Skocz do zawartości

Marcinus

Forumowicz
 • Zawartość

  62
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O Marcinus

 • Tytuł
  posolony
 • Urodziny 30.04.1982

Profile Information

 • płeć
  Male
 • miejscowość:
  Łódź
 • imię
  Marcin
 1. Marcinus

  Testy Colombo

  To fakt, colombo starczają na mniej pomiarów.
 2. Marcinus

  Testy Colombo

  Używam od pół roku, wyniki podobne do Saliferta, ale w przeciwieństwie do niego pod koniec buteleczek testy nie pokazują wartości zaniżonych lub zawyżonych, jest to spory problem u Saliferta.
 3. Marcinus

  Niskie ph i problem z Lps

  Nigdy ph nie mierzyłem, bo nigdy nie miałem problemów z koralami, to jest pierwszy baniak na ledach, dlatego idę w stronę złego światła. Pokój z baniakiem jest wietrzony,ale palone są tam papierosy, z tym,że ten pokój ma z 60 m2, więc nic się nie kisi. Piotrek światło jakiś czas temu przykręciłem i też żadnej reakcji. Potas mierzę, salifert pokazuje 400.
 4. Marcinus

  Niskie ph i problem z Lps

  Moje główne podejrzenie to światło.
 5. Marcinus

  Niskie ph i problem z Lps

  Mam gdzieś fotki na kompie, ale nie wstawiam, bo są beznadziejne, w ogóle nie oddają tego jak baniak wygląda. Robię fotki fonem, ale pod ledami wychodzą naprawdę beznadziejnie.
 6. Marcinus

  Jaka alternatywa dla Babki kopiącej?

  Są duże różnice w intensywności kopania poszczególnych gatunków Valencienny, tak jak Adam napisał sexguatta kopie bardzo delikatnie, nie robi burzy piaskowej, ale puellaris kopie jak szalona, zakopuje korale, tworzy góry w baniaku. Trochę też zależy od konkretnej sztuki. Dobrej alternatywy dla babki nie ma.
 7. Witam Mam problem z niskim ph. Dobowo kształtuje się w granicach 7,65-7,90. Baniak 1500 litrów, parametry: kh: 7,3-7,6 ca: 420 mg: 1450 po4: 0,08 [ hanka] no3: 0-2 Zasolenie: 1,025 - 1,026 Światło: 4x zetlight 6600. W baniaku większość korali to lpsy i miękasy, jest dosłownie kilka spsów. Jest duży problem z LPS, nie chcą się pompować, nie ma przyrostów, generalnie żyją, ale nie do końca wyglądają tak jak powinny. Spsy i miękasy mają się dobrze, polipują, pompują się. Od razu powiem ,że był czas, gdy trzymałem no3 25 a po4 0,08-0,15, lpsy tak samo wyglądały jak przy niższych wartościach. Szczególnie słabo wygląda caulastrea, acany i blastomussy. Korale regularnie karmione mrożonkami, podaję też aminokwasy Saliferta i Coral ABC Grotecha. W baniaku nie ma wahań parametrów, od długiego czasu utrzymują się w takich granicach jakie napisałem wyżej. Baniak postawiony równo rok temu. Szukam przyczyny tej słabości Lpsów, do głowy przychodzi mi słabe ph lub światło. Czy zaczynać zabawę w podnoszenie ph ?? czy może mieć ono taki wpływ na lpsy ?? Będę wdzięczny za pomysły.
 8. Marcinus

  Deltec E-Flow sterowanie

  Ma tylko biegi do ustawienia. Nie ma żadnych zmiennych cykli.
 9. Marcinus

  Wybór pompki dozującej do Ballinga

  Jak wybierzecie AquaTrend to na pewno będziecie zadowoleni. Bardzo dobre pompy i co moim zdaniem równie ważne serwis jest na miejscu w kraju i działa sprawnie.
 10. Marcinus

  Pompy cyrkulacyjne Jebao (Jebo) WP60/40/25/10

  Różnią się też wielkością, ta fs14000 jest wyraźnie mniejsza niż WP40. Ciekawe czy ktoś w Polsce zacznie to wreszcie hurtowo sprowadzać.
 11. Marcinus

  nowa sol opinie

  Używam tej soli ponad pół roku u siebie. Nic takiego nigdy nie miało miejsca. Jaką miałeś wersję ?? sea salt, czy sps salt ?? ja uzywam sea salt.
 12. Marcinus

  Bubble Magus wypuszcza klony Vortecha?

  Robi się coraz ciekawiej na rynku pomp cyrkulacyjnych.
 13. Marcinus

  Ban T5 i HQI na terenie UE?

  Europejskich paranoi ciąg dalszy znając UE wcale nie można tego wykluczyć, zawsze znajdą jakiś głupawo-ekologiczny pretekst. Jeszcze 20-30 lat takiej polityki ''ekologicznej'' i Europa będzie jednym z biedniejszych regionów świata, skasują przemysł i miliony miejsc pracy, a chińczycy i amerykanie śmieją się z tego jak małe dziewczynki.
 14. Marcinus

  nowa sol opinie

  Red Sea ma swoją własną dziwną filozofię, że kh powinno być wysokie. Trochę to dziwne, bo jak się rozmawia z ludźmi ,którzy mają kilka lat doświadczenia z spsami to każdy trzyma kh w granicach 7-8.
 15. Marcinus

  nowa sol opinie

  coral pro
×