Skocz do zawartości
Michał

Lampy LED w akwarystyce morskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro tak mówisz to pewnie zostanę przy verve widzę to tak 2x120 verve + 6x80 T5 + 2 x OR2 120 Blue powinno być dobrze 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marcin, a spectra w sumie głównie się opiera na paśmie RoyalBlue (440-455nm) - ze 108w pasma niebieskiego wychodzi 60w RB. Z czego co pamiętam to raczej nie byłeś zwolennikiem tego jak się produkuje ledy w oparciu głównie o RB ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 19.09.2020 o 11:43, Jacek56 napisał:

Zobaczymy, sam jestem ciekaw. Zwróć uwagę, że koleś  używa Miracle Mud i tutaj bym zródło sukcesu.  

Myślisz jacku że to błotko jest źródłem sukcesu? Swego czas używałem AF life source i tam rzeczywiście jakby więcej było po tym robaczków. Nie wiem dlaczego nie kupiłem kolejnego opakowania, chyba znowu z tym spróbuję bo po zeszłorocznym załamaniu zbiornika jakoś tak mało drobnego planktonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, fresz33 napisał:

Myślisz jacku że to błotko jest źródłem sukcesu? Swego czas używałem AF life source i tam rzeczywiście jakby więcej było po tym robaczków. Nie wiem dlaczego nie kupiłem kolejnego opakowania, chyba znowu z tym spróbuję bo po zeszłorocznym załamaniu zbiornika jakoś tak mało drobnego planktonu.

Wrzuciłem prawie 7kg i zobaczymy. Droga ta impreza, opinie podzielone, liczę na uwalniane mikroelementy. 

Działaj bo czekam na euphylię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niedługo ewolucja diodek zatoczy krąg i lampy będą z samymi tylko diodami Royal Blue.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko RS idzie w takich proporcjach ze swoim projektem LED. Poprzednie dwie lampy też miały +/- podobne proporcje. Wersja 90 o ile pamiętam stosunek 80w UV/blue 10w 15k. Może w tym wszystkim jest metoda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak miałem dużo większą przewagę niebieskiego to acropory stały w miejscu ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 22.09.2020 o 16:48, Jacek56 napisał:

Wrzuciłem prawie 7kg i zobaczymy. Droga ta impreza, opinie podzielone, liczę na uwalniane mikroelementy. 

Działaj bo czekam na euphylię.

Grubo. Ja wczoraj do mojego malucha dałem jedną łyżeczkę która jest dołączona do opakowania. Dzisiaj dodam drugą no i zaczynam obserwację ;) O euphyllię to sie ludzie "bili" nie wiem czy to przez niską cenę? 😛 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:offtopic2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi