Skocz do zawartości

Jacek56

wspieram reefclub.pl
 • Liczba zawartości

  1035
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

54 Excellent

O Jacek56

 • Tytuł
  wilk morski

Profile Information

 • imię
  Jacek

Ostatnie wizyty

704 wyświetleń profilu
 1. Wrzuciłem prawie 7kg i zobaczymy. Droga ta impreza, opinie podzielone, liczę na uwalniane mikroelementy. Działaj bo czekam na euphylię.
 2. Darek, na dniach zrobię pomiary PAR lamp reef flare https://reefbuilders.com/2020/01/29/reef-flare-led-light-coming-soon-in-three-sizes/, swieci fajnie, sps pod tym rosną, tylko ta cena.
 3. Odpieniacz wyleci jak skała zostanie „odgazowana”, proces niedługo powinien się zakończyć. Żadnego restartu nie było dla twojej informacji.
 4. Zobaczymy, sam jestem ciekaw. Zwróć uwagę, że koleś używa Miracle Mud i tutaj bym zródło sukcesu. Akwarium mam niedoświetlone, jednak szerokość 150cm to 150cm i nawet Orphek nie daje rady. Dodatkowo spada temperatura wody i niedługo zacznie włączać się grzałka. Najprawdopodniej powieszę dodatkowo ATI 4x80W.
 5. https://www.reef2reef.com/threads/robs-450g-build-thread.467414/ Obejrzałem i zakupiłem.
 6. Jacek56

  Euroaquatics E5 led

  Mam te same spostrzeżenia.
 7. Jacek56

  Skala

  A co ze skałą z obecnego akwarium? W rybce kupowałem płaskie kawałki Fiji, według mnie, najlepsze co można obecnie kupić.
 8. To chyba artykuł z R2R o oświetleniu. Fakt w tej dziedzinie to jesteśmy za USA. Light Intensity in Successful Reef Tanks By Dana Riddle This Acropora specimen is listed as the ‘Purple Monster’ This short article will present PAR values measured in successful reef aquaria across the country. These data were collected in 1998 and 1999 using a Li-Cor quantum meter with a submersible probe calibrated for underwater measurements. All reports were from thriving reef aquaria, where growth and coloration were noted. Data is listed by genus and, in some cases, presumed specie
 9. I znowu USA wyprzedziliśmy. My już wiemy, że najlepiej jest BEZ.
 10. A możesz więcej szczegółów?
 11. Tylko po co się w coś takiego pakować jak wiemy, że odpowiednia ilość skały + przepływ wody+ filtracja mechaniczna = wystarczają do utrzymania stabilnych parametrów. Wiem trochę nie na temat tylko nie rozumiem dlaczego chcemy pakować się na minę, na własne życzenie ?
 12. Jacek56

  Karmienie SPS

  Przechodzę teraz na wymianę wacików, karmienie rybek i podmianki wody. Zobaczymy jakie efekty to przyniesie?
 13. Jacek56

  Karmienie SPS

  Zmieniam zdanie. Rezygnuję z codziennego dokarmiania. Odstawiam wszystko na tydzień i zobaczymy. Dlaczego rezygnuję, odnoszę subiektywne wrażenie że koralki pociemniały. Zapewne to kwestia dawki ?
 14. Dobre szkolenie, bardzo dobry wybór. Wielu już potknęło się tym betonie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...