Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłeś chyba tego samego pracownika co ja. Standardowa nawijka o tym, że Osram przejął Radium bla, bla, bla i że Radium jako Radium już nie istnieje...głupota. Pisałem, żebyś zapytał w Pekar oddział w Poznaniu tam pracuje mega kumaty gość. Tak chodzi o Radium HRI-T B https://www.radium.de/en/products/metal-halide-lamp-quartz-burner-hri-t-250w230be40

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już mam odpowiedź.

Lampy jednak  są do zamówienia w opcji 250W E40.

Są pakowane po 12szt. - czekam jeszcze na info czy można zamówić w mniejszych ilościach.

Cena lampy to ok. 250zł. Czas oczekiwania ( nie wiem czy chodzi tu o siedzibę w Częstochowie czy główną ) min.7 dni.

Rzeczywiście muszę ci Byntos przyznać rację ... jak się okazuje ta lampa jest na rynku dostępna :worthy:

Ja nie trafiłem na nie a wręcz dostawałem info że już się ich w PL nie kupi.

To samo tyczyło się żarników BLV , Sylvania czy Arcadia.

W takim razie jest pewne źródło więc zamawiajcie.

PK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czasami sprzedawcy nie odróżniają "nie sprowadzamy bo jest małe zainteresowanie" z "niedostępny/wycofany z produkcji" i sieją chaos.

W sobotę pisałem do G-mana z zapytaniem czy ich żarniki są jeszcze produkowane,na razie nie dostałem odp, ale na ich stronie jest napisane że mają zalew emaili i może im to trochę zająć nim odpiszą.

Wczoraj dzwoniłem, ale tam jest ktoś kto tak samo spisuje zapytanie i prosi o dane pod którymi można się skontaktować.

Dziś rano zaatakowałem na FB bo widzę, że ktoś tam wchodzi i robi aktualizacje, więc może...

Mnie akurat ten sławny, niebieski Radium mniej interesuje, a bardziej te bielsze żarniki 17500k od G-mana.

Nie mniej, jest to dobra nowina że technologia jeszcze żyje, więc będzie można zrobić zapasy żarników na chude lata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już mam odpowiedź.

Lampy jednak  są do zamówienia w opcji 250W E40.

Są pakowane po 12szt. - czekam jeszcze na info czy można zamówić w mniejszych ilościach.

Cena lampy to ok. 250zł. Czas oczekiwania ( nie wiem czy chodzi tu o siedzibę w Częstochowie czy główną ) min.7 dni.

Rzeczywiście muszę ci Byntos przyznać rację ... jak się okazuje ta lampa jest na rynku dostępna :worthy:

Ja nie trafiłem na nie a wręcz dostawałem info że już się ich w PL nie kupi.

To samo tyczyło się żarników BLV , Sylvania czy Arcadia.

W takim razie jest pewne źródło więc zamawiajcie.

PK

HAU, HAU, HAU. Dobrze, źe to już nie średniowiecze, bo wiesz z czym by się to wiązało...

Co do zamawiania tych żarników, to napiszę tylko, że do tego źródła byś szybko( jeśli w ogóle ) nie dotarł, bo ja pewne podpowiedzi dostałem bezpośrednio od Radium Deutschland. I trwało to "trochę".Także nie ma za co.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czasami sprzedawcy nie odróżniają "nie sprowadzamy bo jest małe zainteresowanie" z "niedostępny/wycofany z produkcji" i sieją chaos.

W sobotę pisałem do G-mana z zapytaniem czy ich żarniki są jeszcze produkowane,na razie nie dostałem odp, ale na ich stronie jest napisane że mają zalew emaili i może im to trochę zająć nim odpiszą.

Wczoraj dzwoniłem, ale tam jest ktoś kto tak samo spisuje zapytanie i prosi o dane pod którymi można się skontaktować.

Dziś rano zaatakowałem na FB bo widzę, że ktoś tam wchodzi i robi aktualizacje, więc może...

Mnie akurat ten sławny, niebieski Radium mniej interesuje, a bardziej te bielsze żarniki 17500k od G-mana.

Nie mniej, jest to dobra nowina że technologia jeszcze żyje, więc będzie można zrobić zapasy żarników na chude lata.

Michale Radium jest niebieski tylko z nazwy. Szczególnie pod opcją SL bądź magnetykiem to jest białe światło z niebieską poświatą. Nie można tego porównać z BLV 20000K bo tam to jest trupio wręcz. Tutaj przy powyższym setup'ie kolor jest podobny do Phoenix 14000K bądź Aquaconnect 14K.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze wiedzieć że mają ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostałem odpowiedź od Lutza Heiwolta z Giesemanna że ich żarniki są wciąż produkowane, tak samo jak wszystkie ich lampy HQI/MH i że spokojnie można je kupować bo nie ma ryzyka że zostaniemy bez żarników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i gitara :) człowiek dość ma codziennych problemów, przynajmniej ta kwestia nie będzie czas jakiś w głowie dziury wiercić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś dostałem telefon że do zamówienia jest każda ilość lamp , nie trzeba brać całego kartonu.

