Skocz do zawartości

Arturro

wspieram reefclub.pl
 • Zawartość

  482
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

14 Good

O Arturro

 • Tytuł
  rafoholik

Profile Information

 • płeć
  Male
 • miejscowość:
  Szczecin
 • imię
  Robert

Ostatnie wizyty

137 wyświetleń profilu
 1. Arturro

  Karmienie SPS

  Potwierdzam. Natomiast zaryzykuję tezę, że tu chodzi nie o karmienie tylko jakieś wabienie/zapach, nie umiem tego wytłumaczyć. Wystarczyla minimalna rozpuszczona ilość zakropiona w wodzie a włochate "targały nitkami". Na podobnej zasadzie działał też SPS microbe-lift a najlepiej koktail producenta Fauna Marine: RV i CB.
 2. Arturro

  Top 10 acropor „must have”

  Acropora Red Dragon Sarmentosa Jacka (post 28.12.2018) Żółta włochata Millepora
 3. Arturro

  Karmienie SPS

  Ten food od AF to gdzieś jeszcze mam ze starych czasów i pierwszemu który mnie odwiedzi pewnie odsprzedam za gruby hajs Podkreślę jednak, że uznaję go za pokarm dla LPSów. Natomiast moim ksiezniczom Acroporkom tego nie podaję bo granulacja taka jakbym ja miał bez krojenia arbuza wcinać który mi przed nosem fruwa z prędkoscią muchy Ale jak napisałem, pewnie starą formułę mam
 4. Arturro

  Reaktor wapnia

  KZ Aragonite Reactor - 4kg 85/90 zł ARM Coaarse mediium 4,2kg - 140/160zł Czyli idąc tropem kryterium cena, większość winna korzystać z zasypu KZ a tak nie jest. Pytanie padło gdyż zakupiłem większy reaktor wraz z zasypem KZ a do tej pory wykorzystywałem ARM, nie mam przekonania czy to dobry pomysł by go całkowicie zastępować.
 5. Arturro

  Reaktor wapnia

  Mam takie odczucie, że nieczęsto stosowany jest zasyp KZ (aragonite reactor). Cena nawet niższa niż taki np ARM. Jaki jest powód ? mniej minerałów itp?
 6. Arturro

  Glony

  Moim zdaniem: Jeżeli dobrze zrozumiałem: brzydactwo glonopodobne pojawiło się od podawania preparatów ? czyli są niepotrzebne na aktualny system lub wystąpiło przenawożenie czyli przerwa w dozowaniu + podmiana rozrzedzająca stężenie + czas +cierpliwość. Preparat chemiczny zlikwiduje glony ale skutki będą zapewne biologicznie dłużej odczuwalne niż ww.
 7. Arturro

  Utrata tkanki acropor

  Moje spostrzeżenia: Absorbenty typu photosphate szybko działają i szybko "puszczają". Ja też nie lubię dużo skały w akwarium ale nawaliłem jej sporo do komina i sumpa, jakoś tak wyczuwam, że tej powierzchni biologicznej to musi być dużo. Jeżeli CB to Coral banance od Fauna Marine, to warto odpuścić na jakiś czas, miałem go, to b. silny steryd. Nie wiem co to AG, FS. Ogólnie sporo tej apteki tam idzie, acry pewnie pięknie wyglądają, koniecznie podziel się zakładając wątek. Całość przypomina mi moje wcześniejsze działania, tylko system miałem młodszy. Dużo podawałem rożnych produktów; w pewnym czasie kiecki też się delikatnie podwijały a przecież acropory pieknie polipowały itp. Co zrobiłem ? - 3 podmiany wody po 15% co 3 dni - odstawiłem całą chemię - wprowadziłem delikatnie aminokwasy zakładając że zagłodowały jakościowo - załadowałem skałę do sumpa Pomogło.
 8. Arturro

  Utrata tkanki acropor

  Potrzebne więcej danych nt systemu. Napisz wszystko co tylko możliwe, napisz nawet to co zle zrobiłeś. Mój wstępny kierunek analizy: zmienność temeratury i Kh, wiek i stan systemu oraz podawane absorbenty i chemia.
 9. Arturro

  Zeolit - opis działania, wiedza kontra mity

  Przy nadmiernym zwiększeniu przepływu przez Zeolit i/lub zwiększeniu jego ilości - jak szybko można zauważyć, że u acropor jasnieją/ bledną m in.pnie itp I drugie: zwiększając kamieni Zeo w systemie, czy jest możliwe "równoważenie" potencjalne jałowienie wody zwiększając ilości ZB ZF ZS ?
 10. Arturro

  Włóknina filtracyjna

  Ja w Polandii z allegrusa kupuję owatę poliestrową o gramaturze 100-120 np: https://allegro.pl/owata-ovata-watolina-wloknina-puszysta-120g-m2-i5991569950.html?snapshot=MjAxOC0wOS0wOFQyMjoyNTo0OC41NzRaO2J1eWVyO2Q2OTAxZTQyOWRjODZjOWQ0MzNmMTFmZTcwYTMxZjU3MDBlNzVjOWNlMDAzODE3NWU2OWVhNDg2MjJlMDliOTI%3D
 11. Ile W na m2 ich potrzeba ? Na filmie lampy gęsto zawieszone. Czerwony kolor fajnie "wyjęty".
 12. Arturro

  Absorbery vs probiotyki

  Na obecny stan wiedzy moje myślenie jest następujące: - system tworzyć na bazie dużej dysproporcji masy koralowej i skały (lub innnego czegostam) w sumpie versus niewielkiej ilosci odpowiednich ryb niedopuszczając do zwyżki NO3 PO4 (a co znowu idzie w parze z myśleniem o zachowaniu odpowiedniej przestrzeni życiowej dla ryb). Nigdy nie dotknąłem problematyki nadwyżki nutrienów. Z absorbentów toleruje jedynie sera silicate.
 13. Arturro

  Tymczasowy zakaz importu z Indonezji

  Jeżeli chodzi o ryby, to nawet podświadomie jestem zadowolony, że skończyło się masowe sprowadzanie ryb coś na wzór XVIII wieku a la niewolnik z Czarnego Łądu. Mnie wzdryga gdy czytam na innych forach kiedy kupuje się mandaryny do kostki 40litrów i czytam podpowiadaczy " u mnie daje rade" albo łączy ryby w ogólnej wiedzy wiadomo, że się pozabijają ale "u kolegi słyszałem ze się dogadywały (miesiąc)" itp itd . Mniemam,że chociaż "comiesięcznych" kupowaczy ryb wyeliminuje. Idąc daleko moim tokiem myślenia (ale już tym razem żartem) wprowadźmy procedurę na posiadanie, coś na wzór otrzymania papierów na broń .
 14. Arturro

  Fajne akwaria na ZEO

  Kiedyś zobaczyłem Jego akwarium w pierwszej aranżacji: https://www.youtube.com/watch?v=ap4ygFlMjns i powstał nowy hobbystyczny cel To dlatego mam akwarium morskie
 15. Arturro

  Acropora Black Bugs

  Miałem bugsy w wariancie white Męczą upatrzone acropory, nie powodują nagłego zejscia koralowca, tkanka zanika jako reakcja obronna i/lub ilosci robali na żywicielu. Trudne do usunięcia, wazna profilaktyka w postaci posiadania ryb je utrzymujących w minimalnej ilości. Z dipów się śmieją, bo nie zabija; możliwe zastosowanie "chemii" z dużymi stratami biologicznymi.
×