Skocz do zawartości

Brodatyh

Forumowicz
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutral

O Brodatyh

 • Tytuł
  nowy
 • Urodziny 02.05.1969

Profile Information

 • płeć
  Not Telling
 • imię
  Henryk
 1. Brodatyh

  Pomiar kH w reaktorze wapnia

  Mam nadzieję, że w końcu to wszystko ruszy, dam znać jak się rozkręci. Dzięki wielkie za zainteresowanie tematem i pomoc.
 2. Brodatyh

  Pomiar kH w reaktorze wapnia

  Reaktor Pacific Sun IBR-150, zasyp 5kg Grotech Calcium Pro + 0,5kg Grotech Magnesium Problemem z reaktorem okazała się gąbka umieszczona na dnie reaktora, powodowała że co2 z powrotem łączyło się w większe bąble i tylko przelatywało przez złoże. Przez to nie byłem w stanie obniżyć PH, bo już przy 7 reaktor się zapowietrzał. Gąbka wywalona i po dwóch dniach jest 6.30 PH. Teraz chyba pozostaje tylko czekać, aż zacznie się rozpuszczać.
 3. Brodatyh

  Pomiar kH w reaktorze wapnia

  A no widzisz u Ciebie wszystko takie proste a ja dwa miesiące najpierw walczyłem z reaktorem, bo co dwa dni się zapowietrzał. Miałem ustawione bąble, odciek, bez żadnych pomiarów i teraz mam kh 5, ca 325 i mg 1050. Na nowo podłączyłem ballinga i czekam kiedy odciek z reaktora będzie chociaż minimalnie większy niż w akwarium. Bo na dzień dzisiejszy to kh mam ok 34, a ca 220
 4. Brodatyh

  Pomiar kH w reaktorze wapnia

  Michał, a skąd mam wiedzieć, że reaktor w ogóle coś produkuje ?
 5. Brodatyh

  Pomiar kH w reaktorze wapnia

  No ok, tylko między pojedynczymi działkami nie ma jednakowych wartości, między jednymi jest 0,03, a innymi 0,04. To w jaki sposób to policzyć ? Bardziej skłaniał bym się ku metodzie mniejszej dokładności, czyli o połowę mniejsza dawka wody i reagentu 1 i potem pomiar razy 2. Ale nie jestem pewien czy dobrze rozumuję.
 6. Witam. Może to banalne pytanie, ale jak zmierzyć kH odcieku z reaktora. Test Saliferta-a ma skale do bodajże 17,5, i nie do końca mogę dojść jak zmierzyć powyżej tej wartości.
 7. Brodatyh

  Nowy klej do skały od FM

  Choć to dość stary temat, to może przyda się potomnym. To nie jest klej. Drobne białe kulki, które stają się przeźroczyste i plastyczne w temperaturze 60 stopni, jest to polikaprolakton (PLC), masa do prototypowania (po ostygnięciu twarda jak plastik) w handlu dostępna pod nazwą Polymorph. 250g około 30zł
×