Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Macie może patent jak pozbyć się valonii z baniaka?

Widzę już kilka ognisk na skale i strasznie mnie to wku...rza. Kiedyś miałam żółtka, który na wyścigi z hepatusem to zjadały, ale obecne pokolce (strigosus i olivaceus) mają ją głęboko w czterech literach :( Posiadałam również borsuki, ale moje modele nigdy nie były zainteresowane kulkami. Szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się zakup kolejnej ryby i wolałabym inny sposób jeśli jest...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś miałem parę miejsc, gdzie sobie żyła ale nie miałem ochoty się przejmować. Na szczęście jakoś się nie rozniosła i w końcu zniknęła, może u Ciebie też tak będzie 😉. W sumie to całkiem ładne kuleczki 😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, alex napisał:

Macie może patent jak pozbyć się valonii z baniaka?

Widzę już kilka ognisk na skale i strasznie mnie to wku...rza. Kiedyś miałam żółtka, który na wyścigi z hepatusem to zjadały, ale obecne pokolce (strigosus i olivaceus) mają ją głęboko w czterech literach :( Posiadałam również borsuki, ale moje modele nigdy nie były zainteresowane kulkami. Szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się zakup kolejnej ryby i wolałabym inny sposób jeśli jest...

Widocznie bardzo dobrego McDonalda serwujesz , jak to w zwyczaju miał mawiać Rafał, skoro nie interesują ich kuleczki. Według mnie warto obserwować plagę bo valonia rośnie w każdych warunkach i lubi wchodzić w miejsca niedostępne dla ryb tj. w korale i jest problem.    

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 23.06.2019 o 06:02, Jacek56 napisał:

Widocznie bardzo dobrego McDonalda serwujesz

Właśnie, że niekoniecznie. Dostają tylko 2 kostki artemii dziennie. Alg,itp celowo nie podaję żeby skały "pilnowały" ;)

W dniu 23.06.2019 o 06:02, Jacek56 napisał:

Według mnie warto obserwować plagę bo valonia rośnie w każdych warunkach i lubi wchodzić w miejsca niedostępne dla ryb tj. w korale i jest problem.    

I wtedy co robić? Odrywać? (choć wtedy się ponoć bardziej rozsiewa)

Co wy robicie z tą francą?

W dniu 22.06.2019 o 22:39, jarek napisał:

W sumie to całkiem ładne kuleczki

Ha ha ha , w nosie mam takie ozdoby 🤣

I raczej nie mam co liczyć, że się samo cofnie, bo jak pisałam coraz więcej tego :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, alex napisał:

I raczej nie mam co liczyć, że się samo cofnie, bo jak pisałam coraz więcej tego :(

To cuś musi im pasować tylko pytanie co dokładnie heh. Ja miałem swego czasu w kilku miejscach i po jakimś czasie sama zniknęła. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja usuwam mechanicznie. Wystarczy, że więcej  się pokarmi rybki, dolejesz fito, amino lub innych wynalazków do wody i valonia „odżywa”

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym rozsiewaniem poprzez „dotykanie” to u mnie to nie działa. Inaczej miałbym całe akwarium w valoni, a mam tam gdzie pokolce nie może dojść. Czyli w panelu :)  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem podobnego zdania jak Jarek - zostawić w spokoju.

Z moich obserwacji im bardziej miałem światło full spectrum tym chętniej rosła Valonia. Ale plagi z tego nigdy nie było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ruszać, mechanicznie można sobie kuku zrobić, u mnie borsuk wyciął plagę w jednym baniaku - plagę zrobiły mitraxy, łapały i wyrzucały w toń wody, a potem pompa robiła swoje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A borsuk je połyka?:p

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, fresz33 napisał:

U mnie ten co mam wcina, poprzedni nie ruszał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, fresz33 napisał:

Nom, wiadomo że coś wysadzić może Ale moje borsuki wyczyscily skały do zera i pilnowały aby się coś nie pojawiło. Plaga załatwiona u mnie w miesiąc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, Many 1974 napisał:

ten co mam wcina, poprzedni nie ruszał.

No właśnie, bądź tu mądry i kup akurat takiego co to zje :(

Równie dobrze może to być żółtek lub hepatus, nigdy nie wiadomo który "ryb" to ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na 3 moje 3 wcinały, żadna zebrasoma nie ruszyła nie ważne jaki kolor, a miałem ich w przelocie. Można się dogadać ze sklepem i pożyczyć 😛. Ja tal robiłem 😛   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co powiecie na kraba percnona ?

Ponoć najpewniejszy, a i inne zielsko wykosi tam gdzie ryby nie sięgają. Jest bezpieczny dla acropor?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi