Skocz do zawartości

Michał

Moderator
 • Zawartość

  4419
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

54 Excellent

O Michał

 • Tytuł
  rafoholik

Profile Information

 • płeć
  Male
 • miejscowość:
  Dublin, IE
 • zainteresowania
  akwarystyka, sport, historia
 • imię
  Michał
 • akwarium
  94 litry - restart

Ostatnie wizyty

886 wyświetleń profilu
 1. Michał

  Jod - I

  Testy to wyrzucone pieniądze, bo test codziennie pokaże zero. Byłbym za podawaniem małej ilości co 24h. Jakiś dobry związek jodu do morszczyzny, a nie przepakowane badziewo z allegro ;)
 2. Na zeovit.com uszkodzona pompa usmażyła koledze akwarium, wrzucam ku przestrodze. https://www.zeovit.com/forums/showthread.php?threadid=37540
 3. Michał

  Fajne akwaria na ZEOvit

  Fajne i polskie https://www.zeovit.com/forums/showthread.php?threadid=37537
 4. Michał

  Chelmon Rosatatus

  Mój był taki sam gwiazdor. Na początku niczego nie jadł. Potem biegałem do sklepu po świeże małże, przecież wydłubanej nie zje, bo sam musi polować. Więc wrzucałem do baniaka małże z lekko uszkodzoną muszlą, żeby były żywe, ale by Chelmon miał jak się do nich dobrać przez tą dziurkę. Potem się oswoił, skubał sobie tu i tam, spasł się. Wyglądał na spokojną rybę. Ale niestety mój nie był reef safe. I chociaż był to klejnot w koronie mojego akwarium, to pojechał do innnego właściciela ze zbiornikiem FO+LR.
 5. Michał

  dolewkia DIY

  Prosty i tani patent na automatyczną dolewkę DIY.
 6. Michał

  Dziwne i ciekawe stwory morskie

 7. Michał

  Morskie "potwory".

  Niesamowite to właściwe słowo :) Ale weźcie teraz zwierzaka do domu i zróbcie mu warunki, żeby się czuł jak w domu i zaczął rozmnażać... Gdy widzę takie filmy to zaraz myślę o tym, że nie jesteśmy w stanie zapewnić dobrych warunków jednemu gatunkowi, a najczęściej trzymamy ich w akwarium wiele, różnych.
 8. Michał

  ZEOstart

  ZS3 działa podobnie jak inne źródła organicznego węgla np: vodka, czy ocet - gdy dolejesz więcej nie oznacza to że NO3 i PO4 zaczną szybciej spadać - a może być wręcz odwrotnie. To by było za proste, biologia tak nie działa. Odstaw aż do ustania objawów przedawkowania i potem wznów z połową dawki. Nie patrz na manual tylko na akwarium Z ZS3 jest tak, że czasami ludzie używający Zeo podają je raz na kilka dni, czasami wcale... naprawdę zależy to od zbiornika i parametrów. Jednak najczęściej dawki są mniejsze niż w manualu.
 9. Michał

  Brązowe glony - cyjanobakterie Lynbya?

  Według starej szkoły akwarium morskie może dojrzewać nawet rok. Pokaż nam zdjęcia całego akwarium, skały itd, piach, sump, sprzęt, jakie tam jest oświetlenie itd. Jedno zdjęcie czasem mówi więcej niż kilka postów.
 10. Michał

  Zeo preparaty do nano rafki

  Takie nano chyba najlepiej prowadzić podmianami. Sponge Power i Amino Acid LPS można zastosować.
 11. Michał

  Nowy środek na AEFW PUREGE

  Nie czajcie się z linkami do sklepów, nie zaszkodzi to interesom właścicieli forum
 12. Michał

  [112L] kilka pytań przed startem

  Na razie wygląda to fajnie. Czekamy na wodowanie.
 13. Michał

  Brązowe glony - cyjanobakterie Lynbya?

  Według mnie na zdjęciach spod mikroskopu widać jakiś typ okrzemek i między nimi trochę dino. Jeśli te mniejsze "kuleczki" nie ruszają się, to również są to okrzemki. Skała wygląda kiepsko. Ja bym nie dodawał absolutnie nic do akwarium. Poczekaj jakiś czas, może to dopiero prawdziwe dojrzewanie.
 14. Michał

  Acropora Millepora

  Norbert to jest z życia wzięte. Nawet farmerzy w Indonezji gdy zakładają swoje farmy i po jednej stronie wyspy płynie cieplejszy prąd niż po drugiej, to rozkładają sprzęt w cieplejszym prądzie, gdyż "fragi" szybciej rosną.
 15. Michał

  Zeovit nowy przewodnik

  Jeszcze go nie skończyłem, sami wiecie jak jest - praca, rodzina, jakiś kurs, jakiś gym o 6 rano... gdyby dało się rozciągnąć dobę o te dwie godziny... Ale połowa już gotowa i dostaniecie oryginalny PDF, z kolorami, tabelkami, tylko przetłumaczony.
×