Skocz do zawartości

Cergoth

Forumowicz
 • Zawartość

  54
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2 Neutral

O Cergoth

 • Tytuł
  posolony

Profile Information

 • imię
  Jakub

Ostatnie wizyty

172 wyświetleń profilu
 1. Dokładnie to samo wyłapałem, mocne zdziwienie. Ale i tak bardziej mnie zdziwiło oświetlenie. Ja wciąż utrzymuję 25-26 stopni C, jednak niedawno się rozglądałem za jakimiś informacjami odnośnie temp. Bardzo ciekawa sprawa.
 2. Cergoth

  Moda z U.S.A. i nie tylko stamtąd

  Mam te okularki, użyłem raz i słabe odczucia. Leżą i zbierają kurz. A czy słabo z naszym hobby? Nie wiem, jest sporo akwarystów z krwi i kości - spokojnie. Jednak serwowanie zakłamanej rzeczywistości tyczy się nie tylko naszych koralików.
 3. Cergoth

  Ceresit CX5, wpływ na wodę

  Robiłeś kiedyś test przed zakładaniem akwarium ? Ja nigdy. Proszę odebrać moją odpowiedź jako informację - absolutnie prowokację. Kolejny test wskazał wyższy poziom chromu. Koralowce OK. To nadal teoretyczne wyniki na "papierze". http://s6.ifotos.pl/img/chrom-ree_qwrsqhr.png Tutaj wycinek karty charakterystyki ceresit cx5 dostępnej w sieci. http://s6.ifotos.pl/img/chrom-cha_qwrsqhe.png
 4. Cergoth

  Ceresit CX5, wpływ na wodę

  Tak, głównie chciałem przekazać co CX5 wydziela do wody. Jednak w zbiorniku nic złego nie widzę. Czysto teoretycznie rozważam.
 5. Około miesiąca temu odpaliłem akwarium na suchej skale i kleiłem oczywiście CX5. Dzisiaj otrzymałem wyniki Triton Lab no i proszę: Sól poszła TM Pro Reef, tutaj bym się nie spodziewał takich poziomów. Do tego wlałem starter Red Sea Mature Kit. Myślę, że jednak to klej W akwarium jakaś testowa Acra jest, zmatowiała ale żyje. Pewnie porobię kilka podmian i tyle. Jaki wpływ na życie? Nie wiem, może ktoś? Coś?
 6. Cergoth

  Pomysł na wyczyszczenie grzebienia...

  Wyjmij i wrzuć do ciepłej wody z kwaskiem cytrynowym.
 7. Cergoth

  Acropora Black Bugs

  Plaga straszna. Rozwijają się ekstremalnie szybko, niszczą kolonie jeszcze szybciej. Ktoś już przeszedł ?
 8. Cergoth

  Kupię Skałę z Frachtu

  Faktycznie jest problem. Wszystko zmierza w kierunku ceramiki. Na dobrą suchą też już przypadkiem na stare zapasy jedynie można trafić. To właśnie zakazy importu. Ostatnio whitecorals się ogłaszali że świeżą "Aussie" mają. https://www.whitecorals.com/en/live-rock/aussie-deep-rocks-liverock-australia-handpicked-per-kg
 9. Cergoth

  Węgiel AquaEl

  Mimo że od roku jadę na KZ carbon, to zaciekawiłeś mnie. Za każdym razem płukam 1 raz, aby zmyć kurz. Następnym razem machnę PO4 Salifertem. Jakie efekty ?
 10. Cergoth

  Kratka na szczepki z magnesami

  Jestem już po kontakcie z Twistmanem. Okazuje się, że to nie jest tak właśnie "a dołożę większy magnes".
 11. Poszukuję czegoś takiego pod szybę 15mm. Ktoś się może spotkał z takim gadżetem ? Pozdrawiam
 12. Cergoth

  Acropora ale jaka ?

  Acropora horrida ? Jednak to tylko pierwsze skojarzenie.
 13. Cergoth

  Ślimak Coralliophila

  Pewnego dnia zauważyłem na jednej acroporze ślimaka. Siedział na niej kilka dni, stwierdziłem że się zaklinował. Pod nim ubytek tkanki, tłumaczyłem to brakiem światła itd. Zdjąłem go i wrzuciłem do akwa w inne miejsce. Niech żyje. Dziś spotkałem go ponownie. Pasł się pięknie na innej koloni. Tym razem wiedziałem co jest grane. Złapałem go, a pod nim ukazała się piękna połać bielutkiego szkieletu. Osobnik natychmiast opuścił zbiornik, trafiając w odpowiednie miejsce Szybki przegląd i znalazłem. Są to ślimaki Coralliophila. Foto:
 14. Cergoth

  Czy się nada?

  Canthigaster jest raczej bezpieczny dla koralowców. Zapomnij jednak o krewetkach, krabach czy ślimakach. Zrobi sobie z nich pyszny obiadek.
 15. Cergoth

  Powrót HQI?

  Mnie jakoś nie dotyczyło zagadnienie "odejścia od HQI". Jakimś trafem pierwsze akwarium założyłem z żarnikiem, później następne. Aktualne, które prowadzę - uwaga - lampa HQI. Świeciłem głównie Phoenix'ami 14K. Aktualnie z racji łatwego dostępu używam Giesemann Megachrome 21K. Cóż, rewelacyjne efekty, zdrowe światło, ładny i naturalny wygląd akwarium. LEDy mają sens jako oświetlenie dodatkowe po rogach akwarium. Tutaj namiastka efektów po 6 miesiącach, pod 250W:
×