Skocz do zawartości
RedBullpl

Ogólnie o T5

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro tak piszesz to tak jest, ja niestety nie mam jak tego sprawdzić, bo nie mam dwóch ati blue plus.  Ale wiadomo że światło inaczej się rozprasza w powietrzu, a inaczej wygląda gdy przechodzi przez wodę, wtedy jedne fotony są bardziej tłumione, a inne nie, więc relatywnie dwie identycznie wyglądające świetlówki w akwarium dają całkiem inne światło:)

Napisz jaka jest realna różnica między tymi świetlówkami, bo mi się wydaje że sylvania w baniaku daje niby niebieskawe światło, ale lekko takie mleczne, a jakie daje ati blue plus?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie uzurpuje sobie prawa do nieomylności, zwłaszcza że każdy z nas widzi trochę inaczej, ja do tego już "lekko" staro ;) 

Z tym mlecznym powidokiem, to by się zgadzało, Coralstar jest bardziej aktyniczna, jej widmo jest bardziej przesunięte ku UV i chyba stąd taki efekt, którego nie ma Blue Plus. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, jarek napisał:

Nie uzurpuje sobie prawa do nieomylności, zwłaszcza że każdy z nas widzi trochę inaczej, ja do tego już "lekko" staro ;)

Nie chciałem żeby to tak zabrzmiało:),  po prostu chodziło mi o to, że kto by nie patrzył i jaki by nie miał wzrok, to jak jest jakaś różnica w barwie światła w baniaku, to i tak na swój sposób dostrzegł by tą różnicę. 

Dziękuję za opis barwy światła owych świetlówek,  można by rzec że barwa ATI jest przyjemniejsza dla oka, choć to pewnie kwestia gustu, a o gustach nie ma co dyskutować, bo jeden lubi ogórki, a drugi ogrodnika córki:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi