Skocz do zawartości
fal

Orphek OR 120

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ,

Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym oświetleniem ? Z racji tego , że chcę zmienić szkło cały czas zastanawiam się jak doświetlić boki i tak sobie pomyślałem , że za całkiem nie duże pieniądze może to być fajne rozwiązanie do Diuny dołożyć takie dwa Orpheki po bokach. 

Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Darek zamierzałem kupić te belki. Na stronie Orpheka jest darmowa wysyłka do PL. Zaś po kontakcie z firmą przekierowuje do dystrybutora PL. Dystrybutorem jest pan znany z zatargu z erybką co zrobił im stronę na fb "echujnia". Po wypiciu kufla cierpliwości podczas konwersacji z tym panem okazało się, że trzeba doliczyć vat i cło. I zrobiło się ponad 1000zł za belkę. Znalazłem walwasher na aliexpres. Ok 300zł i udało sie bez cła. Podmieniłem diody na identyko jak w orpheku i jest petarda. Żeby było śmieszniej obudowa i cała lampa Orpheka jest toczka w toczkę taka sama jak ten mój wallwasher :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rafał ,

Dzięki za informację faktycznie belki są bardzo podobne żeby nie powiedzieć takie same :)  powiedz proszę jakie ledy wstawiałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tam są 3w Power Led. Kupiłem w Wawie od Leszka. Na allegro "Leleszek". Operacja jest banalnie prosta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie taniej było by zrobić taki DIY kupując półprodukty albo takiego gotowca w ledbyt? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

problem w tym ze te zwykłe profile mają słabą zdolność do odprowadzania ciepła bez aktywnego chłodzenia. Tutaj jest kawał radiatora/profilu i to wyśmienicie daje radę. Jest to tzw gotowiec. Chyba żeby znaleźć też taki solidny radiator  może wtedy udało by się  obniżyć trochę koszty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co za diody wsadziłeś zamiast oryginalnych?

PK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, r.i.p napisał:

A co za diody wsadziłeś zamiast oryginalnych?

PK

Wejdź na stronę orpheka. Zrobiłem takie same jak tam 410nm i 430nm. Obecnie mam same 460nm gdyż tamtą belkę sprzedałem i kupiłem krótszą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rafał,

Możesz zerknąć na link do aukcji

https://allegro.pl/oferta/wall-washer-led-36w-bialy-cieply-ip65-bridgelux-5965724688

Czy uważasz , że jak zastosuję w niej led 3W to nic się nie stanie ? Zdaję sobie sprawę z tego ,że musi być inny zasilacz.

A tutaj jest ściemnialny i może pójść w tym kierunku ?

https://allegro.pl/oferta/led-wall-washer-36x3w-rgb-4sc-ip-65-7688511230

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę ma inną ta obudowę, ciężko mi powiedzieć, ale też wygląda potężnie lecz nie chcę Cię w błąd wprowadzić mówiąc bierz da radę ;) . Moja była i teraz ta co mam od razu z 3w diodami. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rafał ,

Jeszcze jedno pytanie czy dodając dwie belki niebieskie nie będzie w zbiorniku zbyt niebiesko ? Zakładając , że belki dadzą dużo niebieskiego to pewnie będę musiał zrezygnować z części świetlówek blue plus na rzecz białych teoretycznie wydaję się być to dobre rozwiązanie dla korali dużo światła ale jak zawsze życie zweryfikuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W szczepkarium mam PM 6x39. 4x Blue, 1x Purple, 1xaquable. Dołożyłem 81w 460nm. Nie jest za niebiesko. Jeszcze chętnie bym dołożył jedną taką belkę. Diody są po 2zł. Kup sobie ich więcej i metodą prób i błędów ustrzelić się uda w Twój gust :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rafał ,

Odezwał się do mnie jakiś przedstawiciel z Orphek podobno ma na stanie w poniedziałek będę miał informację czy są na magazynie i w jakiej cenie. Jeśli będą faktycznie po 160 usd to kupię a jeśli będą droższe to odpuszczę i będę szukał innego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze daj znać zatem. Oby to nie był Marek Ż. Osobiścienic do niego nie mam, nie znam faceta, ale słyszałem dużo negatywów o nim i o jego kanale solniczka morska. Ale jeśli są po tyle i na stanie to chętnie przytulę Blue sky 2szt  ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na 100% to nie jest Marek ze Szczecina ? , gość który do mnie pisał to Patryk. W poniedziałek dam znać co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rafał ,

Po wymianie kilku email dostałem informację , że są w Polsce na magazynie , dzisiaj zamówiłem za pobraniem bo taka była możliwość cena za 1 szt OR1200 - 600 pln. Jak do mnie dojdą to zdam relację :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lampki dojechały cena tak jak była ustalana czyli 600 pln za szt.

Wieczorem jakaś mała relacja i ogólne wrażenia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, fal napisał:

Lampki dojechały cena tak jak była ustalana czyli 600 pln za szt.

Wieczorem jakaś mała relacja i ogólne wrażenia :)

Wow, więcej szczegółów i dużo zdjęć, poproszę 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No więc tak lampy już wiszą nad zbiornikiem zrobiło się niebiesko jak dla mnie zbyt niebiesko , ale to nie problem bo jestem przed wymianą świetlówek :). Ogólne wrażenie z wykonania lampy na plus w zasadzie to nie wiedziałem czego się spodziewać i nawet nie wiem czy jestem aż tak bardzo zaskoczony. W lampie znajdziemy zasilacz dwa rodzaje mocowań na linkach i takie z możliwością regulacji pod kątem , które mi przypadło do gustu.

Teraz światło jest go dużo nawet bardzo dużo lampy ustawiłem pod kątem co widać na załączonym obrazku mocowanie zrobiłem na szybko jest to prowizorka totalna prowizorka ale zamontowanie zajęło mi dosłownie 30 minut :) teraz przyjdzie chwilę poczekać czy korale będą zadowolone. 

Muszę jedną rzecz napisać nie wyobrażam sobie oświetlać zbiornika samym oświetleniem LED to jest jakaś sraczka totalna :) . To jest oczywiście moje zdanie .

20190111-172114.jpg

20190111-172120.jpg

20190111-172137.jpg

20190111-175553.jpg

20190111-184521.jpg

20190111-184527.jpg

20190111-184534.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze zabrakło zdjęć samego zbiornika w połączeniu z ledami

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli wziąłeś tą wersję co chyba "Blue sky" się zwie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bliki słabe są?

Ja chyba zdecyduję się na UV? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi