Skocz do zawartości
Michał

Red Sea o oświetleniu

Rekomendowane odpowiedzi

Red Sea zamieściło dziś na swoim kanale YouTube serię krókich filmów o oświetleniu i różnych aspektach tego zagadnienia (PAR, cykl świetlny, spektrum itd). Fajne i bez lania słonej wody ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście cieszę się że ktoś z branży potwierdził to co podejrzewałem od dawna, te wszystkie mierniki PAR i mierniki spektrum światła widzialnego, nie nadają się do zastosowania na nasze potrzeby. A to w oparciu o nie budowano oświetlenie LED przez ostatnią dekadę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe to co mówią, ale mi się to trochę kłóci z tym co powszechnie się uważa.

Według nich najlepsze efekty pod względem wzrostu i wybarwiania daje widmo UV i blue, czerwień jest niekonieczna choć częściowo wykorzystywana, a światło białe to taki dodatek, kompromis pod względem wizualnym, ale niekonieczny.

A ogólnie się uważa że białe i niebieskie (z naciskiem na białe) daje lepsze efekty, a actynika to tylko do fluorescencji, to jak to w końcu jest :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czas pokaże czy coś w tym jest ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, Many 1974 napisał:

A ogólnie się uważa że białe i niebieskie (z naciskiem na białe) daje lepsze efekty

KZ też tak twierdzi : "...empfehlen wir den Einsatz von Leuchtmitteln mit 10.000 – 14.000"... czyli polecają raczej "białe" światło (coś w stylu ATI aquablue spezial czy coral plus) z dodatkiem niebieskiego i purple.

Nie wierzę, że się aż tak mylą mając takie doświadczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie to raczej pijar na potrzeby własnego produktu. Zbyt wiele osób namacalnie doświadczyło dobrodziejstwa szerokiego spektrum światła więc... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi