Skocz do zawartości

Fitoplankton

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, z racji iż od pewnego czasu podaję fitoplankton morski do swojego baniaka, mam nadwyżki hodowlane którymi się chętnie podzielę:)

Jeśli ktoś chciałby u siebie go stosować, ewentualnie hodować to śmiało piszcie;)

Fito oczywiście w gratisie, plus koszty wysyłki.

IMG_20190602_120043 (2).jpg

• Like 2
  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

O, ale się tłoczno zrobiło, będę miał ale musicie trochę poczekać:), odezwę się.

W weekend rozrobiłem, ale teraz już nie rośnie tak szybko jak latem, bo trzymam fito na parapecie;)

W dniu 17.09.2019 o 17:24, Agnes napisał:

Masz kolego jeszcze fitoplankton?

A co tam się u Ciebie wydarzyło?

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 19.09.2019 o 15:38, Agnes napisał:

Nie wiem, przestało rosnąć:)

Najwyraźniej coś mu nie pasuje, zmieniły się warunki (światło, temperatura, napowietrzanie), albo zanieczyściłaś hodowlę wodą z akwarium, chyba że jeszcze coś w powietrzu było rozpylone ( jakaś chemia, albo po prostu przebyta choroba, jakieś wirusy ), innej opcji raczej nie ma. No i co jakiś czas ( najlepiej co każde rozcieńczenie fito ) trzeba wysterylizować naczynie w którym prowadzimy hodowlę;)

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie by było podzielić się informacjami z doświadczenia, wątek jak najbardziej na miejscu :) W zasadzie przydałby się osobny dział o rozmnażaniu, bo to przyszłość naszego hobby. W tym miesiącu już drugiej farmie udało się odchować "żółtki", kwestia czasu aż ktoś zrobi to w domu...

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Michał napisał:

Fajnie by było podzielić się informacjami z doświadczenia, wątek jak najbardziej na miejscu :) W zasadzie przydałby się osobny dział o rozmnażaniu, bo to przyszłość naszego hobby. W tym miesiącu już drugiej farmie udało się odchować "żółtki", kwestia czasu aż ktoś zrobi to w domu...

Tak jak piszesz, rozmnażanie morskich gatunków jest przyszłością w tym hobby, ale przede wszystkim jest to wielki ukłon w stronę ochrony naturalnych zasobów rozmnażanego gatunku, a wiadomo już po tym artykule który niedawno wrzuciłeś, jakie spustoszenie w środowisku naturalnym czynią zachłanni i nieodpowiedzialni poławiacze, i de facto jak mały odsetek tych zwierząt przeżywa transport i później w naszych baniakach.

Więc jeśli Michał chcesz, i utworzysz taki dział, to ja z chęcią ( skoro i tak już zostałem wezwany do tablicy:D ) na dobry początek podzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem w hodowli fitoplanktonu:)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Dodaj nową pozycję...