Skocz do zawartości
fal

RED SEA REEF ENERGY AB+

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam produkty i trafiłem na taki wynalazek , czy ktoś z Was go stosuje , zadziwiająca jest mega wysoka cena bo jeśli dobrze rozumiem to przy zerowych parametrach trzeba podlewać ok 12ml na 100 litrów przy zbiorniku 1000 litrów robi się 120 ml dziennie czyli butelka 250ml starcza na dwa dni przy cenie 59 pln robi się kosmos. Pytanie moje czy czegoś nie pomyliłem w dozowaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na to wychodzi z ich instrukcji. W filmikach reklamowych też leją wiadrem.

Dlatego też za każdym razem gdy testowałem inne produkty na końcu zawsze wracałem do KZ. Inni producenci wydają się tani na pierwszy rzut oka. Ale potem w praniu butelka innego producenta za 50zł wystarcza na 2 dni, a butelka KZ za 150zł na 2 lata...

Cena preparatu RS nawet na jak na zachodnie pensje jest spora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co śledzę od miesiąca na FB Red Sea to produkt jest mega i ludzie mają bardzo duże przyrosty korali po tym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Red Sea to nie jest zła marka, gdybym miał szkło to na bank już bym to testował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt nie mówi , że to zły produkt zła jest cena 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, fal napisał:

Nikt nie mówi , że to zły produkt zła jest cena 

Może w takim razie zainteresuje Cię taka kombinacja od Salifert?
Mają aminokwasy jak i pokarm 5-150mikronów (który można podpiąć pod pompę dozującą - nie wymaga przetrzymywania w lodówce).
Wychodzi to dużo taniej od RS, a na zachodzie przecież ich produkty są niesamowicie chwalone. 

SALIFERT-AminoCoral-250ml.jpg662040.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od dziś testuję. Ale się ludzie na to rzucili, wszędzie wyprzedane. Zobaczę czy przyrosty będą 4x większe niż w naturze i mam nadzieję że nie glonów ?

20200720-111017.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekam z niecierpliwością na informację , bardzo mnie kusiło ale odpuściłem ta cena jest zaporowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, fal napisał:

Czekam z niecierpliwością na informację , bardzo mnie kusiło ale odpuściłem ta cena jest zaporowa.

Kolega zużył duży pojemnik przy obsadzie zoa/lps/sps i stwierdził, że przy jego zbiorniku nie widzi totalnie żadnego efektu. Po 4tyg stosowania nie skusił się na drugi zakup. Ciekawe czy Michał dojdzie do tych danych wniosków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwszej dawce zoasy napompowały się dużo bardziej niż zazwyczaj. Za to Acropora wciągnęła nieco polipy ? ale po jakimś czasie wyglądała tak jak zawsze. Może musi się przyzwyczaić do karmienia. Podałem to około godziny 11, teraz jest 20 i efekt "pompy" na zoasach się utrzymuje. Pompowanie to reakcja na aminokwasy, można piasku nasypać do butelki i dodać amino, a korale się napompują. Więc nie jest to jakikolwiek wyznacznik tego jak dobry jest pokarm ;) ale wiadomo, napompowane = ładniejsze.  Zobaczymy za 6+ miesięcy, obkupię się bardziej koralami i może będę coś mógł powiedzieć. 

Na reef2reef jest sporo głosów, że ludzie nie widzą różnicy, lub wręcz rosną im glony, w górę idą nutrienty (a preparat według reklamy ma ulec całkowitemu rozkładowi poprzez metabolizm koralowców i bakterii + nie pozostawiać zanieczyszczeń). Ale wiadomo jak to jest na forach...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie narazie po miesiącu nie ma żadnych glonów a parametry maleją. Nie wiadomo co jest przyczyną bo odłączyłem w tym samym czasie odpieniacz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Michał,

Czy kupiłbyś jeszcze raz ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Darek,

nie chciałbym robić antyreklamy bo nie jestem jeszcze w stu procentach przekonany.

Jednak na dziś dzień nikomu bym tego nie polecił. Nic szybciej nie rośnie, nic się lepiej nie wybarwia. A co mnie zaskakuje to że korale reagują odwrotnie niż na filmie reklamowym. Zaraz po podaniu lekko się przykurczają i trwa to jakiś czas zanim wracają do bazowego wyglądu. Jeszcze gdyby tylko SPS, ale miękasy się stresują, zoasy. 

Patrzę na recenzje w USA i tam również, raczej się nad tym nie zachwycają. Ale tak po zastanowieniu się, to przecież to są dwa stare preparaty Reef Energy A i Reef Energy B, wlane do jednej butelki... A i B też nie zawojowały runku. 

Powiem wprost, za cenę butelki AB+ mogłem mieć Coral Vitalizer 10ml i Amino Acid High Concentrate 10ml, poprawę kolorów i lepsze polipowanie. 

Jednak trzeba testować nowinki :D będę lał dalej i jeśli coś się zmieni to dam znać. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 22.07.2020 o 20:17, chimba napisał:

U mnie narazie po miesiącu nie ma żadnych glonów a parametry maleją. Nie wiadomo co jest przyczyną bo odłączyłem w tym samym czasie odpieniacz. 

Piotr jak tam rozwój wydarzeń? Coś może być na rzeczy w kwestii tego co napisałeś w lipcu... Po tym jak Darek zapytał o rezultaty na początku miesiąca, zacząłem ostrzej z tym eksperymentować. A dokładnie przelewać codziennie 3-4x więcej niż zalecają na opakowaniu. Wciąż uważam że nie ma żadnej pozytywnej reakcji ze strony koralowców. Ale nutrienty zaczęły spadać. Te makroalgi które przytargałem z morza, a które okazały się strasznie inwazyjne i odrastały na skale i na szybie (w ciągu dosłownie godzin) dostały mocno w kość i stały się przeźroczyste i rozpuszczają się. A szyby teraz przecieram raz w tygodniu jeśli nie zapomnę. Brak odpieniacza, zwykły filtr wewnętrzny z gąbką robi za całą filtrację i cyrkulację. 

Czyli na tą chwilę można nieśmiało stwierdzić, że ta część marketingu RS, która mówi że ten preparat nie zaśmieci akwarium bo zostanie "zmetabolizowany" przez biologię - potwierdza się. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawie jak cudowny efekt produktu - nieważne ile wlejesz to efektów i tak brak ;) nawet ubocznych 🤡

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hehe. Ja jestem bardzo zadowolony z produktu. Odłączyłem go testowo na dwa tygodnie od pompy dozującej dla testu i odrazu zauważyłem, że korale gorzej wyglądają. Teraz będę go podawał znowu jak wcześniej w czterech dziennych dawkach przez pompę dozującą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi