Skocz do zawartości
RedBullpl

Morze irlandzkie I zycie...

Rekomendowane odpowiedzi

Ech, niestety pływy teraz wypadają o takich godzinach... Odpływ o 17:30, niebo pochmurne, ciemno, ciężko było coś tam wypatrzyć. Trafiłem na taką białą babkę kopiącą, ale miała ze 4cm i dostała takiego przyspieszenia (na widok siatki), że wzrok nie nadążał zobaczyć gdzie uciekała. Za to ślimaków, krabów itp sporo. Jednak od początku szedłem tam z myślą o tych babkach... Przejdę się znowu w jakiś bardziej słoneczny weekend. Jeszcze jest tu taka gadzina podobna do Salariasa, też wyłazi z wody, ale to cwaniak i z daleka widzi i ucieka. Jego największa szansa jest złapać na wędkę ;) tyle że przestałem tu wędkować po tym jak drugi raz wyciągnąłem fokę z wody...

Jutro pojadę po samą wodę, niech się kręci...

19 godzin temu, Many 1974 napisał:

Ech, ta tęsknota za wodą:yes

Pewnie. Tak sobie pomyślałem że zrobię low-tech baniak z tym co mam tutaj na plaży. Są rybki, kolorowe ukwiały... Mam jakieś stare szkiełka w domu, stoją puste...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jak tam, nalałeś już wody z oceanu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie było warunków na plażowanie, jakieś huragany i deszcze tu przygnało :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W weekend ma przyjść spore ocieplenia

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No widzisz Michał, będzie ciepło, widzę że musimy Cię trochę pogonić z tym zalewaniem szkiełka, bo coś za bardzo się ociągasz:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brak inspiracji Mariuszu.

Nie wiem czy chciałbym szkiełko takie jak wcześniej, tzn - skałka, piasek i patyczki. Przez te 5 lat nic się nie zmieniło w hobby, nie ma niczego nowego do testowania, jakiegoś rewolucyjnego zwrotu w metodach prowadzenia zbiornika. 

Niegdyś z bijącym sercem i wypiekami na twarzy spędzałem całe godziny przed akwarium patrząc co wychodzi ze skały, w nocy czaiłem się z latarką by zaskoczyć jakiegoś stwora ukrywającego się za dnia.

Potem rozebrałem tą 600kę bo przestała cieszyć i stała się tylko kolejnym obowiązkiem. Muszę wymyślić sobie akwarium takie jakiego nie miałem, na przykład nasypać dużo piachu i kupić Iglicznie, może jakieś koniki morskie... Coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Michał napisał:

Muszę wymyślić sobie akwarium takie jakiego nie miałem, na przykład nasypać dużo piachu i kupić Iglicznie, może jakieś koniki morskie...

To jeszcze szybciej Ci się to znudzi 😛 myślę że przy tych zwierzątkach bardzo mało się dzieje, są za leniwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dajcie mi pomieszczenie i w nim kilka pojemników po 2000l, kilkanaście mniejszych i zrobię wam polski program rozmnażania pokolców, krewetek itd. (pokolcy? 😜 ) Sukces z Błaznami tylko narobił mi apetytu na podniesienie poprzeczki i pójście dalej tą drogą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę że nie rajcuje Cię łażenie utartymi szlakami, masz duszę odkrywcy, ale to dobrze, więc startuj z jakąś hodowlą.

Powiem szczerze że mnie też kusi taka hodowla, chyba kupię parkę błaznów i spróbuje sił;) , a potem 50-100 takich biało-czerwonych brzdąców, w moim czarnym 400 litrowym zestawie pięknie by kontrastowało.

Z tymi koralami to dużo przygotowań, walki dla krótkiej chwili chwały, a potem znów coś się pochrzani, i tak w kółko,  a tak jak odchowasz taki miot, to masz 100% satysfakcji:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Michał, przecie acropory są bezobsługowe 😙 Sądzę, że sztuczka polega na tym by akwarium nie było za duże do okresowej obsługi czynności najmniej lubianych. A szukanie piątej odmiany koloru i łuny nad polipem prawidłowo wypolipowanym to przygoda sama sobie 😁.

A'propos rybek muszę się przyznać, że łazi za mną taka myśl by dorobić się pary Chełmonów, stworzyć warunki do naturalnego zachowania w parze i wiadomo  rozmnożyć.. Od kiedy miałem sposobność zaobserwować pary Chełmonów w naturze - ich sposób zachowania, wzajemnego dbania, silne relacje .. niesamowite wsród ryb. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, trzymając pojedyńczą sztukę w akwarium, że to b. nienaturalne dla tego gatunku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi