Skocz do zawartości

Jacek56

wspieram reefclub.pl
 • Zawartość

  852
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

37 Excellent

O Jacek56

 • Tytuł
  rafoholik

Profile Information

 • imię
  Jacek

Ostatnie wizyty

341 wyświetleń profilu
 1. Kierownik RS jak był na Bali i robił pomiary to napisał: "Wracając jednak to samych farm - a moje pytanie - dlaczego rozmieszczone są w różnych miejscach wokół wyspy - usłyszałem - że wiele z nich pełni różne funkcje - na północy wyspy gdzie prądy wody są cieplejsze(na głebokości ok. 3m gdzie są stanowiska hodowlane i temperatura wody wynosi ok. 25.5 - 26 stopni) - koralowce rosną bardzo szybko - jednak odbywa się to kosztem wybarwienia.. Na południu wyspy - gdzie przy dnie jest dosyć silny prąd zimny i temperatura na głębokości 3m nie przekracza 23.5 stopni(!) - koralowce wybarwiają się bardzo intensywnie - co zresztą mieliśmy okazję zaobserwować."
 2. Jacek56

  [80L] 40x40(50)x40 z panelem.

  Ja też nie mam i żona musi waciki wymieniać jak mnie nie ma. Co do otworów wydaje mi się, że powinny być na różnych wysokościach np po przekątnej, mając dwie regulowane pompy dobierzesz sobie cyrkulację.
 3. Jacek56

  [80L] 40x40(50)x40 z panelem.

  Rób 4 otwory i dwie pompy. Jedna padnie, podczas Twojej nieobecności, to druga pociągnie cały system i będzie bez strat. Nie wspominając o estetyce całej kostki. Teraz trzeba jeszcze zrobić rollermata na przelew i masz samograja.
 4. Jacek56

  PROBLEMY Z FORUM

  Też u mnie na „safari” działa OK
 5. Jacek56

  Akwarium morskie bez odpieniacza

  Cieszę się, że „plaga” zaraża nowych akwarystów. Najważniejszy jest ruch i obieg wody, woda morska nie lubi stać, a o tym wielu zapomina. Druga sprawa, ważne aby „ wacik” był nad lustrem wody i woda tylko przelatywała przez niego. Często widać na zdjęciach kawał wacika między komorami, zanurzony praktycznie pod wodą. W takich warunkach wacik zaczyna pracować jak fabryka no3. I trzeba go wymieniać, niestety, co24-48godzin. Dlatego też rollermat to jest to.
 6. Jacek56

  Akwarium morskie bez odpieniacza

  Pokaż jak rozwiązałeś filtrację mechaniczną?
 7. Jacek56

  Akwarium morskie bez odpieniacza

  Trzymajcie kciuki, już niedługo 4 rok się zacznie. Liczy ktoś bo ja przestałem
 8. Jacek56

  Moda z U.S.A. i nie tylko stamtąd

  Jest słabo i niestety młodsi już nie jesteśmy. Dzięki FB i komercji na forach społeczność akwarystyczna jakby to delikatnie ująć, durnieje.
 9. Jacek56

  Reaktor wapnia

  tak
 10. Jacek56

  Reaktor wapnia

  Aquamedic reduktor z zaworkiem precyzyjnym. Mam też elektrozawór AM ( kupiłem używkę ) i nie narzekam. Napisz jeszcze, że nie chcesz stosować pompy perystaltycznej tylko zasilać reaktor grawitacyjnie. Jak nie chcesz wydawać kasy na reaktor i osprzęt to nie pakuj się w to bo będziesz narzekać.
 11. Jacek56

  Valonia

  Z tym rozsiewaniem poprzez „dotykanie” to u mnie to nie działa. Inaczej miałbym całe akwarium w valoni, a mam tam gdzie pokolce nie może dojść. Czyli w panelu
 12. Jacek56

  Valonia

  Ja usuwam mechanicznie. Wystarczy, że więcej się pokarmi rybki, dolejesz fito, amino lub innych wynalazków do wody i valonia „odżywa”
 13. Jacek56

  Valonia

  Widocznie bardzo dobrego McDonalda serwujesz , jak to w zwyczaju miał mawiać Rafał, skoro nie interesują ich kuleczki. Według mnie warto obserwować plagę bo valonia rośnie w każdych warunkach i lubi wchodzić w miejsca niedostępne dla ryb tj. w korale i jest problem.
 14. Jacek56

  Reaktor zeovit pytanie o przepływ

  Ponoć tak.
 15. Jacek56

  Reaktor zeovit pytanie o przepływ

  Ja przesortowałem i drobnicę wrzuciłem pod koszyk, a resztę jak instrukcja filtra przewiduje. Dalej intryguje mnie ta granulacja? Czyżby w wersji 1.0 pakowali „zmiotki”???
×