Skocz do zawartości

Koala

Forumowicz
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutral

O Koala

 • Tytuł
  nowy
 • Urodziny 04.05.1984

Profile Information

 • płeć
  Male
 • miejscowość:
  Łódź
 • imię
  Michał

Ostatnie wizyty

309 wyświetleń profilu
 1. Koala

  [112L] kilka pytań przed startem

  Tak jak mówisz trzeba być otwartym i słuchać co i jak się zmienia. Mówienie o żywej skale robi się wręcz nudne. Są regiony świata, gdzie faktycznie żywa skałą jest w jakości premium. Ale to co my importujemy to zwykle najgorszy shit. Gdy słuchamy i oglądamy np, BRS TV z Ryanen na czele, pokazuje i mówi on jasno, że ceramika jest super rozwiązaniem. Skałą sucha typu Fuji pukani jest naprawdę dobra, ale co do kształtu i dojrzewania i filtracji... jest wiele filmów pokazujących, że rózowo nie jest. Zatem.. co do skały idziesz w super kierunku.. nie wspomnę, że w jakieś mierze oszczędzamy środowisko naturalne w ten sposób. Dodatkowo aquascaping, można tak stworzyć ceramikę lub posklejać sztuczną skałę, że cyrkulacja będzie idealna. Wydaje mi się, że koncepcja seachem tidal jest dużo lepszą koncepcją niż kubeł,( sąspecjalne kubły do morszczaków firmy NEWA, w erybce jest ich w spzredazy masa... ale jednak sązamykane i w serwisie trudniejsze niz ta kaskada). Ta kaskada jest najlepsza obecnie na rynku i prosta w obsłudze jak drut. Ja wzoruje sięna amerykańskim i brytyjskim podejściu, stąd poradzę Ci poza kaskadą, dołożyłbym odpieniacz kaskadowy bubble magus qq1 lub qq13 jest to wiszący podwieszany HOB , nei zajmuje miejsca w akwa a swoje robi, wtedy masz z glowy temat NO3 i natlenisz wode i mniej cyrkulatorów użyjesz. Kolejna sprawa... stawiasz na prostotę.. zatem olej piasek. Piasek do roku czasu bedzie ok. ALe.. musisz go odmulać, jak tego nie zrobisz bedzie detrytus, syf, azotany na poziomie 25, a bez piasku możesz wszystko ładnie pzredmuchiwać, lepiej ustawić cyrkulacje i masz spokój. ZAmiast piasku jak umiescisz na dnie LPSY, zrobi się kolorowy dywan...
 2. Koala

  skała bioceramiczna

  powiem inaczej... skała skale nierówna. Teoretycznie żywa skała jest lepsza, bez dwóch zdań./ Ale... pokażcie mi u nas dobrą skałę. 90 procent to Indonezja, czyli shit. Najlepiej trafić na skałę z Fidzi. Ale... u nas w zasadzie nie ma żywej skały. tylko gruz lub milion razy wyjmowana z wody i przekładana. Patrząc na zbiorniki, u siebie w 200l mam 18kg żywej skały (oczywiście Indonezja) to kwestia czasu 3-5 lat jak żywa skała się blokuje, zapycha i stanowi problem. Zatem.. super żywa, prawdziwa skała tak. Jeśli nie ma takiej opcji by ją mieć to jednak warto rozważyć ceramikę. Tak mi się wydaję. Nie wspomnę o fakcie, że ograniczamy w ten sposób proces niszczenia naturalnej rafy. Do tej pory miałem 2 szkiełka, od mniejszego do większego i zawsze startowałem na żywej.. miałem cykora. Ale teraz... obaw coraz mniej. Jak patrzę na szkiełka ludzie coraz częściej wymieniają skałę. Nie bez powodu i to raczej w kierunku z żywej... Tak,czy tak temat rzeka i fajnie podyskutować.
 3. Drodzy moi, Niedługo będę startował dla znajomego kostkę 80l i koncepcja obejmuje tak jak w temacie skałę bioceramiczną, którą wykonuje jedno miejsce w naszym ukochanym kraju. Macie doświadczenie jak to dojrzewa, jak się odbywa cały proces? Woda będzie z działającego zbiornika. Co sądzicie o takiej koncepcji? Produkowana w 100% z naturalnych surowców , czysta bez żadnych domieszek chemicznych - Wolna od zanieczyszczeń,organiki,glonów,pasożytów - Nie uwalnia nic do wody - Nie zmienia parametrów wody(w nowych jak i działających zbiornikach) - Lekka,porowata - Bardzo dobre medium filtracyjne,do osiedlania tlenowców i beztlenowców - Szybko dojrzewa w akwarium zapewniając mniej burzliwy proces dojrzewania - Kształt zapewnia dobrą cyrkulacje(brak martwych stref) - Znakomicie sprawdza się w zbiornikach rafowych i FO - Nie wymaga długotrwałego moczenia! - szybki start zbiornika - niepowtarzalny wygląd - łatwość rozbudowy konstrukcji - łatwe przyklejanie koralowców lub łączenia konstrukcji - Gotowa do użycia,wystarczy przepłukać w RO - Idealna do aquascapingu
 4. Koala

  Karmienie LPS

  Granulat faktycznie wydaje się i jest lepszy, gdyż można bezpośrednio trafiać do mordek. Problemem może być wysokie akwarium, ze względów technicznych. A gdyby tak używaćt tylko Acid LPS i KZ Vitalizer i nie używaćani proszku ani granulek. Miałoby to rację bytu? Co myślisz/myślicie?
 5. Koala

  Karmienie LPS

  trochę odkopię temat Kochani... z Waszego doświadczenia.... Jeśli akwarium jest tylko z LPS i w ramach karmienia stosować po kropelce co dwa dni: Korallen-Zucht Amino Acid LPS Korallen-Zucht Aminoacid Concentrate Korallen-Zucht Coral Vitalizer Ewentualnie znalazłęm pokarm z ocean nutrition: OCEAN NUTRITION - REEF PULSE DLA SPS / LPS Co sądzicie o takiej koncepcji???

Strony zaprzyjaźnione z reefclub.pl

Portale społecznościowe

×