Skocz do zawartości

Lampy LED w akwarystyce morskiej

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 168
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

Zróbmy listę ulubionych acropor najlepiej ze zdjęciem. 10 szt. Waszych „top must have”. Mogą być te co macie lub te co pozostają w strefie marzeń.

Ledy ...? to i z H.chrysus zrobią rybkę o nieprawdopodobnych kolorach. Jeśli zbiornik jest na ledach to bądźmy ostrożni w ocenie kolorystyki. Led robi cuda ale ma się to nijak do realiów. Na

Dodane grafiki

Marcin, a spectra w sumie głównie się opiera na paśmie RoyalBlue (440-455nm) - ze 108w pasma niebieskiego wychodzi 60w RB. Z czego co pamiętam to raczej nie byłeś zwolennikiem tego jak się produkuje ledy w oparciu głównie o RB ;) 

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 19.09.2020 o 11:43, Jacek56 napisał:

Zobaczymy, sam jestem ciekaw. Zwróć uwagę, że koleś  używa Miracle Mud i tutaj bym zródło sukcesu.  

Myślisz jacku że to błotko jest źródłem sukcesu? Swego czas używałem AF life source i tam rzeczywiście jakby więcej było po tym robaczków. Nie wiem dlaczego nie kupiłem kolejnego opakowania, chyba znowu z tym spróbuję bo po zeszłorocznym załamaniu zbiornika jakoś tak mało drobnego planktonu.

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, fresz33 napisał:

Myślisz jacku że to błotko jest źródłem sukcesu? Swego czas używałem AF life source i tam rzeczywiście jakby więcej było po tym robaczków. Nie wiem dlaczego nie kupiłem kolejnego opakowania, chyba znowu z tym spróbuję bo po zeszłorocznym załamaniu zbiornika jakoś tak mało drobnego planktonu.

Wrzuciłem prawie 7kg i zobaczymy. Droga ta impreza, opinie podzielone, liczę na uwalniane mikroelementy. 

Działaj bo czekam na euphylię.

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko RS idzie w takich proporcjach ze swoim projektem LED. Poprzednie dwie lampy też miały +/- podobne proporcje. Wersja 90 o ile pamiętam stosunek 80w UV/blue 10w 15k. Może w tym wszystkim jest metoda?

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 22.09.2020 o 16:48, Jacek56 napisał:

Wrzuciłem prawie 7kg i zobaczymy. Droga ta impreza, opinie podzielone, liczę na uwalniane mikroelementy. 

Działaj bo czekam na euphylię.

Grubo. Ja wczoraj do mojego malucha dałem jedną łyżeczkę która jest dołączona do opakowania. Dzisiaj dodam drugą no i zaczynam obserwację ;) O euphyllię to sie ludzie "bili" nie wiem czy to przez niską cenę? 😛 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Da się pod led? Jak widać...
Najciekawsze jest to, że są raptem dwa rodzaje...
Cold white i Royal blue w proporcji 2:1.
Także ten. 

Czy przypadkiem te wszystkie super nowoczesne jakże wielobarwne lampy to nie jest marketing i wyciskanie kasy z portfeli hobbystów?
Czy ten zbiornik ustępuje t5? Niewybarwione korale? Tkanka i kolor tylko od góry?
To już zostawiam do waszej subiektywnej oceny. 

http://reefkeeping.com/joomla/index.php/current-issue/article/149-tank-of-the-month

FTS.jpg
aug1460.jpg
aug1450.jpgaug1437.jpg
aug1442.jpg
aug1439.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Łatwiej powiedzieć niż zrobić. Ale na pewno design lampy fajny, bo pokrywa całe akwarium, a nie taka typowa "latarka"... Photoshop i filtry też były w ruchu, lampa świeci na niebiesko, a ściana za akwarium pomarańczowa. 

Adam myślę że wszystkie lampy led to jest wyciskanie kasy, te ceny to jest typowo dojenie akwarysty morskiego, a to przeważnie nie jest ubogi człowiek i producenci mają tego świadomość. Do tego ten typowy w naszym hobby "napał" żeby kupować te wszystkie gadżety i preparaty.

Pod diodami się da, ale nie tak dobrze jak pod poprzednimi typami światła i ta cała ewolucja lamp to szukanie tego "czegoś" czego brakuje. Idzie to powoli do przodu, a ten wątek zaczęty w 2013 roku zaczyna się starzeć :) 

Odnośnik do odpowiedzi

https://youtu.be/6E2VYQPbafo

Tu też są filtry i kolorowe ściany? Zdjęcia pod T5 też są po obróbce. Nie wiem czemu tylko wobec ledow słychać ten zarzut... Tym bardziej, że ten kto focie pod ledami wie, że trzeba znaleźć balans bieli bo inaczej jest kaszanka ;)

Ps - patrzę na swój zbiornik. Ściana fioletowa, a świeci kopia daylight orphek bara ;) także...

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Różnica między lampami DIY a tymi firmowymi jest taka, że te DIY są używane nad zbiornikiem i kolejne wersje starają się wyeliminować braki poprzedniej. Lampy firmowe są projektowane na komputerze i zamawiane u Chińczyka, a kolejne ich wersje prezentują zmiany tylko kosmetyczne.

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, Michał napisał:

Różnica między lampami DIY a tymi firmowymi jest taka, że te DIY są używane nad zbiornikiem i kolejne wersje starają się wyeliminować braki poprzedniej. Lampy firmowe są projektowane na komputerze i zamawiane u Chińczyka, a kolejne ich wersje prezentują zmiany tylko kosmetyczne.

No ja wersje v2 zrobilem po około 4 miesiącach oni wypuszczaja wersje co pare lat. Także inna bajka 😛 Co prawda ja byłem przymuszony małymi błędami które popełniłem w poprzedniej wersji, ale fajna robota 😛

Odnośnik do odpowiedzi