Skocz do zawartości
RedBullpl

Morze irlandzkie I zycie...

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.. Dzisiaj bylem nad morzem irlandzkim kolo Waterford, jest duzo stwotzen oraz jakis wodorostow rybek małych, jakis fajnych galaretkowych uchwialow na skale.. Jak myslicie czy cos z tego mozna wrzucic do sump albo do akwarium? Pozdrawiam...

Solniczka 400L.... Reef

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak to przezyje to juz bedzie sukces raz ze temperatura nie ta a dwa niepotrzebnie ryzykowac ze jakas chorobe przyniesiesz. Nie wiem czy warto 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zasolenie wody jest takie same, kiedys slyszalem ze parametru w antlantyku wszedzie sa takie same tylko temperatura sie rozni.. A salata morska nadaje sie np do sump nie ktorzy ja tam wlasnie trzymaja, jakie opinie macie...

Solniczka 400L.... Reef

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mowie zastanów się czy warto pakujesz kupę kasy w akwa i życie wkładając coś co może być chore bądź mieć jakieś toksyny na sobie rozwali ci zbiornik.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dla eksperymentu karmiłem pokolce tymi zielonymi glonami co morze zostawia po przypływie.

Jadły.

Ale suszone Nori żrą jak wściekłe, a i są bogatsze w składniki odżywcze.

Ślimaki te białe rożki padają, za ciepło im. Małże te czarne morsko/rzeczne będą żyły.

Te białe morskie małże padały mi po kilku dniach.

Wieloszczety :D przeżyją.

Ukwiałów nie przynosiłem, bo śmierć ukwiału może oznaczać śmierć całego akwarium.

Jeszcze są te śmieszne szare krewetki. Ale ich nie testowałem.

Był jeden koleś co miał akwarium biotop-morze irlandzkie. Ale takie coś raczej wymaga chłodziarki.

Z ryb nie wiem co tam widziałeś, ale jako wędkarz wiem że w mojej okolicy są raczej same makrele, sporo tych rekinowatych dog fish, pstrągi, dorsze...

W cieplejszych wodach możesz dorwać rogatnice i wargaczowate, ale niestety nie tak barwne jak te które są w sklepach akwarystycznych.

Wszystkie gatunki raczej nie do akwarium, chyba że mamy oceanarium w domu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję. . Gdzie jezdzisz na rybki?

Nori ze sklepu?

Z rybek takie male zielonkawe przy skalach pod wodorostami siedza fajne nawet..

Solniczka 400L.... Reef

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nori można kupić tanio na ebayu.

Ja sprowadziłem z Azji 2 paczki jakieś 2 lata temu i jeszcze do dziś je mam, a wydatek kilka euro.

W sklepie zapłacisz o wiele drożej.

http://www.ebay.com/itm/Korean-natural-green-laver-Seaweed-Dried-Laver-for-sushi-gimbab-nori-100-sheet-/351084125686?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item51be3e9df6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w Tesco kupuje zwykle do sushi i tez jedzą nie marudza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Głowy nie dam ale wydaje mi się, że w Tralee Bay w kałużach po odpływie poza krewetkami "szklistymi", małymi i dużymi "żelkami", krabami widziałem babkowate małe potworzaki, siadały na piachu i unosiły się na płetwach piersiowych rozglądając za żarciem. Przezabawny widok, tak samo zachowywały się w baniaku słodkim Stiphodony (babki sumatrzańskie?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tez widzialem te rybki, nawet taka zlapalem kiedys. pytanie czy by plywaly w akwarium i daly rade...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej. Mój kolega testuje w akwarium 2 uchwialy końskie z morza irlandzkiego, czerwonego i zielonego, i jak narazie zyje sobie i je miesko, co myslicie o tym?Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak żyją to spoko. Ich jest na pęczki tutaj i są całkiem ładne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytales o nich moze? Niektorzy pisza ze ryby zjadaja inni ze rozmanzaja sie na potege.. co wyczytalem ze do rozrodu potrzebny jest samiec i samica.. zywia sie malymi rybkami krewetkami itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ładny skubaniec, będę się musiał bardziej rozglądać bo takiego cudaka jeszcze nie widziałem no ale u mnie ocean a nie morze a nie będę ukrywał, że był by miłym dodatkiem do zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wlasnie sam chce takiego upolowac.... sa czerwone, brazowe, zielone, i zadkie niebieskie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Białe jeszcze są i chyba żółte.

Jeśli ktoś z was bawi się w nurkowanie to ich jest pełno na filarach od molo, podstawach mostów i na różnych zatopionych śmieciach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jeszcze proszę o krótką informację jak "gada" podczas próby oderwania od filara nie zabić i samemu nie ulec jakiemuś popieszczeniu przez neurotoksyny czy inne ksyny jakie ten ukwiał posiada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz użyć rękawiczki ale przeważnie one wszystkie się kurczą gdy zdadzą sobie sprawę że coś się za nie zabiera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za informacje, nożyk jakiś zawsze mam przy sobie, tylko z łapkami będzie trzeba coś pomyśleć. Zanim do połowów dojdzie to jeszcze chwila minie ale już mam niecny plan na atak betonowych filarow mosteczka w Fenit :)

Bo tu w mojej wioseczce w Blennerville może być słabo z nimi bo i zasolenie jest tu bardziej "ujściowe".

Dam znać jak coś wypatrzę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego mieszkasz w bardzo fajnym miejscu, na odplywach moze byc duzo fajniejszych zwierzątek... porob jakies fotki jak znajdziesz cos fajnego. powodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jutro jeśli dopisze pogoda idę z córką nabrać wody morskiej do nano i łapać życie. Tyle tego ostatnio widzieliśmy, krewety, wieloszczety, babki, ukwiały... Może uda się coś złapać podczas odpływu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ech, ta tęsknota za wodą:yes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi