Skocz do zawartości

Sól ATI koncentrat w płynie.

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

https://www.facebook.com/groups/449885792204731/

A czego się wystraszyłeś?

Ja zamawiam ATI kurierem przecież nie będę 20l targał jak może ktoś mi wózeczkiem podwieźć  

Pewnie by się już pochwalili.

Myślę że jeśli cena nie zabije tego produktu i przy przechowywaniu nic się nie będzie wytrącało, to może być to krok naprzód.

Pierwsza "sól" o stabilnych i powtarzalnych parametrach.

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Michał napisał:

Myślę że jeśli cena nie zabije tego produktu

Z 10.2L otrzymasz 170L 35psu. Czyli za 121pln. Wydaje mi się, że za wygodę i powtarzalność to nie jest wygórowana cena ;) TM bioactif np wychodzi około 165pln za 10kg ~250L 32-35psu.

Odnośnik do odpowiedzi

W Polsce to nie są duże pieniądze, a przekładając na zachodnie pensje ta różnica jest jeszcze mniej odczuwalna. Może się przyjąć na rynku.

Nic tylko zamawiać i testować.

Odnośnik do odpowiedzi

Podoba mi się to rozwiązanie, a forma płynna ma sens- mając na uwadze osiadanie cięższych cząsteczek w wiadrach itd:)

Nie mogę tylko zrozumieć kalkulatora ATI.... Piszą, że dla otrzymania 40l  wody morskiej (35 psu) należy przygotować 35,2 l osmozy i dać 2,4l tego koncentratu. I albo nie umiem liczyć, albo czegoś nie zrozumiałam, bo nijak nie wychodzi mi 40 l ;)

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie pokazuje że 35,2 l osmozy

+ 2,4l roztworu numer 1

+ 2,4l roztworu numer 2

To przyjeżdża w 2 butelkach.

Tutaj mieszają, miernik pokazuje zasolenie i niżej temperaturę

Odnośnik do odpowiedzi

Tak uzywam. Powtarzalne parametry. Nic nie pyli przy rozrabiania. Akwarium reaguje bardzo fajnie tzn. korale ładnie polipuja i nic się nie dzieje. Ostatnio mnie podkusiło i zamiast dokupić banki rozrobiłam „klasyczna sól” i już nie było tak świetnie. 

Cenowo wychodzi drożej niż sole „klasyczne” ale jest wygodniej i chyba stabilniej.

Jedyna to kwestia czy wlewać tyle ile podaje instrukcja czy lekko mniej. Możliwe ze moja miarka nie jest dokładna bo niestety lejąc zgodnie z instrukcja zwiększyłem zasolenie - mysle jednak ze to kwestia wyczucia i miarki.

Generalnie polecam

Odnośnik do odpowiedzi

Przekonałeś mnie Krzysiek, jak będę ruszał to na tej soli. Podmiany przestaną być traumą. Jakieś pojemniki z solą mieszać całą noc, rano znajdujesz jakiś piasek na dnie i zastanawiaj się co to się wytrąciło itd. No i warto mieć betoniarkę żeby wymieszać wiadro przed każdym soleniem RO :D 

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co czytałem na niemieckim FB to bardzo chwalą ta sól. Piszą , że przy podmianie korale reagują tak jakby dolewalo się solanki z oceanu a nie sztucznej soli. Krzysztof a czy nie można mierzyć zasolenia refraktometrem i korygować zasolenie dolewając RO do wiaderka z mieasznką do  docelowego zasolenia jakie chcemy mieć?

Odnośnik do odpowiedzi
53 minuty temu, adamswiatek napisał:

No to kiedy Michale ruszasz?

Mam nadzieję że w nadchodzących miesiącach :D Dzisiaj byłem w Seahorsie oglądać zbiorniki. Będzie coś w okolicach 200 litrów, bo jak wezmę większe to mnie znowu podmiany i drapanie szyb wyczerpie psychicznie na 5 lat. Ale jest dobrze, bo jest chęć, a tej nie miałem przez ostatnie lata. Wszystko mam z poprzedniego, tylko baniak + lampa potrzebne.

Sorki za offtop.

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, chimba napisał:

Z tego co czytałem na niemieckim FB to bardzo chwalą ta sól. Piszą , że przy podmianie korale reagują tak jakby dolewalo się solanki z oceanu a nie sztucznej soli. Krzysztof a czy nie można mierzyć zasolenia refraktometrem i korygować zasolenie dolewając RO do wiaderka z mieasznką do  docelowego zasolenia jakie chcemy mieć?

Można ale wyszedłem z założenia ze skoro np na 10l wody muszę mieć 8,8L RO i po 600ml preparatu z butli 1 i 2 to „idealna” woda powinna mieć idealne zasolenia - w moim przypadku nie miała. Tylko tak jak napisałem. Mogła to być wina mojej miarki.

W każdym razie bardzo praktycznie rozwiązanie.

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, chimba napisał:

Zamówię to jutro i przetestuję.

Testuj i opisuj wrażenia, bo mam wielką ochotę na ten wynalazek jak skończę wiadro FM (za jakieś milion podmian) ;):D

Odnośnik do odpowiedzi

@Many 1974
Dla 35psu:

You will get a seawater with the following water values:

parameter value unit max. diff.
KH 7.50 dKH 0.1 dKH
pH 8.20 pH 0.2 pH

nutrients concentration unit
nitrate < 0.1 mg/l
phosphorous < 10 µg/l

major element concentration unit
chloride 19800.00 mg/l
sodium 11035.00 mg/l
magnesium 1313.00 mg/l
sulfur 925.00 mg/l
calcium 421.00 mg/l
potassium 408.00 mg/l
bromine 68.00 mg/l
Strontium 8.10 mg/l
boron 4.50 mg/l
fluoride 1.30 mg/l

trace element concentration unit max. diff.
lithium 172.00 µg/l 10 µg/l
rubidium 120.00 µg/l 10 µg/l
iodine 70.00 µg/l 4 µg/l
molybdenum 12.00 µg/l 2 µg/l
barium 10.00 µg/l 2 µg/l
vanadium 1.40 µg/l 0.4 µg/l
zinc 1.00 µg/l 0.4 µg/l
Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki, ale bardziej chodziło mi o to, czy ktoś badał i czy pokrywają się z tym co deklaruje producent, bo wiadomo jak to bywa ze solą tradycyjną, napisy na wiaderkach są, ale nie zawsze się pokrywają z rzeczywistością:)

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, chimba napisał:

Zobacz sobie na FB na grupie ATI ,tam jest dużo o tej soli napisane przez tych którzy ją stosują, pewnie ICP też mają, bo widze, że na okrągło wodę badają.

Dzięki, ale nie zaglądam na zagraniczne fora i nie bardzo je rozróżniam, mógłbyś  podrzucić link do niego:)

Odnośnik do odpowiedzi