Skocz do zawartości
Prospero

Morze Arabskie

Rekomendowane odpowiedzi

83046055711707643455.jpg

Twórcy serii dokumentalnej odkrywają niezwykły podwodny świat wybrzeży Zjednoczonych Emiratach Arabskich i niezbadane dotąd rafy koralowe Omanu.

Zatoka Perska i Zatoka Omańska, a także całe Morze Arabskie to wciąż w dużej mierze nieznane akweny. Podwodny raj jest domem dla tysięcy fascynujących stworzeń. Występujące tylko w tym regionie żółwie, budzące podziw i grozę rekiny, ciekawskie krewetki chowające się w przeróżnych zakamarkach oraz drapieżne ryby - to wszystko czeka u wybrzeży Omani i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Seria dokumentalna odsłania sekrety majestatycznych głębin, które człowiek z kamerą odwiedza niezwykle rzadko.

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany mogę wrzucić wszystkie odcinki... 

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak najbardziej takich filmów nigdy mało.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie, ja sobie takie filmy oglądam dla relaksu, w nocy, jak już wszyscy śpią i mam czas dla siebie, kosztem snu :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oman... baaardzo ciekawa destynacja. Polecam do podróżowania. I niech nikomu nie kojarzy się z krajami "ciapatymi" lub przekazem telewizyjnym; wręcz przeciwnie. 

A jeżeli chodzi o wodę morską ..nawet nie wiedziałem co mam pod nosem, nie zastałem żadnej bazy nurkowej nad zatoką omańską, jeżeli jest rafa to faktycznie nieruszona przez człowieka ale tam biznes nurkowy za szybko nie powstanie - kraj bogaty, Sułtan rozsądnie zarządza państwem, nie muszą się kłaniać niewiernym.

O filmy ślicznie poproszę ☺️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety jeżeli chodzi o YT to jest on potwornie powolny. Na teraz więc mogę wrzucić odcinek 5. :) Wprawdzie jeszcze jest on przetwarzany ale w niższej rozdziałce bez przycinki już można go obejrzeć.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe czy ze względu na prawa aktorskie zaraz Ci tego Youtube nie wywali i nie pogrozi paluszkiem 😛 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, fresz33 napisał:

Ciekawe czy ze względu na prawa aktorskie zaraz Ci tego Youtube nie wywali i nie pogrozi paluszkiem 😛 

Niekoniecznie. Mam sporo filmów i póki co tylko raz mi film zablokowali. Zwykle kończy się to na zakazie emitowania reklam, których ja sam i tak nie używam.  Po przetworzeniu zniknie początek czyli dzingle C+ oraz logo więc powinno przejść. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak czy inaczej już sobie pobieram na kompa bo jest już w 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, fresz33 napisał:

Tak czy inaczej już sobie pobieram na kompa bo jest już w 1080p.

Poczekaj aż YT skończy przetwarzanie. Finalnie będzie w 4K. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I tak oto zostaliśmy forum warezowym :rofl: dzięki za link. Te Sohale psychopatusy, atakują tak żółwia i kamerzystę, nigdy więcej tej ryby...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Michał napisał:

I tak oto zostaliśmy forum warezowym :rofl: dzięki za link. Te Sohale psychopatusy, atakują tak żółwia i kamerzystę, nigdy więcej tej ryby...

Dobre! :D W każdym razie powoli będę dodawać linki do wszystkich odcinków :) (ten mega.nz można wywalić jak coś).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekam na kolejne ;) a dlaczego chcesz usuwać? Niech zostanie Michał, nikomu krzywdy to nie robi.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Usunąłem, po co jakieś kłopoty dla Piotrka albo dla mnie ;) uprzejmie donoszących nie brakuje ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.06.2019 o 22:55, Michał napisał:

Usunąłem, po co jakieś kłopoty dla Piotrka albo dla mnie ;) uprzejmie donoszących nie brakuje ;) 

Ok, gdyby coś to zawsze można zapytać o źródło.... Ciekawa sprawa to ta, że YT ograniczył rozdziałkę tego odcinka do 1080p50 😕 Trzeci i czwarty odcinek będą dostępne bez... HDR :( To znowu wina nadawcy :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odcinek 3.  bez HDR w 4K.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odcinek 4 bez HDR w 4K.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawą sprawą jest fakt, że bez HDR YT przetworzył do 4K a z HDR... już nie :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.06.2019 o 10:48, Prospero napisał:

Niestety jeżeli chodzi o YT to jest on potwornie powolny. Na teraz więc mogę wrzucić odcinek 5. :) Wprawdzie jeszcze jest on przetwarzany ale w niższej rozdziałce bez przycinki już można go obejrzeć.

Obejrzałem od deski do deski. Wspaniały odcinek , szczególnie mi bliski.

:thank_you:

Wspomnienie biegającego syna, odganiającego kraby i noszącego żółwiki do wody bezcenny.

Oman.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W-I.jpg

W-I2.jpg

Gdyby kogoś zainteresowało to na kanale Love Nature leci seria Wild Israel omawiający gatunki ryb tam występujących, każdą z osobna :) W razie czego mogę oczywiście jak zawsze :) zachomikować :) 

PS. Mogę wrzucić trzeci i czwarty odcinek serii Morze Arabskie w wersji 4K HDR :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odcinek 4 tym razem z HDR.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi