Skocz do zawartości

chimba

Forumowicz
 • Zawartość

  303
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

17 Good

O chimba

 • Tytuł
  wilk morski

Profile Information

 • imię
  Piotr

Ostatnie wizyty

647 wyświetleń profilu
 1. chimba

  RED SEA REEF ENERGY AB+

  Hehe. Ja jestem bardzo zadowolony z produktu. Odłączyłem go testowo na dwa tygodnie od pompy dozującej dla testu i odrazu zauważyłem, że korale gorzej wyglądają. Teraz będę go podawał znowu jak wcześniej w czterech dziennych dawkach przez pompę dozującą.
 2. chimba

  Mętna woda

  Ciekawe do jakiej dawki dojdziesz. Ja leję 3 ml dziennie na 400 litrów ale odłączyłem dwa miesiące temu odpieniacz i mam same polimery plus siporax i dalej no3 jest zerowe. Czyli polimery działają bez odpieniacza.
 3. chimba

  Mętna woda

  Darek a czy przypadkiem nie pylą Ci polimery i dlatego masz mętną wodę?
 4. chimba

  NaNo3 Dozowanie

  Ja dozuję wg. przepisu Bartka i korale są zadowolone. Polimery wyzerowały mi no3 i zacząłem dozować wg. tej instrukcji: Odmierzamy na wadze równo 137gram Na NO3. Skąd ta wartość? Otóż w tej wadze azotanu sodu jest niemalże dokładnie 100g azotanów. Następnie rozpuszczamy odważone wcześniej 137g NaNO3 w 500ml wody RODi w naczyniu z podziałką objętościową. Azotan sodu bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie więc szybko otrzymamy klarowny roztwór. Następnie dolewamy uzupełniamy pojemnik do 1L wodą RODi . Czemu tak robimy? Już tłumacze. Wiemy ze 137g NaNO3 to 100g NO3. Rozpuszczając te 100g w wodzie otrzymujemy roztwór o stężeniu NO3 100g/1000ml. Jeden ml tego roztworu (odmierzony np. strzykawką 1ml z testu Saliferta kH, Mg, Ca) podnosi NO3 w 100L wody w akwarium dokładnie o 1mg/L . Uwagi: Radziłbym ten 1ml podawać na 2-3 razy dziennie. Przygotowany roztwór wystarcza na długo więc należy trzymać go w szczelnej butelce Warto zagadać w lokalnej aptece o odważenie tych 137g – będzie dokładniej. Wtedy też można robić mniejsze ilości – wystarczy tak samo dzielić NaNO3 i wode. Pisze tak obszernie żeby każdy mógł zrozumieć metodologię, ponieważ w ten sposób można odmierzać ilości substancji rzędu 0,001g w domowych warunkach. Zanim zdecydujecie się dozować NO3 upewnijcie się że dobrze rozumiecie wyliczenia. Jakby co to pytajcie – zawsze chętnie odpowiem o ile znam odpowiedź Oczywiście metoda wymaga częstej kontroli NO3 w baniaku – upewnijcie się że macie wiarygodne testy.
 5. chimba

  RED SEA REEF ENERGY AB+

  U mnie narazie po miesiącu nie ma żadnych glonów a parametry maleją. Nie wiadomo co jest przyczyną bo odłączyłem w tym samym czasie odpieniacz.
 6. chimba

  Sól Pro

  Dokładnie przy ballingu bym nie przechodzil
 7. chimba

  RED SEA REEF ENERGY AB+

  Z tego co śledzę od miesiąca na FB Red Sea to produkt jest mega i ludzie mają bardzo duże przyrosty korali po tym.
 8. chimba

  Zeovit nowy przewodnik

  Michał zamęczą Cię.
 9. chimba

  AquaChar

  Fajne tylko cena koszmarna.
 10. chimba

  Ecotech Versa pompa dozująca

  Ta pompę chwalą https://www.sklep.aqua-trend.pl/r-doser-milestone-6-pompa-do-reaktora-wapnia-p-102.html
 11. chimba

  Akwarium morskie bez odpieniacza

  A ja mam odmienne zdanie od Jacka. Stare metody z przed wielu lat są lepsze od tych nowych i braku skały dobrej jakości i stawianiu zbiorników na syntetetyku albo namiastce żywej skały albo jej sztucznej podróbce. A ten rollermat to co to za nowoczesność toż to zwykły zamiennik włókniny tylko zmechanizowany. Nic nie jest lepsze od żywej skały i nie przewymiarowanego odpieniacza i to co wymyślili Niemcy lata temu jest najlepsze.
 12. chimba

  Fibalon

  Ja tam wolę przepłukać codziennie skarpetę niż kupować takie drogie urządzenia a potem żeby jeszcze zarabiali na mnie na rolkach do tego. Płukanie zajmuje mi max 3 minuty dziennie.
 13. chimba

  Akwarium morskie bez odpieniacza

  A czy jest jakiś sposób na ograniczenie wydajności odpieniacza żeby go całkowicie nie odłączać?
 14. chimba

  Akwarium morskie bez odpieniacza

  Propagatorem tej metody bez odpieniacza jest chyba Kiflu on ją chyba zaczął stosować jako pierwszy. Może się wypowie na ten temat bo z tego co gdzieś czytałem to odpieniacz ma niekorzystny wpływ na ilość bakterii w wodzie. Jak to jest naprawdę?
 15. chimba

  Akwarium morskie bez odpieniacza

  Przy paru małych rybkach zbiornik bez odpieniacza ma sens ale przy kilku dużych pokolcach jak u mnie to jakoś tego nie widzę.

Strony zaprzyjaźnione z reefclub.pl

Portale społecznościowe

×