Skocz do zawartości
Prospero

Reaktor wapnia

Rekomendowane odpowiedzi

2U7mhN7.jpg

3VbE4kZ.jpg

4zkcZhx.jpg

O66N7bA.jpg

Po wielu przemyśleniach i przepychankach wyrok zapadł...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ukrywam, że najchętniej bym to całe ustrojstwo postawił poza sumpem ale jest jedno ale! Pompy Jebao DC ciekną i przez to muszą pracować w zanurzeniu i teraz nasuwa się pytanie jaką pompę zastosować zamiast tej wspomnianej Jebo aby mogła z powodzeniem pracować sobie na zewnątrz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można ją uszczelnić to jedna opcja. Zastępstwo jakaś aquabee albo nawet maxi jet 3000l/h to trochę przerost formy jeżeli chodzi o calk reaktor.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślisz, że się da taką DC uszczelnić? Starsze modele DC były skręcane a te nowe mają korpus wkładany i przekręcany dokładnie tak samo jak DCT więc czy fizycznie takie coś się uda zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

One ciekna tyłem jak zdejmiesz dekiel z tyłu zobaczysz czemu. Ogólnie zastąpił bym ją inna inna pompa. Jebao nie były nigdy przeznaczone do pracy poza woda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie pompy DC bardzo lubię bo tanio i łatwo mogę je kontrolować z poziomu APEXa ale kurcze właśnie one zawsze musiały pracować w zanurzeniu. Tak sobie grzebię w sieci i tak jak pisałeś chyba fajna byłaby jakaś AquaBee tylko która? Oczywiście głośno myślę ale bardzo chętnie bym widział ten reaktor jednak poza sumpem.

EDIT:

Ona pewnie tam pod deklem na dziurę od tego trzpienia wirnika? Tam mi się coś zdaje ale nie mam teraz jak sprawdzić.

Pogrzebałem troszkę w sieci i ludzie piszą, że ogólnie są to szczelne pompy tylko czasem trafiają się sztuki z mikropęknięciami obudowy stąd te przecieki. Generalnie chyba lichy materiał i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No więc tak. Nie wytrzymałem i mimo później pory postanowiłem zrobić test jaki znalazłem w sieci na pompie DC12000 i.... sucho. Poszedłem więc krok dalej. Zalałem cały reaktor wodą, podłączyłem pompę, sprawdziłem wszystkie złącza, przetarłem tam gdzie mi się rozlało i włączyłem prąd. Reaktor ruszył i póki co pracuje już ponad 40 min a dookoła jest ... sucho. Pompa jest zimna. Nie da się wyczuć żadnej temperatury mimo wysokiego biegu. W każdym razie model ten nie jest zbyt cichy ale powiedzmy, że to nie jest teraz najważniejszą sprawą. 

Test ma pokazać czy owa DC może pracować na zewnątrz bez popuszczania w gacie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Melduje co następuje. Chyba mam fartach. Podłączyłem cały reaktor tak ja pisałem wyżej i zostawiłem na noc. Właśnie poszedłem sprawdzić i .... jest SUCHO!! Sama pompa tam z tyłu gdy sprawdziłem dekiel jest cała zalana żywicą a myślałem, że tam ma dziurkę na wylot od wirnika :) ale nie. Obudowa głowicy szczelna aż miło a oryngi trzymają aż miło :) Sama pompa jest zimna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A widzisz to zmienili projekt mam 3 generację Jebao dc3000 i jedna dct 4000 i wszystkie 3000 miały otwory z tyłu tylko 4000 jest zalana żywica.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj nic a nic nie ma. Trzyma bardzo ładnie. Pracuje już tak 14h i ani kropli. Wszystko suchutkie. Pompa może nie jest zimna ale też ciężko powiedzieć aby się nagrzała. Trzeba chwilę przytrzymać aby wyczuć lekkie ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to gitara jak trzyma. Zasypać podłączyć co2 i ustawić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślisz, że nie ma ryzyka? Generalnie zajefajna sprawa gdyby mógł chodzić na zewnątrz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ryzyko jest i to spore skoro producent nie przewiduje pracy poza sumpem pewnie ma ku temu powod. Taki reaktor jednak pracuje pod jakimś tam ciśnieniem coś puści i masz wyciek gotowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam reaktor jak i wszystkie przyłącza są naprawdę solidne. Nie widzę tu fuszerki, wszystkie rurki itp odpowiednio wzmocnione. Samo połączenie pompy z pozostałością jest solidne. Wszystko można rozkręcić nie ma tu mowy o elementach tylko wkładanych. Wszystko skręcone itp. Kwestia samej pompy czy tu coś nie puści. Wiadomo, że zawsze się może coś przytrafić a oringi nawet najlepsze z czasem popuszczają :) 

Chyba zaryzykuję. Póki co nadal chodzi i nadal sucho a pompa zimna :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze pompę możesz zmienić znajdź taka która będzie pasowała pod przyłącza i może pracować poza woda będziesz wtedy spokojnie spał. Ja u siebie reaktor od tryca przerobiłem pod Jebao ale u mnie i tak jest w sumpie te pierwsze czerwone nigdy nie były przeznaczone do pracy poza. Z pompa Jebao daje mi łatwiejsze kontrolowanie jak palety mają się kręcić bez moczenia rąk. Obecne wersje juz są przystosowane do pracy poza. Natomiast mój Bubble magus wapienny ma uszkodzony uchwyt pompy i niestety musi stać w sumpie no chyba ze wymienię pompę ale zbieram się do tego juz chyba ze 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biopalletowy reaktor też mam od Krzycha ale ten akurat był pierwszy więc miał miejsce w sumpie. Gdybym miał większy baniak to bym i miał większy sump a tak :) musiałem celować aby wszedł między stelaż (szerokość 48cm) :) 

Co do zmiany pompy DC też bym wolał ją zostawić bo jak już wcześniej wspomniałem apex daje mi nad nimi pełną i tanią kontrolę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale przy reaktorze wapnia ta kontrola nie jest ci do niczego potrzebna. W nim ma się woda zwyczajnie kręcić i wcale nie musi szybko jak to jest przy paletach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejny dzień kręcenia na "sucho". Efekt taki, że mam suchutko jak po zmianie pampersa :D Chyba się nada!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapodaj co2 zobacz czy to coś zmieni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko gra i buczy. Teraz nie pozostaje nic innego jak to jakoś podłączyć i zdecydować się na jakiś zasyp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobra. Długi test szczelności potwierdził, że całość zdała egzamin i można odpalać :) Teraz byłoby fajnie gdybym wiedział jak to dalej ruszyć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No Robert już wcześniej napisał "...zasypać, podłączyć CO2 i ustawić" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę bardziej o wkładzie czy warto oszczędzić czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale oszczędzić w jakim sensie? Od siebie mogę polecić Knop, sporo mądrych osób go stosuje więc po co "coś" wymyślać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi