Skocz do zawartości
Prospero

PS Diuna - Dyskusje

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was posiadaczy lampy Diuna takie pytanie i uwagę bo u źródła jakoś nie mogę dostać info co z czym się je i co go boli ale...

Chodzi głównie o czas liczony przez lampę co do długości przydatności do użytku tych par T5 i tak,

KMi3BoR.png

Co bym nie ustawił to zawsze drugi komplet ma wykres po odczycie taki jakby ich czas skutecznego działania już się zakończył i należy je wymienić ale znowu...

3g0bf2w.png

... ustawiając czas od nowa wykres rysuje tak jak powyżej. Jak widać mega głupoty w pierwszym jak i w drugim screenie. Tak wiem, że program powinien liczyć ten czas na podstawie ustawień w zakładce Daylight settings ale nijak się ma to do tego. Przywracanie do fabrycznych czy upgrade firmware nic nie daje.

Generalnie problem dotyczy tylko tej jednej pary. Czy macie coś takiego samego czy może u Was pokazuje poprawnie pozostały/przepracowany czas każdej pary świetlówek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

6MGTIUO.png

Tak wygląda wykres gdy ustawię datę 17.03.2016 czyli dzisiejszą... czyli pokazuje dobrze a tak...

bSy21wB.png

... a tak gdy ustawię datę troszkę do tyłu w tym przypadku 1 lutego 2016!! Efekt taki, że świetlówki powinienem wymienić już po nieco ponad miesiącu!

Owa para świeci od 12:00 do 22:30.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piotruś ja mam dokładnie to samo. Robiłem dokładnie to samo, też rozmawiałem  z Przemkiem i nic. Też mam an 2-gim kanale zupełnie z kosmosu wykres.

Ja to po prostu olałem i nie zawalam sobie tym głowy. Nawet nie zeruję ustawień przy wymianie świetlówek bonie ma sensu.Poza tym było obiecany soft na Android i też nie ma.  Po prostu wychodzę z założenia że mam lampę która niczym się nie wyróżnia od innych.

Ja się pogodziłem z tym , że nie będę miał tych bajerów , które były obiecane w lampie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wszystko pięknie fajnie ale miłoby było gdyby ten bug był poprawiony bo niesmak zostaje. Też to olewam ale jednak bajer miał być a nie ma, baa nawet gdzieś mi się obiło, że któryś soft miał mieć możliwość ustawiania tej wartości czyli co ile tak naprawdę chcemy wymieniać świetlówki bo jak wiadomo jedne można co 6-9 mc a inne warto już po trzech.

oXIaAR1.png

Przykład z ustawieniem na 1 marca... po 17 dniach komplet świetlówek jest już do wymiany :D według wielkiego proroka Diuny :p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie tak jak piszesz Piotruś, ale widocznie producent ma taki zbyt, że olał już ulepszanie , tu gdzież poprawki lamp Diuna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostałem info od PS,

Dziękujemy za wskazanie błędu w aplikacji. Problem został przekazany do programistów i zostanie rozwiązany najszybciej jak to możliwe. Prześlemy do Pana poprawioną wersję oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ty Piotruś, takie info to ja dostaję za każdym razem gdy piszę o coś do PS :laugh1:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczekam 24h :D i znowu napiszę :p albo na NR dam temat :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Daj na NR, ja też się dołączę, może to pomoże w podjęciu kroków przez producenta?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś rozmawiałem z Przemkiem, że jak ma problem niech da mi źródła a poprawię co uważam i może coś jeszcze dorobię ale to mówiłem o dozerze ale stwierdził, że nie da. Dekompilowałem soft ale taka kicha wychodzi, że głowa boli. W ostateczności zrobię sam nowy komp + soft do niego. Przekaźniki pewnie będą mogły zostać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chłopaki jeśli macie jakieś zastrzeżenia techniczne lub problemy z produktami promowanymi na NR to najlepiej piszcie na NR ;)

Nie chcę żebyście myśleli że jakaś cenzura tu panuje, bo nie w tym rzecz.

Po prostu jeśli macie merytoryczne zastrzeżenia do ich produktów, to oni potem chcą się oficjanie odnieść to tego co piszecie i mi się rejestrują na RC.

Chcecie ich tutaj? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Michał, nie chodzi nam aby się odnosili czy rejestrowali :) chodzi o to czy inni też tak mają czy to tylko mój wymysł :) ale już wiem :p

Następny temat będzie : Alternatywna elektronika rozszerzająca/poprawiająca możliwości dostępny w sprzedaży produktów - Uwaga! Grozi utratą gwarancji producenta :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mój Linux nie widzi lampy...  chociaż jak bym mu mocne okulary założył, się obraźił na PS  :laugh1:

BTW.  a czy tego soft-a to na Commodore pisałeś :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

On pisze na Playstation :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mój Linux nie widzi lampy...  chociaż jak bym mu mocne okulary założył, się obraźił na PS  :laugh1:

BTW.  a czy tego soft-a to na Commodore pisałeś :whistle:

Ale w sensie, że kto?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aaa.. teraz to juz wiem że na Play-u pisałeś :laugh1: softa do lampy czy dozera.  Commodore to jak zobaczyłem dawno jako gówniarz u kolego ..OJ! to to była kosmiczna technologia :)

A o Linux-a mi chodziło że ja nie mam żadnych tych "bajerów " raz lampe odpaliłem z netbooka pożyczonego z firmy i tak ciągnie, bez możliwości podpatrywania, ale jakoś to mi nieprzeszkadza, świeci gasnie i o to chodzi, a świcidła zmieniam jak amortyzatory w samochodzie, za jednym razem, wg notesika  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i o to chodzi ale też wiesz chodzi o zasadę. Zresztą co za problem sobie z terminala bluetooth lampą posterować :p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żebym to ja umiał terminala obsługiwać, wiesz.. teraz Ubuntu to nie stary Linux, wszystko co mi jest potrzebne odpalam z gotowych aplikacji,a jest ich naprawdę mnóstwo :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie linux to nadal terminal :) i ja tylko tak je obsługuje. Swoją drogą poszukaj sobie apki terminal bluetooth :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piotruś dostałeś odpowiedź od producenta twojej lampy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak myślisz?

Aktualnie pracuję powoli nad pewnym projektem, który zastąpi ten skaszaniony soft od PS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdradź jakiś szczegół  :secret:

Ja dzielę dysk na partycje i WS-a instaluję, i to tylko do obsługi lampy :nea:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na szczegóły przyjdzie czas :) 

BTW,

Nie łatwiej postawić coś alaVirtualPC? Np. VirtualBox?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piotr a powiedz czy pracujesz nad softem do diuny czy może do hybryd PS również. No i czy tylko na win czy może też na osx. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używam na co dzień Wingroz więc inne systemy raczej nie w chodzą w grę na tą chwilę. Myślę, że coś więcej będę mógł powiedzieć czy pokazać w połowie kwietnia najwcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi