesiąca temu odpaliłem akwarium na suchej skale i kleiłem oczywiście CX5.

Dzisiaj otrzymałem wyniki Triton Lab no i proszę:

Mn-ceresi_qwhaqnq.png

Sól poszła TM Pro Reef, tutaj bym się nie spodziewał takich poziomów. Do tego wlałem starter Red Sea Mature Kit.

Myślę, że jednak to klej :D

W akwarium jakaś testowa Acra jest, zmatowiała ale żyje. 

Pewnie porobię kilka podmian i tyle. Jaki wpływ na życie? Nie wiem, może ktoś? Coś?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakub pytanie czy istnieje jakiś problem w zbiorniku, czy tylko na papierze z testu ICP?

Jeśli nic się nie dzieje, to na spokojnie sobie to wyrównasz podmianami, nie ma co robić gwałtownych ruchów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, głównie chciałem przekazać co CX5 wydziela do wody. Jednak w zbiorniku nic złego nie widzę.

Czysto teoretycznie rozważam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem że przed klejeniem skały, był też robiony test w tym samym laboratorium?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 18.11.2018 o 18:04, Many 1974 napisał:

Rozumiem że przed klejeniem skały, był też robiony test w tym samym laboratorium?

Robiłeś kiedyś test przed zakładaniem akwarium ? Ja nigdy.

Proszę odebrać moją odpowiedź jako informację - absolutnie prowokację.

Kolejny test wskazał wyższy poziom chromu. Koralowce OK. To nadal teoretyczne wyniki na "papierze".

http://s6.ifotos.pl/img/chrom-ree_qwrsqhr.png

Tutaj wycinek karty charakterystyki ceresit cx5 dostępnej w sieci.

http://s6.ifotos.pl/img/chrom-cha_qwrsqhe.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Cergoth napisał:

Robiłeś kiedyś test przed zakładaniem akwarium ? Ja nigdy.

Proszę odebrać moją odpowiedź jako informację - absolutnie prowokację.

Kolejny test wskazał wyższy poziom chromu. Koralowce OK. To nadal teoretyczne wyniki na "papierze".

http://s6.ifotos.pl/img/chrom-ree_qwrsqhr.png

Tutaj wycinek karty charakterystyki ceresit cx5 dostępnej w sieci.

http://s6.ifotos.pl/img/chrom-cha_qwrsqhe.png

Witaj Kuba, cieszę się że postanowiłeś wykonać dodatkowy test potwierdzający Twoje przypuszczenia.

W tych okolicznościach Twoje przypuszczenia zostały poparte dodatkowymi badaniami i stały się cenną i wiarygodną informacją, zwłaszcza że podałeś dodatkowo skład CX5, czego wcześniej nie uczyniłeś.

Tu nie chodzi o prowokację, tylko o wiarygodność przekazywanych przez Siebie informacji, inaczej w krótkim czasie na naszym forum było by tak jak na wielu innych, pełnych legend i mitów wielokrotnie powielanych.  Pozdrawiam Mariusz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wątek został wyczyszczony z postów nie na temat 👮‍♂️

Kolega Jakub przedstawił w sposób merytoryczny swoje obserwacje i podparł je konkretnymi argumentami w postaci wyników testów ICP, oraz dokumentacji produktu, w której wspomniane jest, iż w środowisku wodnym działa on w określony sposób.

Ewentualne kontrargumenty powinny być co najmniej w postaci testów ICP, lub fachowego opracowania.

Panowie, polemizujmy z argumentami za pomocą kontrargumentów, a nie atakujmy autora wątku.

🕵️‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Michał napisał:

Wątek został wyczyszczony z postów nie na temat 👮‍♂️

Kolega Jakub przedstawił w sposób merytoryczny swoje obserwacje i podparł je konkretnymi argumentami w postaci wyników testów ICP, oraz dokumentacji produktu, w której wspomniane jest, iż w środowisku wodnym działa on w określony sposób.

Ewentualne kontrargumenty powinny być co najmniej w postaci testów ICP, lub fachowego opracowania.

Panowie, polemizujmy z argumentami za pomocą kontrargumentów, a nie atakujmy autora wątku.

🕵️‍♂️

Michał rób jak uważasz ale, jak dla mnie autor wprowadza w błąd i tyle, to jak rozlać mleko na podłogę wysłać badania do testu i okazuje się że w mleku są bakterie coli i co wnioski mleko było skażone bakterią, ja tematu nie podejmuje, szkoda ze promujesz taki stan rzeczy 😕

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi