Skocz do zawartości
RedBullpl

Ogólnie o T5

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tym doświadczeniu??? Cwaniaki dali 5 na wiarygodność czyli ani prawda ani fałsz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zostawili do indywidualnej oceny akwarysty. Spadek mocy na ich teście wynosi około 15%. Czyli że jest utrata wydajności, ale wymiana nie jest konieczna. Warto zauważyć że oni symulowali 7 godzin 45 minut świecenia na dobę... z tego co widzę na forach, przeważnie jest to 10-12h. Czyli wypalenie wynosiłoby pewnie bliżej tych 20-25% z innych testów.

7:45hx365= 2646, 12hx365= 4380, spora różnica. Nasze "ustawowe" 9 miesięcy 12hx270= 3240h, dużo więcej niż "rok" testu BRS.

Obiecali zasymulować kolejny rok na tych świetlówkach i zrobić film. 

No i to niemieckie rury testowano. Chiński szrot max co kwartał trzeba zmienić i widać to gołym okiem :D

Całe życie wierzyłem że przyciemnianie szybciej psuje T5. Jednak nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich,jesli moge cos "dodac" w temacie,to tyczy sie tych ,mniejszych zbiornikow, w konfiguracji czy to 4x24 czy 4x39 wat ,nie ma szans na uzyskanie taka iloscia rurek zadnej ladnej barwy "wizualnie" dla nas,tym bardziej dla koralowcow.Po prostu za malo rurek,tutaj tego nie da sie oszukac,przetestowalem u siebie obie "konfiguracje" i pochlonelop to sporo kasy a nic nie uzyskalem,zreszta na necie tez malo tankow ktore swieca taka iloscia t5tek,pozdrowka 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.12.2018 o 12:26, klakier35 napisał:

Witam wszystkich,jesli moge cos "dodac" w temacie,to tyczy sie tych ,mniejszych zbiornikow, w konfiguracji czy to 4x24 czy 4x39 wat ,nie ma szans na uzyskanie taka iloscia rurek zadnej ladnej barwy "wizualnie" dla nas,tym bardziej dla koralowcow.Po prostu za malo rurek,tutaj tego nie da sie oszukac,przetestowalem u siebie obie "konfiguracje" i pochlonelop to sporo kasy a nic nie uzyskalem,zreszta na necie tez malo tankow ktore swieca taka iloscia t5tek,pozdrowka 

I tutaj jesteś w dużym błędzie.

Pooglądaj sobie zdjęcia, zbiornik oświetlony kombinacją 4 świetlówek 2xB+ i 2xC+ .

http://reefcentral.com/forums/showthread.php?t=2197142

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam pytanko,  czy używa ktoś świetlówek Sylvania MarineStar,  czy jest to produkt dobrej jakości, bo cenowo to połowa ceny ATI czy giesemanna.

Czy jest bardzo jasna, czy ma jednak trochę widoczną niebieską poświatę,  tak jak to opisują w  sklepach,  i najważniejsze czy rosną pod nimi SPS?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie miałem dokładnie to napiszę Ci jutro, ale miałem je tylko na chwilę i kolor dawały tragiczny, zostałem tylko przy samych ledach. Teraz chcę zrobić drugie podejście ale już z ATI. Zastanawiam się tylko czy coral plus i blue plus czy coral plus zactinic.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
41 minut temu, fresz33 napisał:

Jakie miałem dokładnie to napiszę Ci jutro, ale miałem je tylko na chwilę i kolor dawały tragiczny, zostałem tylko przy samych ledach. Teraz chcę zrobić drugie podejście ale już z ATI. Zastanawiam się tylko czy coral plus i blue plus czy coral plus zactinic.

Chyba nie przeczytałeś wątku z RC, który wkleiłem wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 30.05.2017 o 15:47, Michał napisał:

Z Sylvanii miałem Aquastar i Marinestar, a jak wygląda Coralstar 20.000k? Mieliście może?

Tutaj całkiem fajnie:

/edytka

Dostałem właśnie email od ATI, też nie przerywają produkcji i zostają przy T5 bo LEDy to na razie jeszcze nie to.

Dopiero się doczytałem że miałeś takie,  czy pamiętasz Michał jak one świeciły i czy coś pod nimi rosło?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To było dawno, ale pamiętam że były raczej intensywne w kierunku bieli i ta biel była trudna do przełamania niebieskimi. Nie zdążyłem ich dobrze przetestować, bo wtedy zaczynał się boom na LEDy i szybko (niestety) zmieniłem lampę na diodową. Sylvania to raczej dobra firma, a tańsza bo to producent, a nie "producent".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za opinię na temat tych świetlówek 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.01.2019 o 22:19, fresz33 napisał:

Krzysiu jakie miałeś dokładnie te świetlówki?

Co do doboru rurek, to zależy ile ich planujesz🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie te ze zdjęcia. Dawały zimne światło a korale były bez koloru. Jak trup

P.s. gdybym dzisiaj kupował to bym bardziej się zastanawiał nad sylvania coralstar.

317c54e383a6f0a95f034b430b72a898.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie to człowiek jak widać jest głupi i płaci dwa razy, jak mógł kupić raz a porządnie Ati heh a tak po za tym mając ledy i piękne kolory dorzuciłem Sylvanię i się zraziłem do światła t5 heh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za info, masz rację, lepiej kupić raz a sprawdzone świetlówki, biorę ATI albo Giesemanna bo jestem za biedny na eksperymentowanie😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja natomiast używam i jestem zadowolony i z kolorów korali i ceny świetlówek :) już prawie w ogóle wyszedłem z ATI tylko Purple mam tej firmy . 

Polecam firmę : https://aqua-light.pl/ ceny mają konkurencyjne  i sopory wybór .

Świetlówka Sylvania T5 54W Marinestar 15000K

Świetlówka Sylvania T5 54W Coralstar aktyniczna

PS.

Nie polecam natomiast tej świetlówki bardzo żółta barwa pomimo 18kk

Świetlówka Fluval T5 54W Power 18000K

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rafał no właśnie tak mi się wydawało że albo masz coś z woda i korale poszły w "brąz" albo coś nie tak ze światłem. To teraz już wiem że to przez świetlówki. Miałem to pisać jak zobaczyłem na forum obok w ogłoszeniu zdjęcia szczepek na sprzedanie...

Pozwolę sobie wrzucić foty o których myślę, żeby nie było 😛  brakuje tego jasnego niebieskiego światła o którym pisaliśmy z Michałem że ciężko jest przełamać kolor świetlówki Marinestar.

3333333333333333333.thumb.JPG.28d847c3f7

222222222222222222222.JPG.327119ca76275d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Krzysiek ale patrz wyżej nie na podstawki 😁 akurat szczepki (fragi) to zły przykład . Gdyż one zawsze muszą odchorować . 

Chyba bym się sugerował matecznikiem gdybym miał porównywać .

Ale może i ja coś mam ze wzrokiem w końcu Pesel robi swoje 

acra 111.JPG

DSC02796.JPG

DSC02793.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na tych fotkach też mi brakuje większej ilości koloru niebieskiego który wyciągnął by ładniej kolory, ale może tylko taki mój gust albo zboczenie ledowca hehe 😜  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z oświetleniem tak jest, nie ma sensu dyskutować o wyższości koloru zielonego nad pomarańczowym. Każdemu podoba się coś innego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Rafik73 napisał:

Ja natomiast używam i jestem zadowolony i z kolorów korali i ceny świetlówek :) już prawie w ogóle wyszedłem z ATI tylko Purple mam tej firmy . 

Polecam firmę : https://aqua-light.pl/ ceny mają konkurencyjne  i sopory wybór .

Świetlówka Sylvania T5 54W Marinestar 15000K

Świetlówka Sylvania T5 54W Coralstar aktyniczna

PS.

Nie polecam natomiast tej świetlówki bardzo żółta barwa pomimo 18kk

Świetlówka Fluval T5 54W Power 18000K

Dzięki Rafał, powiedz proszę jakie lubisz światełko, bardziej jasno czy niebiesko i jaki masz stosunek marin do coral.

Też myślałem o takim zestawieniu i do tego jedną purple, co do coralstar to mi się podoba ale, nie byłem pewny co do marinstar.

1 godzinę temu, fresz33 napisał:

Na tych fotkach też mi brakuje większej ilości koloru niebieskiego który wyciągnął by ładniej kolory, ale może tylko taki mój gust albo zboczenie ledowca hehe 😜  

Pewnie jest tak jak mówisz, bo Ty po prostu kochasz niebieskie i ful fluorescencji😍, i dla tego ją zdyskwalifikowałeś na samym początku😃

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Michał napisał:

Z oświetleniem tak jest, nie ma sensu dyskutować o wyższości koloru zielonego nad pomarańczowym. Każdemu podoba się coś innego. 

Wszystko kwestia dobrania balansu rur niebieskich i białych .  Teraz mam 4 niebieskie 3 białe i różową .  Można dodać więcej niebieskiego ale wzrost korali będzie słabszy. Póki co nie kombinuje -bo różnie się to kończy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Rafik73 napisał:

Wszystko kwestia dobrania balansu rur niebieskich i białych .  Teraz mam 4 niebieskie 3 białe i różową .  Można dodać więcej niebieskiego ale wzrost korali będzie słabszy. Póki co nie kombinuje -bo różnie się to kończy. 

Chyba w jednym czasie napisaliśmy😃, ale odpowiedź otrzymałem😋

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też używałem Sylvanie i podobnie, jak Rafał bardzo polecam Coralstar, natomiast Marinestar już trochę mniej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, jarek napisał:

Też używałem Sylvanie i podobnie, jak Rafał bardzo polecam Coralstar, natomiast Marinestar już trochę mniej

To co Jarek polecasz zamiast tego marinestar, może aquastar, czy jeszcze coś innego w rozsądnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jemu będzie się podobać zupełnie co innego niż Tobie kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi