Skocz do zawartości

Kudłaty

Forumowicz
 • Zawartość

  31
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2 Neutral

O Kudłaty

 • Tytuł
  posolony
 • Urodziny 24.03.1983

Profile Information

 • płeć
  Male
 • imię
  Grzegorz

Ostatnie wizyty

680 wyświetleń profilu
 1. Kudłaty

  Powrót HQI?

  Koledzy ja używałem tego https://korale.pl/giesemann-250w-21-000k-megachrome-blue.html. Nie są tanie, ale warto. Barwa jest biało-niebieska, nie trafiłem na lepsze żarniki. Ja robiłem tak że wieszałem lampę wyżej i co jakiś czas obniżałem trochę, przez to nie widziałem różnic w zachowaniu korali. Co do żywotności żarnika to rok jest ok, do półtora da się przeżyć a dalej jest lipa. Szkoda że żona uparła się na t5, jak to przeczytałem to zatęskniłem.
 2. Kudłaty

  Z AF na KZ

  Michał Sacro jutro razem z Scopasem jedzie do zbiornika który odpaliłem w pracy. Reszta miekasów też trafi do tego zbiornika, zostaną tylko Rico, Euphyllie, poza tym sps-y. A co do sps-ów to też je poprzebieram i część z nich trafi do akwarium naszych przyjaciół, napatrzyli się u mas i stawiamy im 500 w obiegu, dziś kleimy skały i hydraulikę. Na pewno powstanie o tym wątek tak żebyście mogli śledzić nasze dokonania. To akwarium ruszamy na zeo i chyba spróbujemy bez odpieńka. Fotki dziś wieczorem uzupełnie. Co do Ballinga myślałem nad zakupami w sklepie dla chemików, ale tam nie dostanę sbs.W związku z tym że podmiany robię raz w miesiącu wolał bym ją podawać. Jakiego producenta sbs stosujecie?
 3. Kudłaty

  Z AF na KZ

  Witam, Jak w temacie chciał bym przejść z pełnej palety AF na KZ, akwarium kręci się na tej metodzie od początku tj. października 2016r. Niestety nie do końca jestem zadowolony z tych produktów. Wiem że te same korale mogą wyglądać lepiej i mieć większe przyrosty (a te na AF są ale słabiutkie) Wiec tak w sumpie znajduję się: - odpieniacz Deltec 1456 ustawiony na 1/3 swojej mocy - All in one biopellets premium 400ml + NP-reducing BioPellets 150ml - kulka glonów spaghetti pod czerwonymi ledami - 4l. siporax (noszę się z zamiarem wyrzucenia go) -węgiel (regularnie wymieniany raz w miesiącu) Aktualne parametry: Zasolenie - 1,025 kH - 8,0 (salifert) Ca – 410 (salifert) Mg – 1400 (salifert) No3 – 0 (salifert) Po4 - 0,08 (mała Hanka) pH – 8,1 – 8,2 mierzone testem salifert, miernikiem pH „długopis” i od czasu do czasu papierki (wiem że żaden z tych testów nie jest do końca wiarygodny) k - 400 t - 26 stopni Suplementacja: Balling- prochy AF, pompa dozująca wszystkiego (kH, SBS, Ca, Mg) wychodzi po równo około 100ml/na dobę Reszta produktów AF mniej więcej zgodnie z tym co podaje producent (korekty dawkowania nanoszę na podstawie obserwacji ) Sól chcę zmienić na Red Sea Coral Pro, do tej pory używałem Aquaforest - Probiotic Reef Salt. Zdjęć nie dorzucam bo są w tym temacie: http://reefclub.pl/index.php?/topic/904-takie-tam-300-420-w-obiegu/ I tu szanowni koledzy i koleżanki nasuwają się pytania: Jak to ugryźć żeby się udało bez restartu? Czy wywalić wszystko i wstawić kamyki? Czy ktoś już to przerabiał i ma jakieś wnioski? Co z KZ jest potrzebne od razu, a z czy powinienem się wstrzymać?
 4. Kudłaty

  Montipora Zielona Plaga

  Darek a może wodą wapienną, Jacek przez przypadek poparzył korale, a Ty możesz strzykawką z igłą zaatakować tylko monti.
 5. Kudłaty

  Mały włochaty krab

  Jeszcze go nie zabiłem, też mi go szkoda, ale nie wiem co z nim zrobić. Może faktycznie go gdzieś oddam.
 6. Kudłaty

  Mały włochaty krab

  Tak ma białe, może lekko błękitne oczy. Wiem na której szczepce go przyniosłem, na szczęście był tylko jeden, ale co ciekawe raz już go do sumpa wrzuciłem było to w środę i wrócił do góry. W sobotę pompa obiegowa się przycięła na jakieś 2 sekundy i ruszyła. Przypuszczam że to był moment jego powrotu, wczoraj już szalał na koralach. Zdziwiłem się że do nie zmieliło. Dziękuje za podpowiedź, po pracy zrobię mu egzekucje.
 7. Znalazłem takiego kraba biegającego po Acroporze ma wielkość około 5mm, jest brązowy i włochaty, ma czarne szczypce. Czy ktoś z was kojarzy tego zawodnika? Nie wiem czy go zostawić czy ubić, temat jest dość pilny bo siedzi w szklance przy akwarium czekając na wyrok.
 8. Kudłaty

  Klej/epoxyd do skały i korali

  Jacek nic nie mówiłeś o tym kleju, a jak się okazuje ja za Kropelkę w żelu przepłacam

Strony zaprzyjaźnione z reefclub.pl

Portale społecznościowe

×