Skocz do zawartości

Arturro

wspieram reefclub.pl
 • Zawartość

  559
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

22 Excellent

O Arturro

 • Tytuł
  rafoholik

Profile Information

 • płeć
  Male
 • miejscowość:
  Szczecin
 • imię
  Robert

Ostatnie wizyty

292 wyświetleń profilu
 1. Arturro

  DIY suplementy

  Chodzi o chlorek potasu (KCl) https://sklep.stanlab.eu/pl/odczynniki-chemiczne/244-chlorek-potasu-czda-1000g-.html oczywiście nie w takiej ogromnej ilości. Tylko ..mam taką wątpliwość czy konieczne musisz dolewać Kcl gdyż uważam, trzeba się niejako "zakwalifikować" do grupy ryzyka z brakiem Potasu tzn mieć akwarium wypełne po brzegi SPS, być na tzw ballingu, podmiany skromne nieregularne, jakiś niepewny zeolit itp. W pozostałych warunkach proces ubywania tego pierwiastka jest nieznaczny, rozłożony w czasie.
 2. Arturro

  DIY suplementy

  Szczerze nie pamietam, kupiłem 3 lata temu, rozrobiłem zacier i mam do dzisiaj dozując od wielkiego dzwonu; przypuszczam że kupowane ze Stanlab o czystości czda. Strontu jeszcze nie kupowałem, mysle czy to uczynić .. a proces decyzyjny w akwarystyce morskiej u mnie jest kilkunastodniowy
 3. Arturro

  DIY suplementy

  I ja jestem podobnego zdania. Toś się rozpisał, dziękuję.
 4. Arturro

  DIY suplementy

  Zatem sprawdz czy się nie pomyliłem w obliczeniu: Aby podniesć poziom o 1mg strontu w warunkach laboratoryjnych: dla 100l potrzeba dodać 0,4ml takiego zacieru dla 500l l potrzeba dodać 2ml takiego zacieru itp Coś nawet się by zgadzało, np ampułka stronti prodibio zawiera ponoć 130mg pierwiastka i zaleceniem jest cotygodniowe dodawanie na 400l. I juz tłumaczę dlaczego mnie to zainteresowało. W ramach otrzymanego prezentu wysłałem test wody do Tritonlab który wykazał że mam znaczny niedobór strontu 2,2mg/l (woda morska 8mg/l). Wiążę to z pewnymi obserwacjami. Analogiczną sytuację miałem w ubiegłym roku z Potasem i dodaje profilaktycznie od czasu do czasu własny potasowy zacier. Coś zaczynam podejrzewać, że w moim przypadku acropory wiecej potrzebują poszczególnych związków niż dostarcza reaktor.
 5. Arturro

  DIY suplementy

  Ech te chochliki.. poprawiłem.
 6. Arturro

  DIY suplementy

  Stront w wariancie czda, stosuje ktoś ? Interesuje mnie: - w jakich proporcjach rozrabiać (wstępnie otrzymuję wiedzę, że 25g/100ml RO) - dozowanie roztworu
 7. Arturro

  odmulacz do sumpa

  Najprostsze: analogowo tj. wężyk i grawitacyjnie do miski przy podmiance. Sztuczka polega na tym aby dobrać długość i średnicę wężyka.
 8. Arturro

  Morze Arabskie

  Obejrzałem od deski do deski. Wspaniały odcinek , szczególnie mi bliski. Wspomnienie biegającego syna, odganiającego kraby i noszącego żółwiki do wody bezcenny.
 9. Arturro

  Morze Arabskie

  Oman... baaardzo ciekawa destynacja. Polecam do podróżowania. I niech nikomu nie kojarzy się z krajami "ciapatymi" lub przekazem telewizyjnym; wręcz przeciwnie. A jeżeli chodzi o wodę morską ..nawet nie wiedziałem co mam pod nosem, nie zastałem żadnej bazy nurkowej nad zatoką omańską, jeżeli jest rafa to faktycznie nieruszona przez człowieka ale tam biznes nurkowy za szybko nie powstanie - kraj bogaty, Sułtan rozsądnie zarządza państwem, nie muszą się kłaniać niewiernym. O filmy ślicznie poproszę
 10. Arturro

  Acreichthys tomentosus (brzydal)

  Też na aiptasie tylko chełmon mniej brzydki
 11. Arturro

  Acreichthys tomentosus (brzydal)

  Miałem niezmiennie 2 lata, oddałem na rzecz Chełmona po zmianie akwarium na większe.
 12. Arturro

  Acreichthys tomentosus (brzydal)

  Moj "model" nigdy nawet nie dziabnął żadnego SPS. A uważałem go za inteligentną mendę.
 13. Arturro

  Ogólnie o T5

  Miałem kontakt tylko z dwiema świetlówkami PS. Jedna nie świeciła, drugiej ukręciłem gwint, taki ze mnie mocarz A ponieważ były z drugiej ręki to pewnie pech lub naiwność moja. Dużo natomiast korzystałem z Narvy niebieskich. Bez uwag, poświata tylko delikatnie mniej atrakcyjna od odpowiednika ATI; za to cena była mega fajna. ps: kurcze znowu cenzura na forum szaleje, Michałowi wycieli fajny wpis o UE
 14. Arturro

  Reaktor zeovit pytanie o przepływ

  Mam filtr polskiego producenta o pojemności 2,5-3l. Gdybym wrzucił te 2 litry zasypu to poruszanie złożem pewnikiem było by udreką. Może w KZ podobnie - maksymalnie zasypujemy do połowy pojemności cylindra stąd te moce pomp.
 15. Arturro

  Singapore Reef Club - wykład o trzymaniu SPS (Ang)

  Tu wrzucę by nie zakładać nowego wątku. Jestem przekonany, że wiekszość oglądających dowie się coś nowego o Acroporach. (dla nie-anglesi jest tłumaczenie).
×