Skocz do zawartości
Michał

Zeolit - opis działania, wiedza kontra mity

Rekomendowane odpowiedzi

Robert myślę, że najczęściej łatwiej jest te preparaty "przelewać" niż wyjałowić wodę. Jeśli bawisz się w Zeo i używasz mieszanki KZ to ich wskazówki i dawki są tak dobrane, że w większości zbiorników nie powinno być problemów ze zbyt agresywnym działaniem.

Odpowiadając na pytanie, to w utrzymanym zbiorniku rezultaty można zobaczyć często już w ciągu paru dni do tygodnia czasu. Grunt to się nie wystraszyć i tylko monitorować, czy aby te zmiany nie idą za daleko. W akwarium przeładowanym nutrientami możesz czekać na pierwsze rezultaty nawet kilka miesięcy (a przy złych nawykach, przerybieniu itd, możesz się ich nie doczekać). Jednak jeśli uważasz że coś się dzieje zbyt szybko, to lepiej to spowolnić i na spokojnie badać gdzie jest optimum. Właśnie o to chodzi by znaleźć równowagę między eksportem - importem i utrzymać ją stabilnie. Przeciwdziałać możesz po prostu podnosząc poziom organiki w wodzie, karmiąc więcej ryby itd. Ale lepiej, taniej i prościej ograniczyć ilość kamieni, prędkość przepływu itd. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam w planach podpięcie filtra przepłwowego z kamykami KZ. Czy przy braku odpieniacza to dobre rozwiązanie?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam kamyki i nie widzę problemu (nie mam odpieniacza). Musisz tylko uważać z ilością na początek. Lepiej zacząć od mniejszych dawek i w razie potrzeby dokładać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I nie panikować, po to są te kamyki żeby korale pojaśniały. Pierwsze co będzie widać to mniej nalotu na szybach, ale mam już deja vu gdy o tym piszę :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć

Kontynuując polemikę na temat zeo a ty samym nie zakładając nowego wątku : czy metoda nyos jest taka sama lub podobna do KZ? Czy ktoś ma z tymi produktami  nyos-a jakieś doświadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nyos chyba nie stworzył żadnej nowej metody z tego co wiem. Kolejna firma sprzedająca to samo co szereg innych firm, tylko we własnym opakowaniu.

Oni nawet nie mają show tanku...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi