Skocz do zawartości

Jarzy

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  164
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O Jarzy

 • Tytuł
  wilk morski

Profile Information

 • płeć
  Male
 • imię
  Paweł
 • akwarium
  Brak

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. @Michał Zaglądałem przy montowaniu na samym początku. Wszystko było cacy. Pompa pracowała kilka tygodni bez problemu. W pewnym momencie pojawił się problem. Napisałem dziś do Tunze. Zobaczymy jutro czy czyszczenie czujnika pomogło.
 2. @Michał Kontrolka pokazuje na zielono "level" bez względu na wszystko. Póki co moczę czujnik optyczny w kwasie cytrynowym. Ocet podobno je uszkadza. Zobaczymy co dalej. Zastanawiam się czy w razie czego kupić nowy czujnik czy lepiej np Level Automatic nówkę. Pompa działa na bank. Jest w Warszawie w ogóle jakiś serwis Tunze?
 3. Sprzęt kupiony używany w zestawie z nową pompą,która niezwłocznie wymieniłem. Dodatkowo nowa kostka elektryczna. Początkowo wszystko było git. Od jakiegoś czasu pompa zachowuje się dziwnie: przez pewien czas dostawała świra i pompowała co chwila. Nigdy nie przelała,ale poziom był dużo wyższy,niż sensor. Przemieściłem oba czujniki. Po tym z kolei dolewki były rzadkie. Ostatnio prawie wcale - poziom wody kilka cm pod czujnikiem i nic. Po wyjęciu i włożeniu wtyczki z łaski coś tam doleje i fajrant. Oba czujniki są w sumpie w pobliżu pompy obiegowej. Co z tym fantem zrobić? Co może być nie tak?
 4. Auriga trafiła do nowego, pełnego aiptasi,domu. Temat do zamknięcia.
 5. @Michał Nie jestem akwarystą od wczoraj. Nie zrzucam ciężaru sprzątania na zwierzaki,bo jest to bezcelowe. Zastanawiałem się tylko czy jakiś zwierzak będzie miał smaka na 5mm zielonych, twardych "plam" czy mam jeszcze bardziej przyłożyć się do skrobania szyb. Boję się narobić rys nadmiernym szorowaniem na nowym szkle. Miększe osady skrobię codziennie lub co 2 dni,bo dużo tego się osadza. Te twardsze zostawiam w spokoju, licząc na to,że z czasem może samo się rozpuści. Jeśli nie to będę skrobał. Co do samej "ekipy czyszczącej" to zamysł jest taki,żeby brać zwierzaki,które są fajne i nie tylko
 6. @=Fresz= Co prawda to prawda...Teraz mam problem ze złapaniem dziada
 7. @norbi2222 Ostatecznie starłem te glony palcem XD Nożyk budzi opory. Nie chcę ryzykować porysowania akwarium :( @Michał Dzięki za kolejną nic niewnoszącą odpowiedź.
 8. Karta płatnicza tania i dobra,ale! Ale mam skupiska zielonych, trudnych do usunięcia glonów na szybie. Czym je zaskrobać? Niektóre idzie zedrzeć szczotką do zębów. Innych niestety nie Jakieś zwierzaki to zjedzą?
 9. Ryba ok.8cm. Zdrowa. Zjada chętnie mrożonki oraz suche. Poprzedni właściciel chciał ją uśmiercić,więc tymczasowo wylądowała u mnie. Odbiór: Warszawa, ul. Omulewska 26A.
 10. @norbi2222 Nie obawiaj się. Póki co nic nie wybuchło. 2 ryby, kilka korali i przyzwoite światło. Parametry przy podłodze (nieoznaczalne PO4 i 2=3ppm NO3). Jeśli o coś pytam nie znaczy,że zaraz wprowadzę to w życie.
 11. W jakim stężeniu w jakich solach używa się baru, jodu i lantanu? Ewentualnie gdzie znajdę na przyszłość informacje co do preparacji poszczególnych pierwiastków?
 12. @pandora Spokojnie, nie odbieram tego jako złośliwości. Nie wszystkie problemy umiem nazwać po imieniu stąd problem w komunikacji. Kilka xenii zbladło i przestało się otwierać. Nie wiem, czy są martwe. Jedna kolonia, pomimo bladości, nadal się otwiera. Reszta ma się dobrze.
 13. @=Fresz= Wrzuciłbym jakby było co Obecnie świecą 3xT5 actinic/Blue ,więc wszystko jak viagra. Dodatkowo nie umiem robić zdjęć Jutro spróbuję zrobić coś sensownego jeśli otworzą się zoaski. Kwestia techniczna: jaki rodzaj świetlówek najlepiej wspomaga korale? Mam Blue, actinic i pure actinic. W sklepie twierdzili,że Blue dla korali a actinic dla kolorów.
 14. @pandora Obecnie jest stabilnie. Jedyny kapryśny koral to xenia. Kilka szczepek zbielalo i tyle. Osad z szyb zeskrobany. Parametry stabilne. Sinularia zdaje się przyrastać całkiem nieźle.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...