Skocz do zawartości
klakier35

odmulacz do sumpa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ,jakie macie sposoby na odmulanie wlasnie sumpa?,Nie chodzi mi o komore z wata czy w pewien sposob rozwiaznie splywu do sumpa...chodzi mi bardziej o odkurzanie dna sumpa z zalegajacego detrytusu,pozdrawiam grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja stosuję małą pompkę z wężykami i przepuszczam wszystko przez kilka warstw owaty (umieszczonej w plastikowym sitku kuchennym) - taki obieg zamknięty.

Jak dotąd sprawdza się dobrze, nie ma zmętnień i nie wpływa na parametry wody,itd. Można oczywiście robić to w ramach podmiany i wylać cały bełt jeśli uda się wszystko zebrać na czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj alex,za pomoca malej turbinki zasysasz detrytus?,to mialas na mysli?,mozesz zapodac fotke owego urzadzenia?,pozdrawiam grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam akurat starego NewJet'a 3000 teraz i nim "zamiatam" (bo NJ1500 zdechł). Zakładam wężyki na obie końcówki i gotowe. Zdjęcia mogę zrobić przy kolejnym odsysaniu, bo rozłożone wszystko (gdyż używam go też do mieszania wody w beczce).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hejka alex,mam takze stara aquabee up 1000-myslalem o czyms podobnym jak ty ALE -pompa zassie wode+detrutus i wszytko teoretycznie rozmiela lopatki wirnika-WODA u mnie w sumpie i akwa byla puzniej bardzo metna-choc grubszy detrutus zostawal na gabce. Takze zauwazylas u siebie taka sytuacje?,Mam w komorze 7-8kg zywej skaly,wielotetniej,i slaby przyznaje przeplyw,a syfu co ta skala produkuje to az szok,a na powierzchni syfku ciagle puzniej mam korzuch dino,...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, klakier35 napisał:

Takze zauwazylas u siebie taka sytuacje?

Absolutnie nie, inaczej mijałoby się to z celem.  Ja daję średnio 4 warstwy owaty (150g/m2) i woda wraca czyściutka u mnie.

Skoro z jakiegoś powodu u Ciebie to nie działa, to rób to przy podmianach. Jak zleci woda do sumpa to odsysaj to tą aquabee do wiadra i już.

Ale wtedy przydaje się druga para rąk i oczu do kontroli poziomu wody w wiadrze i wyciągnięcia wtyczki ;) Zdaje to egzamin, ale w większych zbiornikach i podmianach liczonych w wiadrach właśnie bo woda zapiernicza trochę.

Warto też może pomyśleć o lepszej cyrkulacji w komorze ze skałą. Ja kiedyś wrzuciłam tam jakąś pompę jak nie mogłam już podkręcić przepływu. Teraz po restarcie i zmianach mam na tyle silny, że się tak nie muli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, klakier35 napisał:

Witajcie ,jakie macie sposoby na odmulanie wlasnie sumpa?,Nie chodzi mi o komore z wata czy w pewien sposob rozwiaznie splywu do sumpa...chodzi mi bardziej o odkurzanie dna sumpa z zalegajacego detrytusu,pozdrawiam grzegorz

Najprostsze: analogowo tj. wężyk i grawitacyjnie do miski przy podmiance. Sztuczka polega na tym aby dobrać długość i średnicę wężyka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Arturro napisał:

grawitacyjnie do miski przy podmiance

Mi się to nigdy nie udało, a próbowałam wielokrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak sump stoi na podlodze to  sie nie uda. Ja uzywam pompki od filtra wewnetrznego I rurki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kombinujecie:)

https://allegro.pl/oferta/hw-603b-filtr-kubelkowy-zewnetrzny-2-8l-wklady-7720914024

Tani i wygodny w użyciu odkurzacz, 3 gradacje gąbek, dołożyć jeszcze włókninę i woda wylatuje kryształ;)

U siebie też używam swój kubełek przed jego czyszczeniem, odmulam jak długo chcę i bez pośpiechu, nawet jak zaciągam czarny syf z podłoża, to woda wylatuje czysta:p

U każdego pewnie tego typu sprzęt się gdzieś w garażu, czy na strychu poniewiera:D

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi