Skocz do zawartości

Jacek56

wspieram reefclub.pl
 • Liczba zawartości

  1101
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Jacek56

 1. Najlepsze są zdjęcia, skała ożywiona a na wadze wody wyciekającej ze skały, brak. "Skała od 17-09-2020 moczy się razem z żywą skałą z importu w systemie ponad 1000L i bardzo mocnym odpieniaczem”, warto zastanowić się po co?
 2. Jacek56

  Odpieniacz

  Jak wentylem bezpieczeństwa nazywasz urządzenie, które zabiera z systemu to co odpowiada za jego stabilizację, to ja dziękuję za taki wentyl. Odpieniacz zwiększa wymianę gazową(o ile wentylacja jest prawidłowa), fakt ale jest to okupione utratą mikro i makro elementów, zabijaniem mikrofauny akwariowej. Jakie to są skutki długofalowe dla systemu to każdy akwarysta przekonuje się sam. Niestety w Białce już nie byłem od dwóch lat. Rafał zlikwidował akwarium i oddaje się motocyklowej pasji.
 3. Jacek56

  Odpieniacz

  Cieszę się, że Twoja zachwiana wiara w siłę biologii powraca.
 4. Jacek56

  Odpieniacz

  Próbowałeś dodać chemiclean?
 5. Jacek56

  Odpieniacz

  Jak mam podobną sytuację, zazwyczaj po dosypaniu piachu lub dołożeniu skały, wsypuję 1/3 zalecanej dawki chemiclean i po sprawie. Abalance używałeś ?
 6. Mam spaghetti i codium. Ile potrzebujesz?
 7. Jacek56

  Podstawki pod koralowce

  A ile takie „cudo” kosztuje i czy ma ujemną pływalność?
 8. Będzie coraz gorszy przepływ przez glony i pojawi się cyjano. Cześć glonów zacznie gnić, obumierać. Generalnie zrobi się syf i szybko je sam przerzedzisz. Już widać na zdjęciu brązowe przebarwienia. Co do życia, bierzesz glony, wsadzasz do akwarium, płuczesz, większość życia ląduje w wodzie, a glony w śmietniku. Ile ? Aby woda zaczęła prawidłowo omywać glony.
 9. Dzięki, tak kiedyś moc była.
 10. Producent ATI przewiduje w instrukcji z tego co pamiętam ok. 25cm. Jednakże większość wiesza na 1-1.5 x szerokość dłoni. Przy tej wysokości lampa koroduje wewnątrz ale tego nie widać Jakby co mam powermodule ale 10x80W
 11. System „BEZ” jest łatwiejszy do opanowania. Najważniejszy jest obieg i ruch wody, a to chcesz zrobić porządnie. Jak pompa ma fi 40 to trzymaj się tego i zobaczysz jak szybko biologia zaskoczy, ten element układanki jest przez niewielu doceniany, a niestety kluczowy do odniesienia sukcesu. Ożywianie martwej skały trwa i aby to przyspieszyć potrzebować będziesz detrytus, wodę z podmianki, brudną ceramikę itp od morszczaka z okolicy, im więcej „syfu” tym lepiej. T5 80W ma długość 152cm, pozostaje więc 54W, a boki doświetlisz kessilem lub podniesiesz wyżej lampę. Szacunek za rysunki Będę z zain
 12. Napiszę tylko, że Orphek zna uwarunkowania w Polsce i cło, opłaty nie są takie straszne Masz rację, przyszły rok zrewiduje podejście do LED. Ja zrobiłem to w tym roku zmieniając 1920W na 840W i mogę nadal cieszyć się moim gigantycznym oceanem
 13. I dlatego powinieneś sobie odpuścić LEDY. Przy zakupie bezpośrednio od producenta z ceną można zjechać do 600usd /szt. + koszty wysyłki.
 14. Od „amazing” to jest inna firma. Światło z Orphek tylko robi lepszą robotę niż T5
 15. Orphek sprawia, że korale lepiej rosną niż pod T5
 16. Zanim zaczniesz ścigać się z cyferkami sprawdź kalibrację elektrody i jakość użytych buforów do kalibracji. Oczyszczanie powietrza z CO2 zawsze ma sens, szczególnie jak używa się odpieniacza. Umiejscowienie akwarium i wentylacja tego pomieszczenia to kluczowe parametry dla Ph. Jak już to zostało napisane 7,8-8,3 to poziomy przyjęte za właściwe w akwarystyce morskiej i nie ma co walczyć o więcej.
 17. A jaką lampę LED miałeś?
 18. Jacek56

  Elektrozawór

  Zepsuje się w najmniej spodziewanym czasie. Prędzej czy później. Murphy nigdy nie zawodzi.
 19. Używa ale to modyfikacja metody. Ja tam osobiście nie widzę sensu w usuwani tego co uwalnia MM, za dużo kosztuje to błoto żeby marnować drogocenne minerały.
 20. Miracle Mud is the original refugium mud substrate developed by Leng Sy in late 1989. Miracle Mud is comprised of up to 80% oceanic mud, harvested from deep ocean water and then dried on land. The remaining 20% is a formulation of minerals and trace elements that make Miracle Mud a true MIRACLE. Miracle Mud continuously replenishes the mineral and trace element concentration in the aquarium, making this the most comprehensive filter medium available. Miracle Mud is the most efficient denitrifying filter medium for the money. While other comparable products require a minimum 6-inch
 21. I jak wrażenia? Koralki odbiły?
 22. Jacek56

  Elektrozawór

  Nie rozumiem w czym problem? Osmozę mam podłączoną pod czujnik od dolewki, zbiornik się napełnia, czujnik wyłącza dolewkę, proste i bezpieczne rozwiązanie.
 23. Jacek56

  Elektrozawór

  Nie chcę krakać ale to bardzo słabe rozwiązanie. Nie jeden się na tym przejechał.
 24. Jacek56

  Absorber fosforanów

  https://www.lenntech.com/Data-sheets/Lewatit-FO-36-L.pdf Tak to jest żywica, która wiąże, oprócz związków wymienionych w ulotce, PO4.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...