Niestety tak jak wcześniej pisałem - fizycznie na stanie ich nie mają i trzeba sprowadzać je bezpośrednio z Niemiec.

Czas oczekiwania - do tygodnia.

PK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj wspomniane kiedyś recenzje i testy:

Giesemann Spectra

i ATI Sunpower

ATI delikatnie wygrywa pod względem PAR z Giesemannem 250W, ale jeśli mamy żarniki 400W to również około 1/3 więcej PAR.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe jak u Jareczka będzie się HQi sprawować a z tego co wiem to już prąd pobiera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem widziałem i  :kopara2: światełko petarda można się zakochać w HQI, po wizycie u Jarka noc nie przespana dylemat światło.Widok przy tym świetle i przez szkło opti jakbym obcował z naturą

Panie Jarek dzięki za kawę i ciasteczko :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marek dostałeś u pana kierownika Jareczka keffkę i ciacho?????ja dostaje szyby do przetarcia . A HQi na prawdę daje radę tylko to musi być 400 W na żarniku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mowisz 400w

Ja przeprosilem sie z mh bo totalnej porazce z led000959fe7c9f2a28524c698ef2739e3d.jpg

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marek dostałeś u pana kierownika Jareczka keffkę i ciacho?????ja dostaje szyby do przetarcia . A HQi na prawdę daje radę tylko to musi być 400 W na żarniku

O kurcze sprzedałem się ale następnym razem jak będziesz u Jarka to na pewno snikersa dostaniesz ;)

Robert rozmawiam z Jarkiem o odbłyśniku-reflektor jaki byś polecał w stylu Lumanarc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciezko teraz cos dostac z mh . Ja mialem wczesniej maly projekt diy i na moje akwa 75/75cm bylo za malo swiatla wiec szukalem czegos co pokryje cala powierzchnie .

Wszystko zalezy od rozmiaru akwa.

Ja mialem fart udalo mi sie wyrwac tego hamiltona na ebay za 0.99 pesa

Jedynentakie duze odblysniki widzialem na rybnej i w jednym ze sklepow w uk.

Napewno warto znalezc dobry odblysnik bo on odwala polowe roboty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciezko teraz cos dostac z mh . Ja mialem wczesniej maly projekt diy i na moje akwa 75/75cm bylo za malo swiatla wiec szukalem czegos co pokryje cala powierzchnie .

Wszystko zalezy od rozmiaru akwa.

Ja mialem fart udalo mi sie wyrwac tego hamiltona na ebay za 0.99 pesa

Jedynentakie duze odblysniki widzialem na rybnej i w jednym ze sklepow w uk.

Napewno warto znalezc dobry odblysnik bo on odwala polowe roboty

Jaki polecasz wymiar szkła 90x80x55 

Znalazłem szwajcarski wynalazek ale na naszym rynku brak

http://domowauprawa.pl/product-pol-1386-ODBLYSNIK-ALUMINIOWY-GARDEN-HIGHPRO-INDOOR-MATRIX-97-68x62x15CM.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobacz jakie uzywki sa dostepne musisz na bank 2 zarowy brac

Z doswiadczenia wiem ze z zarowkami e40 mniej problemow .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym powrotem HQI to może przesada, ale na pewno ta technologia złapała drugi oddech w ostatnich miesiącach.

Używki które zalegały na forach poznikały. Nawet u Niemców na forach nie widzę.

Przypadkowo poznałem na FB kolegę który handluje Giesemannem w USA i mówi że idą tam tony ich lamp HQI.

Zapewne ma to sporo wspólnego z recenzjami światła jakie co jakiś czas prezentuje BRS na youtube.

Jeśli się wsłuchać w to co oni tam mówią, to w każdym filmiku wbijają szpilę w LEDy, a HQI wychwalili jako oświetlenie oferujące najlepszą kombinację zdrowia i koloru korali, z jedynym minusem - brakiem wodotrysków z lamp LED.

Mi się podobają Cayman Sun od Hamiltona.

Z tego co zdążyłem się dowiedzieć to jeśli patrzycie na niebieskie żarniki to trzeba brać 400W bo pod 250W jest bardzo cienko.

250W ma kopa, ale w przedziale 6500k-10.000k.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejne przejście z ledów na HQI+T5 i facet pieje z zachwytu po tygodniu używania :)

Na aukcji na której kupował lampę sprzedało się ich już prawie 500, więc być może potwierdza to słowa kolegi od Giesemanna, że w USA zapanowało "oświecenie"  :laugh1:

https://www.ebay.com/itm/MH-48-Metal-Halide-T5-Aquarium-Light-716W-Coral-Reef-Marine-LED-2x-250W-Bulbs-/111318726343?epid=1058455675&hash=item19eb1cf6c7:g:3CsAAOxyKsZRse6j

Cena tej lampy jest IMO bardzo atrakcyjna jeśli porównać ją do cen niemieckich produktów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi