Skocz do zawartości

Jacek56

wspieram reefclub.pl
 • Liczba zawartości

  1097
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

68 Excellent

O Jacek56

 • Tytuł
  wilk morski

Profile Information

 • imię
  Jacek

Ostatnie wizyty

867 wyświetleń profilu
 1. Jacek56

  Odpieniacz

  Jak wentylem bezpieczeństwa nazywasz urządzenie, które zabiera z systemu to co odpowiada za jego stabilizację, to ja dziękuję za taki wentyl. Odpieniacz zwiększa wymianę gazową(o ile wentylacja jest prawidłowa), fakt ale jest to okupione utratą mikro i makro elementów, zabijaniem mikrofauny akwariowej. Jakie to są skutki długofalowe dla systemu to każdy akwarysta przekonuje się sam. Niestety w Białce już nie byłem od dwóch lat. Rafał zlikwidował akwarium i oddaje się motocyklowej pasji.
 2. Jacek56

  Odpieniacz

  Cieszę się, że Twoja zachwiana wiara w siłę biologii powraca.
 3. Jacek56

  Odpieniacz

  Próbowałeś dodać chemiclean?
 4. Jacek56

  Odpieniacz

  Jak mam podobną sytuację, zazwyczaj po dosypaniu piachu lub dołożeniu skały, wsypuję 1/3 zalecanej dawki chemiclean i po sprawie. Abalance używałeś ?
 5. Mam spaghetti i codium. Ile potrzebujesz?
 6. Jacek56

  Podstawki pod koralowce

  A ile takie „cudo” kosztuje i czy ma ujemną pływalność?
 7. Będzie coraz gorszy przepływ przez glony i pojawi się cyjano. Cześć glonów zacznie gnić, obumierać. Generalnie zrobi się syf i szybko je sam przerzedzisz. Już widać na zdjęciu brązowe przebarwienia. Co do życia, bierzesz glony, wsadzasz do akwarium, płuczesz, większość życia ląduje w wodzie, a glony w śmietniku. Ile ? Aby woda zaczęła prawidłowo omywać glony.
 8. Dzięki, tak kiedyś moc była.
 9. Producent ATI przewiduje w instrukcji z tego co pamiętam ok. 25cm. Jednakże większość wiesza na 1-1.5 x szerokość dłoni. Przy tej wysokości lampa koroduje wewnątrz ale tego nie widać Jakby co mam powermodule ale 10x80W
 10. System „BEZ” jest łatwiejszy do opanowania. Najważniejszy jest obieg i ruch wody, a to chcesz zrobić porządnie. Jak pompa ma fi 40 to trzymaj się tego i zobaczysz jak szybko biologia zaskoczy, ten element układanki jest przez niewielu doceniany, a niestety kluczowy do odniesienia sukcesu. Ożywianie martwej skały trwa i aby to przyspieszyć potrzebować będziesz detrytus, wodę z podmianki, brudną ceramikę itp od morszczaka z okolicy, im więcej „syfu” tym lepiej. T5 80W ma długość 152cm, pozostaje więc 54W, a boki doświetlisz kessilem lub podniesiesz wyżej lampę. Szacunek za rysunki Będę z zain
 11. Napiszę tylko, że Orphek zna uwarunkowania w Polsce i cło, opłaty nie są takie straszne Masz rację, przyszły rok zrewiduje podejście do LED. Ja zrobiłem to w tym roku zmieniając 1920W na 840W i mogę nadal cieszyć się moim gigantycznym oceanem
 12. I dlatego powinieneś sobie odpuścić LEDY. Przy zakupie bezpośrednio od producenta z ceną można zjechać do 600usd /szt. + koszty wysyłki.
 13. Od „amazing” to jest inna firma. Światło z Orphek tylko robi lepszą robotę niż T5
 14. Orphek sprawia, że korale lepiej rosną niż pod T5
 15. Zanim zaczniesz ścigać się z cyferkami sprawdź kalibrację elektrody i jakość użytych buforów do kalibracji. Oczyszczanie powietrza z CO2 zawsze ma sens, szczególnie jak używa się odpieniacza. Umiejscowienie akwarium i wentylacja tego pomieszczenia to kluczowe parametry dla Ph. Jak już to zostało napisane 7,8-8,3 to poziomy przyjęte za właściwe w akwarystyce morskiej i nie ma co walczyć o więcej.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...