Skocz do zawartości

Arturro

wspieram reefclub.pl
 • Zawartość

  593
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

28 Excellent

O Arturro

 • Tytuł
  rafoholik

Profile Information

 • płeć
  Male
 • miejscowość:
  Szczecin
 • imię
  Robert

Ostatnie wizyty

379 wyświetleń profilu
 1. Arturro

  Reaktor zeovit pytanie o przepływ

  Nie zmniejszam przepływu odcieku po wymianie Zeolitu ( o tym bodajże jest napisane na stronie KZ); nie zauważyłem negatywnej reakcji. Ilość zeolitu nie przekracza tabelarycznej ilości. A może .. czy świeci na nią kierunkowo LED ?
 2. Arturro

  Morze irlandzkie I zycie...

  Michał, przecie acropory są bezobsługowe Sądzę, że sztuczka polega na tym by akwarium nie było za duże do okresowej obsługi czynności najmniej lubianych. A szukanie piątej odmiany koloru i łuny nad polipem prawidłowo wypolipowanym to przygoda sama sobie . A'propos rybek muszę się przyznać, że łazi za mną taka myśl by dorobić się pary Chełmonów, stworzyć warunki do naturalnego zachowania w parze i wiadomo rozmnożyć.. Od kiedy miałem sposobność zaobserwować pary Chełmonów w naturze - ich sposób zachowania, wzajemnego dbania, silne relacje .. niesamowite wsród ryb. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, trzymając pojedyńczą sztukę w akwarium, że to b. nienaturalne dla tego gatunku.
 3. Arturro

  DIY suplementy

  Dziwne, mój zacier potasowy (KCl) jest przezroczysty.
 4. Arturro

  Acropora Millepora

  Problem rozwiązany, podzielę się wiedzą: zmieniłem milleporze miejsce i wróciła do dobrej kondycji. A problem był trywialny: rafa rośnie i ograniczała z czasem przepływ wody a millepory lubią jak je woda zmiennie opływa.
 5. Arturro

  Łapanie ryb na cyjanek

  Wyleczyłem się z pospiechu zakupów mimo deficytu i tzw okazji. Bywało tak, iż oferowałem zapłatę za rybki, ba nawet dokładałem % zł więcej z warunkiem odbioru za około miesiąc. I .. większość sklepów nie zgadzała się. Kierowałem się jednak czymś innym- chciałem mieć pewność, że rybki są rzeczywiście parą. Teraz jak czytam o tym cyjanku to sobie myślę, że niechcący ominęły mnie takie problemy, nie utraciłem ryby od ponad 2 lat.
 6. Arturro

  Al - aluminium (glin) w akwarium

  A może jeszcze inaczej podejśc do tematu, mianowicie rozważyć likwidację przyczyny (tu: fosporanów) a skutek ("amelinium" pochodzący z absorbentu) sam zniknie ? Absorbenty raz że kosztowne, dwa fika nam parametr PO4 działa mocno, potem mniej i przestaje i od nowa po włożeniu. Czasem wystarczy wymienić ceramikę w sumpie bo kumuluje PO4, czasem jedną/dwie ryby odjąc lub dodać wiecej masy koralowej, czy też skuteczniej odprowadzać detrytus z układu.. no tak się mi jakoś zebrało na rozważania
 7. Arturro

  Lampy LED i problemy z tym rodzajem oświetlenia

  ATI wchodzi w nowy wymiar estetyczny, tak cienkiej i jednocześnie ładnej lampy dawno nie widziałem.
 8. Arturro

  PROBLEMY Z FORUM

  Przeglądarka
 9. Arturro

  PROBLEMY Z FORUM

  Korzystam z Safari; jest OK.
 10. Arturro

  zawor bramowy-Wasze opinie

  Mam najzwyklejszy zawór kulowy, po początkowej męczarni od roku go nie dotknąłem. Podmiana wody przebiega bez wyłączania pompy obiegowej i zamykania zaworu. Różnice napięć możesz ustabilizować UPSem lub zmieniając pompę obiegową na DC. Kiedyś cotygodniowo po podmianie, poziom wody regulowałem zaworem .. wtedy domownicy sugerowali abym znalazł sobie spokojniejsze hobby
 11. Arturro

  BBC EARTH rafa koralowa

  10 godzin ! rewelacja ! Idealne dla uzależnionych co TV muszą mieć włączone po przyjściu do domu.
 12. Arturro

  Żywica , czy się nadaję.......?

  Zdezorientowałem się .. którą żywicę należy kupować ? MB20 MB200 MB400 czy PMB ? Chcę uzupełnić zapas a ceny są różne przy takich samych opisach.
 13. Arturro

  Moda z U.S.A. i nie tylko stamtąd

  Ale czadzior z tymi okularami myśle, ze ta głupizna niemal każdego ucieszy przez pierwsze 15 minut; potem binokle wylądują w szufladzie.
 14. Arturro

  DIY suplementy

  Chodzi o chlorek potasu (KCl) https://sklep.stanlab.eu/pl/odczynniki-chemiczne/244-chlorek-potasu-czda-1000g-.html oczywiście nie w takiej ogromnej ilości. Tylko ..mam taką wątpliwość czy konieczne musisz dolewać Kcl gdyż uważam, trzeba się niejako "zakwalifikować" do grupy ryzyka z brakiem Potasu tzn mieć akwarium wypełne po brzegi SPS, być na tzw ballingu, podmiany skromne nieregularne, jakiś niepewny zeolit itp. W pozostałych warunkach proces ubywania tego pierwiastka jest nieznaczny, rozłożony w czasie.
 15. Arturro

  DIY suplementy

  Szczerze nie pamietam, kupiłem 3 lata temu, rozrobiłem zacier i mam do dzisiaj dozując od wielkiego dzwonu; przypuszczam że kupowane ze Stanlab o czystości czda. Strontu jeszcze nie kupowałem, mysle czy to uczynić .. a proces decyzyjny w akwarystyce morskiej u mnie jest kilkunastodniowy
×